انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

آخرین ارسال‌ها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
موتورها / پاسخ : موتور الکتریکی
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی امروز ساعت 10:10:38 ق‌ظ »
دوست عزیز موتور با گشتاور مورد نیاز شما برای راه اندازی یک موتور 125 در سایت فروشگاه موجود نیست.
2
میکروکنترلر ARM / پاسخ : مشکل در تنظیم کلاک میکرو lpc1768
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی امروز ساعت 10:09:13 ق‌ظ »
وقتی شما رجیستر ها را مقدار دهی کرده اید من نمیتونم از روی کد متوجه بشم منبع کلاک شما چیه و آیا pll درست پیکربندی شده و ... ، اما مواردی که الان به نظرم میرسه یکی اینکه منبع کلاکتون رو مطمئن بشید چی تعریف کردید و اگر کریستال خارجی و یا کلاک خارجی هست درست به پایه های مربوطه وصل شده باشه ، pll درست مقدار دهی شده باشه ، در ضمن این تحلیل شما که برای 10 میلی ثانیه باید 960k بشمارید تحلیل درستی نیست و بسته به کامپایلر و مفسری که استفاده میکنید ممکن هست زمان های مختلف ایجاد بشه برای اطمینان یا باید اسمبلی کد بنویسید و یا از تایمر استفاده کنید .
3
آشنایی با قطعات / پاسخ : سنسور فشار
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی امروز ساعت 10:01:04 ق‌ظ »
دسته سنسور های فشار را در سایت فروشگاه مشاهده کنید و یا عبارت "سنسور فشار" را در سایت فروشگاه جست و جو کنید ، توضیحات سنسور ها کامل هست ، متناسب با نیازتان انتخاب کنید.
4
آشنایی با قطعات / سنسور فشار
« آخرين ارسال توسط kasrarezaie 03 تیر, 1397, 08:47:04  »
سلام
سنسور فشار برای اندازه گیری فشار آب را چطور میتوان تهیه کرد ؟
5
« آخرين ارسال توسط armcore11 02 تیر, 1397, 04:19:44  »
از توجه شما ممنون
مورد مشابهی در یک انجمن مطرح شده بود که متاسفانه بی جواب باقی مانده .
احتمال میدهید مشکل از کجا باشد
با توجه به این که بنده عرض کردم کد ها براساس یک کتاب نوشته شده و حتی نمونه کد دیگری برای فرکانس 72 از یک سایت
امتحان شده که هر کدوم نتیجه بسیار عجیبی رو از خودشون نشون میدن . . .

فرکانس کاری پردازنده درعمل خیلی با فرکانسی که تنظیم کردم تفاوت داره
فکر میکنید مشکل از کجاست ؟؟؟
6
موتورها / موتور الکتریکی
« آخرين ارسال توسط علی عنایتی 02 تیر, 1397, 01:03:09  »
سلام مجدد دنبال یک موتور الکتریکی می گردم می خوام موتور شارژ ی درست کنم می خوام اون رو روی یک موتور خندا 125سی سی بزارم بهترین انتخاب برای من چیه ؟؟؟در زمینه الکتروموتور ها هم اطلاعاتی ندارم لطفا راهنمایی کنید ترجیحا 12ولت باشه .              تشکر
7
پتانسیومتر ها مولتی ترن هستند باید آن ها را زیاد بچرخانید تا تغییرت را مشاهده کنید، من یک نمونه از این ماژول را تست کردم و اول به مشکل شما برخوردم ، اما با چرخش بیشتر پتانسیومتر تغییرات ولتاژ را مشاهده کردم ، در صورتی که باز تغییر نکرد جهت چرخش را تعویض و مولتی ترن را چندین دور بچرخانید.
8
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی 02 تیر, 1397, 08:45:38  »
دوست عزیز ، حلقه while هر دور حلقه را بیشتر از 1 سیکل کلاک اجرا میکند، برای این کاربرد بهتر هست از تایمر ها و کتابخانه CMSIS استفاده کنید، مقدار دادن مستقیم به رجیستر ها برنامه را ناخوانا کرده و تست و عیب یابی برنامه را مشکل و زمان بر میکند.
9
میکروکنترلر ARM / مشکل در تنظیم کلاک میکرو lpc1768
« آخرين ارسال توسط armcore11 01 تیر, 1397, 04:32:43  »
سلام به دوستان

من این برنامه تنظیم کلاک lpc1768 رو از روی کتاب مرجع کامل میکروکنترلر های arm نوشتم .
قاعدتا فرکانس پردازنده باید روی 96 مگ باشه .
و برای ایجاد یه تاخیر 10 میلی ثانیه ای باید 960k بار بشماریم تا 10 میلی ثانیه بگذره منم همین کار رو کردم اما به نظر میاد فرکانس پردازنده خیلی کمتر از این هست
چون سرعت چشمک زدن ال ای دی ها با مولتی متر فرکانسش رو تست کردم 3.124 هرتز نشون میده !!!!
برنامه رو این پایین قرار دادم
دوستان لطفا بررسی بفرمایند که مشکل از کجاست ؟؟
با تشکر

#include "LPC17xx.h"
uint32_t i=0;
main ()
{

LPC_SC->SCS = 0x30;
LPC_SC->PLL0CON = 0;
LPC_SC->PLL0FEED = 0xaa;
LPC_SC->PLL0FEED = 0x55;
while ( !(LPC_SC->SCS&0x40) );
LPC_SC->CLKSRCSEL = 1;
LPC_SC->PLL0CFG = 0x000f;           
LPC_SC->PLL0FEED = 0xaa;
LPC_SC->PLL0FEED = 0x55;
LPC_SC->PLL0CON = 1;
LPC_SC->PLL0FEED = 0xaa;
LPC_SC->PLL0FEED = 0x55;
LPC_SC->CCLKCFG = 3;
LPC_SC->USBCLKCFG = 0x07;
LPC_SC->PCLKSEL0 |= 0x03c0;
LPC_SC->PCLKSEL1 |= 0x00000000;
while ( (LPC_SC-> PLL0STAT & 0x04000000) == 0 );
LPC_SC->PLL0CON |= 2;
LPC_SC->PLL0FEED = 0xaa;
LPC_SC->PLL0FEED = 0x55;

LPC_GPIO0->FIOMASK=0x00000002;
LPC_GPIO0->FIODIR=0x0000000F;

while(1)
 {

LPC_GPIO0->FIOSET=0x0000000F;
   i=960000;
   while(i--);
   LPC_GPIO0->FIOCLR=0x0000000F; 
   i=960000;
   while(i--);
 }

} // the end
10
باسلام مجدد... ضمن تشکر از پاسخ جنابعالی، ولتاژ ورودی 12 ولت می باشد. مدار در زیر بار قرار گرفت. هر دو پتاسیومتر آبی رنگ تغییر داده شد ولی هیچ تغییری در ولتاژ خروجی وجود ندارد. ضمنا فیلم آموزشی کار با این ماژول در Youtube نیز  وجود دارد که در این فیلم پتانسیومتر اولی برای کنترل ولتاژ و پتانسیومتر دوم (سمت خروجی) برای کنترل جریان خروجی می باشد. لطفاراهنمایی کنید
صفحه: [1] 2 3 ... 10