انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

آخرین ارسال‌ها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
آموزش رباتیک / پاسخ : جهت یابی
« آخرين ارسال توسط SmartHSS 05 اسفند, 1396, 06:55:10  »
بسیار هم عالی
حتما در موردشون تحقیق می کنم.
2
آموزش رباتیک / پاسخ : جهت یابی
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی 05 اسفند, 1396, 04:53:54  »
ماژول های gps با دقت بالا هم هستند
راه دیگه استفاده از سنسور های شتاب سنج هست، مثل ADXL335B ، این سنسور ها میزان شتاب در راستای محور x،y و z رو به شما میدهند و با دو مرحله انتگرال گیری از شتاب میتوانید به میزان جابجایی در محور x و y و z دست پیدا کنید.
راه دیگر استفاده از ژیروسکوپ به همراه انکدر چرخ برای محاسبه مسافت طی شده در راستای مشخص هست.
3
‏HTML چیست ؟
Html مخفف عبارت Hyper text markup language  یک زبان نشانه گذاری فوق متن و استاندارد است که از آن برای ایجاد صفحات وب استفاده می شود. همانطور که گفتنم html یک زبان نشانه گذاری است که متاسفانه بعضا دیده می شود توسط اشخاصی که طراحی وب سایت انجام میدهند از آن به اشتباه به عنوان زبان برنامه نویسی یاد می شود.
HTML چگونه ساختار صفحات وب را می سازد ؟
‏html ساختار صفحات وب را با استفاده از نشانه گذاری توصیف می کند.در واقع عناصر تشکیل دهنده صفحات وب مانند بلوک های یک ساختمان در کنار هم قرار می گیرند و صفحات html را می سازند.این عناصر داخل تگ های html قرار می گیرند. که تگ ها وظیفه برچسب گذاری بر روی محتوای صفحات وب مانند:  عنوان ها و پاراگراف ها و جداول و دیگر المان‌های صفحه را دارند.البته این نکته را باید در نظر گرفت که خود تگ ها توسط مرورگر ها نمایش داده نمی شوند بلکه از آنها برای ارائه محتوای سایت استفاده می‌شود که در نهایت موجب به ساخته شدن صفحات وب خواهد شد.

یک صفحه HTML ساده:
یک فایل html متنی ساده شامل تگ ها می باشد. برای بهتر روشن شدن مطلب یک فایل html  در زیر برای شما آورده شده است.

دستورات اچ تی ام ال

< doc type htm! > : توسط این اعلامیه مرورگرها متوجه می‌شوند که  با یک فایل html روبرو هستند.

<  html >: عنصر ریشه یک صفحه html است که در تمامی صفحات html وجود آن لازم و ضروری است و باید در ابتدای همه تگ ها آورده شود.

< head >: این تگ شامل اطلاعاتی درباره ی صفحه های html یا همان صفحات وب است که مورد استفاده موتورهای جستجو قرار می گیرد و معمولا اسکریپت ها هم در همین تگ فراخوانی می شوند.

< body >: عنصر بدنه صفحه شما را مشخص می کند در واقع محتویات درون این تگ قابل مشاهده هستند.

تعریف برچسب ها در HTML :
برچسب های html عناصر محصور شده در برکت زاویه هستند که به عنوان یک دستورالعمل برای مرورگرها عمل می کنند در واقع مرورگرها با خواندن این دستورالعمل ها توانایی نمایش صفحات وب را پیدا میکنند.به مثال زیر دقت نمایید:

< نام تگ/> محتوااینجا قرار می گیرد< نام تگ >   < P > این یک پاراگراف است</P >
تگ های html معمولا به صورت جفت مانند مثال بالا در فایل html قرار می‌گیرند به اولین تگ در اصطلاح استارت تگ (start tag) یا شروع گفته می شود و به دومین تگ در اصطلاح اند تگ (end  tag)  گفته می شود.تفاوت در نوشتن تگ شروع و پایان باید رعایت گردد در غیر این صورت مرورگر دستور عمل را تشخیص نمی دهند.

بیشتر بخوانید:  تفاوت HTML و XHTML درچیست ؟ در نهایت موجب شکل گیری چه زبانی شده است؟
مرورگرهای وب WEB BROWSERS:
هدف مرورگرهای وب خواندن اسناد html و در نهایت نمایش آنها است. مرورگر ها تگ های html را نمایش نمی دهند بلکه از آنها برای  تعیین نحوه نمایش اسناد html استفاده می شود. در واقع در نهایت چیزی که در مانیتور کاربر نمایش داده میشود دستورالعمل‌هایی هستند که مرورگرها قادر به شناسایی و بلوک چینی آنها در کنار هم هستند.

