انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: درایو پاور ال ای دی  (دفعات بازدید: 51 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین omidhat

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
درایو پاور ال ای دی
« : 18 دی, 1396, 09:01:16 »
با سلام
بنده میخوام  ۱۲ عدد ال ای دب ۵وات سامسونگ که توی فروشگاهتون هست رو با برق ۱۴/۵راه اندازی کنم.میخوام که هر۴عددرو باهم سری کنم که روی هم ولتاژشون میشه ۱۳/۲ولت.و این دسته های ۴تایی رو باهم موازی کنم.که درواقع میشه سه مدار ۴تایی.حالا واسه وصل اینا به برق ۱۴/۵ولت چه مقاومتی نیازه؟طبق محاسبات خود بنده یه مقاومت ۰/۳اهم ۱۰وات نیازه.درسته یا اشتباه حساب کردم؟
اگر اساتید روش بهتری برای وصل کردن این۱۲ ال ای دی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید.
سوال دیگه هم اینکه ۳تا پاور ال ای دی۱وات با مقاومت ۸/۲اهم باید درایو بشن برای اتصال به ۱۲ولت؟
ممنون

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1297
    • ديدن مشخصات
پاسخ : درایو پاور ال ای دی
« پاسخ #1 : 18 دی, 1396, 09:37:23 »
با توجه به ولتاژ هر ال ای دی که 3.3 ولت هست ، ولتاژ 4 ال ای دی برابر 13.2 میشود ، بنابر این در هر شاخه مقاومتی باید قرار گیرد که افت ولتاژ حدود 1.3 ولت(13.2-14.5) روی آن ایجاد شود ، با توجه به اینکه جریان ال ای دی ها 1.5 آمپر هست مقاومت مورد نیاز تقریبا همان 0.8 (1.3/1.5) میشود و توانی که هر مقاوت تلف میکند 0.8*1.5*1.5 و برابر 1.8 وات میشود که باید در هر شاخه قرار گیرد ، میتوان یک مقاومت در مسیر هر سه شاخه قرار داد که در این صورت جریان هر سه شاخه از این مقاومت میگذرد(3*1.5) یعنی 4.5 آمپر و مقاومت محاسبه شده برابر حدود 0.3 اهم خواهد شد و توان حدود 5.5 وات تلف خواهد کرد.
برای سایر ال ای دی ها هم محاسبه به همین روش خواهد بود.

آفلاین omidhatt

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 20 دی, 1396, 03:16:48 »
ممنون از پاسخ گوییتون
ال ای دی های ۵وات سامسونگ ۳۵۳۵ که تو فروشگاه دارین رو میشه با هویه لحیم کاری کرد یا فقط با هیتر میشه؟
میخواستم خرید کنم گفتم قبلش مطمعن بشم که با هویه لحیم کاری میشه کرد یانه

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1297
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 20 دی, 1396, 04:44:20 »
بله با هویه هم قابل مونتاژ هست