انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

دیدن ارسال ها

این قسمت به شما امکان مشاهده تمامی پست‌های این کاربر را می‌دهد. توجه کنید که شما پست‌هایی که در قسمت‌های قابل دسترس شما، ارسال شده‌اند را می‌بینید.


ارسال‌ها - مسئول فنی

صفحه: [1] 2 3 ... 87
1
بله ، من متوجه منظور شما شدم، اما در موتور های AC جهت جریان در سیم پیچ ها مشخص کننده جهت چرخش هست، میتوانید لینک زیر را مشاهده کنید.
http://www.pulsee.ir/Home/Article/2202

2
در صورتی که فاز و نول را همیشه به پایه های مشخص متصل کنید جهت چرخش مشخص هست.

3
آی سی NTE2104 مشابه آی سی مورد نظر شما هست

4
این محصولات فقط فرستنده مادون قرمز هستند و برای ساخت فرستنده مادون قرمز در ریموت کنترل ها استفاده میشوند، مطابق پروتکل مورد استفاده در کدینگ فرستنده ریموت که در اکثر دستگاه ها پروتکل RC5 هست میتوانید از آی سی های انکدر و دیکدر موجود برای این پروتکل در ساخت فرستنده و گیرنده استفاده کنید.

5
از یه مدار فلای بک میتونید شروع کنید ، اما برای ولتاژ DC خروجی و جریان بالا باید سوئیچ های مناسب انتخاب کنید، همین طور ترانس هم بزرگ میشه.
برای مدار کلی و انتخاب سوییچ میتونید لینک زیر را مشاهده کنید.
https://ac-dc.power.com/products/topswitch-family/topswitch-hx/

6
تغذیه ، با توجه به ولتاژ کاری استپ موتور ، تغذیه به پین های VCC و GND درایور متصل میشود و موتور هم به پین های A+,-A,B+,-B و سایر پین ها برای کنترل استاندارد موتور هست، اطلاعات مربوطه هم روی برچسب محصول نوشته شده

7
آموزش رباتیک / پاسخ : جهت یابی
« : 05 اسفند, 1396, 04:53:54  »
ماژول های gps با دقت بالا هم هستند
راه دیگه استفاده از سنسور های شتاب سنج هست، مثل ADXL335B ، این سنسور ها میزان شتاب در راستای محور x،y و z رو به شما میدهند و با دو مرحله انتگرال گیری از شتاب میتوانید به میزان جابجایی در محور x و y و z دست پیدا کنید.
راه دیگر استفاده از ژیروسکوپ به همراه انکدر چرخ برای محاسبه مسافت طی شده در راستای مشخص هست.

8
آموزش رباتیک / پاسخ : جهت یابی
« : 05 اسفند, 1396, 11:21:44  »
ساده ترین راه استفاده از gps هست.

9
بهتر هست پارامتر های ماسفت ها را در دیتاشیت مشاهده و مقایسه کنید، با توجه به نوع کانال مد نظر، قیمت، جریان مورد نظر ، ولتاژ گیت سورس و حداکثر ولتاژ درین سورس مد نظر ماسفت انتخاب کنید، مطمئنا ماسفتی که مقاومت درین سورس در حالت روشن(Rds-on) کوچک تر داشته باشد در جریان بالا توان کمتری تلف میکند و کمتر داغ می شود.

10
مدیریت سایت / پاسخ : مگنت
« : 28 بهمن, 1396, 10:02:35  »
دوست عزیز ، جنس آهنرباها مشخص هست ، برای اطلاعات دمایی و خواص شیمیایی و فیزیکی مواد بهتر هست اطلاعات مربوط به آن مواد را مطالعه کنید.

11
هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند، مثلا LM35 خروجی آنالوگ دارد و راه اندازی ساده، قیمت مناسب ، در عوض نویز بالا تاثیر زیاد از شرایط محیط، SHT خروجی دیجیتال دارد صنعتی تر هست اما قیمت بالاتری هم دارد، باید متناسب با نیاز و پارامتر های موجود در دیتاشیت مثل نوع پروتکل خروجی، رنج اندازه گیری و ... سنسور مورد نظزتون رو انتخاب کنید.

12
در صورتی که پولی های دو انتها کوچک تر از بقیه پولی ها باشند سطح تماس تسمه با پولی های وسط محکم تر و بهتر خواهد بود

13
میتوانید از مالتی پلکسر معمول با فرکانس مناسب استفاده کنید و هر کانال خروجی آن را به یک پایه SDA سنسور ها متصل کنید

14
مقدار مقاومت همون طور که گفتید 8.8/0.15 تقریبا میشه 60 اهم البته با توجه به جریان عبوری از مقاومت حدود 1.4 وات توان تلف میکنه که باید از مقاومت با توان بالا تر از این مقدار استفاده کنید ، راه ساده تر این هست که هر سه یا چهار ال ای دی را با هم سری کرده و به 12 ولت متصل کنید

15
میتوانید ولتاژ Refrence رو به پایه AREF میکرو متصل کنید و تنظیمات ولتاژ مرجع ADC را بر روی پایه AREF قرار دهید
این مقدار میتواند 0.4 ولت باشد و تبدیل شما در بازه 0 تا 0.4 ولت خواهد بود ، همین طور میتوانید از مد تفاضلی ADC استفاده کنید تا بتوانید بازه تغییرات را در محدوده 0.2 تا 0.4 قرار دهید، بهتر هست فصل مربوط به مبدل آنالوگ به دیجیتال یکی از کتابهای AVR مثل ره افروز و یا پرتویی فر را مطالعه کنید

صفحه: [1] 2 3 ... 87