یک صفحه html

بیشتر بخوانیم:  چرا باید زبان نشانه گذاری HTML را یاد بگیریم؟
ساختار صفحات HTML:
تمامی صفحات از تگ هایی  ساخته میشوند که وجود آنها برای یک فایل html ضروری است و در صورتی که این تگ ها در یک صفحه html وجود نداشته باشند صفحات وب  توسط مرورگر ها قابل تشخیص نیستند. اگر شما درون یک صفحه وب در بستر اینترنت کلیک راست کنید و گزینه view page sourse را انتخاب کنید با مجموعه ای از کدها روبرو خواهید شد که ساختار یک صفحه html را تشکیل داده اند.که در تمامی آنها یکسری از کدها مشترک هستند. به ساختار زیر دقت نمایید:

ساختار صفحات وب

نکته: فقط محتوای که درون تگ بادی نوشته می‌شود توسط مرورگر ها نمایش داده می شود.
اعلامیه < doc type! >  نشان‌دهنده نوع سند ‏html است و به مرورگر ها کمک می کنند تا صفحات وب را به درستی نمایش دهند این اعلامیه در سند html یک بار در بالای صفحه قبل از html ظاهر می شود و به حروف بزرگ و کوچک حساس نیست این اعلامیه برای ۵ html به این صورت نوشته می‌شود.

< !  DOC TYPE HTM>
تاریخچه و ورژن های مختلف HTML:
نسخه های مختلفی از html وجود دارد که شما می توانید برای مطالعه در این مورد  لینک  wikipedia  مراجعه نمایید.

4
آموزش رباتیک / پاسخ : جهت یابی
« آخرين ارسال توسط SmartHSS 05 اسفند, 1396, 01:48:31  »
سپاس از پاسخ تون
ولی با توجه به خطایی که GPS داره نمی تونم از اون بهره ببرم چون نیاز من یک چیز دقیق تر هست که فواصل کوتاهی (کمتر از سی متر) رو ساپورت کنه و خطای چند متری مثل GPS نداشته باشه. اگه چنین چیزی هست ممنون می شم که راهنماییم کنید. مطمئنا ربات هایی که اشاره کردم از یک سیستمی بهره می برند...
5
بحث آزاد / قوانین نانوشته ای در طراحی سایت
« آخرين ارسال توسط forouzan99 05 اسفند, 1396, 12:33:53  »
قوانین نانوشته ای در طراحی سایت
 

طراحی سایت : یکی از موضوعاتی که بدون تردید موفقیت شما را در مدیریت سایت و بازدهی از سایت تان تضمین خواهد کرد طراحی سایت تان است . یک طراحی از جمله زیبایی باید دارای پارامترهای بسیار زیادی داشته باشد از جمله اینکه خرید از سایت تان برای کاربر بازدید کننده یک تجربه ی اسان و متفاوت باشد و بسیاری از ویژگی های دیگر که همگی در کنار یکدیگر می تواند موفقیت شغلی شما را رقم بزند.

 

 


 

طراحی سایت و سلیقه را فدای اهدافتان کنید
طراحی سایت با زبان کد نویسی XML
طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

طراحی وب سایت : موضوعی که در این زمینه باید همواره به ان توجه کنید هدف شما از ایجاد این سایت و چگونگی کاربری و در نهایت بازدهی ان است . بنابراین طبیعی است که طراحی سایت تان در مواردی در تضاد با سلیقه شما قرار بگیرد در چنین مواردی شما باید اولویت را هدفت تان قرار دهید تا بتوانید از این طریق با خواسته تان از سایت ایجاد شده دست یابید.

 

در طراحی سایت همیشه احترام وصداقت را در کارهای خود رعایت نماید
 

رعایت اصول احترام و صداقت از جمله مواردی است که هم باید در ارتباط با مخاطبان و کاربرانتان و هم در رابطه با کارفرمایانتان باید مد نظرتان قرر دهید . بدون شک نتیجه و بازخورد این احترام و صداقت در نهایت به خودتان باز خواهد گشت .

 

 

در طراحی سایت اجتناب از پرگویی های بی مورد
طراحی سایت
طراحی سایت

بهتر است بجای استفاده از سخنان بی هدف و اضافه گویی ها در محتوایتان دقت بیشتری داشته باشید . لزومی ندارد که کاربران کلمات بی محتوا و اضافه گویی ها ی زیاد را در سایت تان شاهد باشند در صورتی که می توانید به جای ان از تصاویر برای ارائه ی بهتر مفاهیم استفاده نمایید .

 

در طراحی سایت رعایت احترام در نقد دوستانه از طراحان
 

 

در هنگام نقد و مقایسه از کار طراح و قیاس با طراحان مشهور این  مقایسه باید در سطحی بسیار کم صورت بگیرد. در صورت امکان از این مقایسه ها دوری کنید مگر در مواردی که سایت شما قرار است در رقابت با سایت مورد نظر باشد .

 

در هنگام نقد از کارهای طراحی سایت قوانین و اصول طراحی را در نظر بگیرید
 

برای این کار شما باید اطلاعات کافی از نظرات و همچنین حیطه ی کاری طراح و اصلاحات و چگونگی انها داشته باشید و از نقطه نظر طراح سایت مطلع شوید . قوانین نانوشته در طراحی سایت به ما می گوید اگر یک سایت با موضوعی و  یک طراحی مشخص موفق بوده لزومی ندارد شما نیز دقیقا با همان الگو و طراحی دنباله رو سایت مد نظر باشید در صورتی که می توانید با یک طراحی و ایده ی نو به رقابت با سایت مورد نظر تان بپردازید .  بنابراین باید نظرات و ایده های طراحان را تا حد زیادی بپزیرید زیرا انها با این فضا همه روزه درگیر بوده و بدون شک مطلع تر عمل می کنند.

 
6
آموزش رباتیک / پاسخ : جهت یابی
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی 05 اسفند, 1396, 11:21:44  »
ساده ترین راه استفاده از gps هست.
7
آموزش رباتیک / جهت یابی
« آخرين ارسال توسط SmartHSS 04 اسفند, 1396, 07:22:37  »
با سلام،
چطور می تونم یک سیستم جهت یابی داشته باشم که مثل جاروبرقی های روباتیک که برای شارژ مجدد شون به ایستگاه مخصوصی که توی خونه تعبیه شده می رن و خودشون رو شارژ می کنن، به عبارتی هر جای خونه که باشن در انتها به یک موقعیت مشخص بر می گردن؟
نحوه ی ساز و کار این سیستم به چه شکل هست و با چه قطعاتی و چطور می تونم یکی بسازم؟
8
ایجاد گوشی گلکسی اس 9 مجهز به سنسور اثر انگشت توسط سامسونگ
نرم افزار حضور و غیاب رایگان


سامسونگ مدت هاست که در تلاش است گوشی های خود را مجهز به سنسور اثر انگشت کند تا ورود کاربران به هوم تلفن خود را آسان تر کند . طی گزارشات کفته شده است سامسونگ گوشی گلکسی اس 9 مجهز به سنسور اثر انگشت را تولید کرده و به احتمال زیاد در سال 2018 عرضه بازار می گردد طبق شایعات گفته شده سنسور اثر انگشت این گوشی بر روی صفحه نمی باشد بلکه بر بروی پشت گوشی و در کنار لنز دوربین است .


شایعه جدید دیگری که افشا شده این است که کمپانی کره گوشی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را معرفی کرده است .
براساس تحقیق های قبل گلکسی اس 9 دارای پردازنده اسنپدراگون 845 و یا اگزینوس سری 9 ده داد و متری و حافظه رم 4 گیگ و حافظه داخلی 128 گیگ است البته این مطالب هنوز صحت ندارد و باید منتظر باشیم تا گوشی گلکسی اس 9 وارد بازار گردد و از اطلاعات مهم این گوشی باخبر شویم .
سیستم کنترل تردد اتاق سرور
 

9

ایجاد گوشی گلکسی اس 9 مجهز به سنسور اثر انگشت توسط سامسونگ
سامسونگ مدت هاست که در تلاش است گوشی های خود را مجهز به سنسور اثر انگشت کند تا ورود کاربران به هوم تلفن خود را آسان تر کند . طی گزارشات کفته شده است سامسونگ گوشی گلکسی اس 9 مجهز به سنسور اثر انگشت را تولید کرده و به احتمال زیاد در سال 2018 عرضه بازار می گردد طبق شایعات گفته شده سنسور اثر انگشت این گوشی بر روی صفحه نمی باشد بلکه بر بروی پشت گوشی و در کنار لنز دوربین است .


شایعه جدید دیگری که افشا شده این است که کمپانی کره گوشی گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را معرفی کرده است .
براساس تحقیق های قبل گلکسی اس 9 دارای پردازنده اسنپدراگون 845 و یا اگزینوس سری 9 ده داد و متری و حافظه رم 4 گیگ و حافظه داخلی 128 گیگ است البته این مطالب هنوز صحت ندارد و باید منتظر باشیم تا گوشی گلکسی اس 9 وارد بازار گردد و از اطلاعات مهم این گوشی باخبر شویم .
 
10
بحث آزاد / بیوفیدبک
« آخرين ارسال توسط ravanpezeshk 02 اسفند, 1396, 02:31:09  »
بیوفیدبک یکی از روش های جدید در درمان بیماریهای روانپزشکی است که چند سالی وارد حیطه درمان بیماری های روانپزشکی و روانشناسی شده است که با با تعدیل امواج مغزی باعث درمان می شود .

با بیوفیدبک بیمار با تمرین و فیدبکی که از بدن خودش دریافت میکند باعث کنترل بیشتری بر اعمال صلبیی غیر اردای بر جسم خودش داشته باشد .

بیوفیدبک شامل درمان :

درمان بیماریهای مغز و اعصاب و روان با دستگاه در بیوفیدبک
درمان اختلالات خلقی و افسردگی  با دستگاه بیوفیدبک
درمان اختلالات وسواس فکری و عملی با بیوفیدبک
درمان سردرد های میگرنی و تشنج با بیوفیدبک
مرکز روانپزشکی آرام
صفحه: [1] 2 3 ... 10