انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

دیدن ارسال ها

این قسمت به شما امکان مشاهده تمامی پست‌های این کاربر را می‌دهد. توجه کنید که شما پست‌هایی که در قسمت‌های قابل دسترس شما، ارسال شده‌اند را می‌بینید.


ارسال‌ها - مسئول فنی

صفحه: [1] 2 3 ... 93
1
بله ، مبکروکنترلر این دو برد با هم متفاوت هست ، در صورتی که از سورسی آموزشی پیروی میکنید، حتما مطابق با بردی که در آن آموزش قید شده جلو بروید.

2
از تنظیمات کلاک در آردوئنو مطمئن شوید

3
برای اطمینان پایه کنتراست رو اول زمین کنید، از تنظیمات کلاک میکرو هم مطمئن بشید ، یعنی دقت داشته باشید که اگر مثلا برنامه با تنظیمات کلاک 1 مگا هرتز نوشته شده ، فیوز بیت ها هم به درستی 1 مگا هرتز تنظیم شده باشه، پورت c میکرو پیش فرض برا jtag رزروه به این مساله دقت داشته باشید که اگر از پورت c استفاده میکنید تنظیمات فیوز بیت را درست کنید

4
دوست عزیز پیشنهاد میشود ابتدا کد های خود را از طریق نرم افزار پروتئوس شبیه سازی کنید و از صحت کد مطمئن شوید و بعد از آن بررسی کنید اشکال در سخت افزار هست و یا نرم افزار

5
در لحظه روشن شدن ماژول رشته power on ویا رشته دیگری از طرف ماژول ارسال میشود؟؟
دقت داشته باشید برای راه اندازی ماژول در حالت Auto Boud Rate حتما باید تا حدود 4-5 ثانیه بعد از وصل شدن تغذیه اولین کاراکتر ارسالی به ماژول کاراکتر 'A' باشد (حتما A بزرگ)
باز هم تاکید میکنم از اتصال صحیح تغذیه (منبع تغذیه مناسب با جریان دهی کافی) و صحت ارتباط سریال مطمئن شوید.
ماژول را با Boud Rate  های متفاوت تست کنید ، ممکن هست سهوا تنظیمات نرخ دیتا تغییر کرده باشد.

6
قطعات مکانیکی ربات / پاسخ : چرخ omni
« : 13 شهریور, 1397, 10:32:21  »
ابعاد در جدول توضیحات محصول هست، اندازه سوراخ 8.1 میلی متر هست
برای اتصال میتوانید از رینگ مناسب استفاده کنید

7
منظورتون از اینکه جواب نمیده چی هست؟؟
اصلا AT Command Response برگشت داده نمیشه یا اینکه پاسخ برگشت میشه و عملیات مورد نظر شما انجام نمیشه؟؟
اگر اصلا Response ندارید که مطمئنا اول باید از صحت ارتباط سریال مطمئن شوید و اتصالات ، مبدل usb به سریال، درایور ، انتخاب صحیح شماره پورت ، تنظیم صحیح boud Rate و ... را بررسی کنید، اما اگر Response دارید ابتدا از موارد اولیه مثل اتصال صحیح به شبکه ، شارژ بودن سیم کارت و ... مطمئن شوید ، میتوانید رشته های AT Command ارسالی و دریافتی را اینجا قرار دهید تا بررسی شود.

8
پیشنهاد میشود دستورات AT COMMAND را مستقیما از طریق یک نرم افزار پورت سریال مناسب (مثلا hyper terminal, realterm , ترمینال کد ویژن و یا آردوئنو و ...) ارسال و جواب دریافت شده را مشاهده کنید، دستورات AT Command مریوط به هر قسمت را (مثلا وضعیت شبکه ، تماس ، SMS و..) از داخل داکیومنت مربوط (Sim808 AT Command Reference Manual) مشاهده و پاسخ دستورات را بررسی کنید ، عیب یابی ماژول به این صورت ساده تر خواهد بود.

9
متناسب با قدرت و سرعت و اندازه و گشتاور و ولتاژ و قیمت و .... موتور مناسب خود را انتخاب کنید.

10
کلیه پارامتر های مد نظر ، مثل سرعت چرخش ، گشتاور مورد نیاز و ... را در نظر بگیرید ، در سایت فروشگاه پارامتر های موتور ها مشخص هست ، البته با توجه به وزن پره های مورد نیاز شما ، ممکن هست موتوری با گشتاور مورد نیاز شما در سایت فروشگاه موجود نباشد.

11
فرستنده های مادون قرمز موجود در فروشگاه روبکیو ، مادون قرمز های معمول در بازار هستند و طول موج آن ها به طور دقیق مشخص نیست ، در صورتی که پارت نامبر خاصی مد نظر دارید میتوانید با بخش فروش در خصوص امکان تامین آن صحبت کنید.

12
دوست عزیز ، مطمئنا کم کردن قیمت از طریق کذف برخی امکانات ربات شما میسر خواهد بود ، مثلا با کاهش تعداد موتور ها علاوه بر صرفه جویی در هزینه دو موتور باعث میشود ربات شما باتری ارزان تری نیاز داشته باشد اما قدرت مانور و گشتاور آن کاهش میابد، شما باید خودتان متناسب با نیاز بین قیمت و امکانات مورد نیاز رباتتان تعادل ایجاد کنید.

13
از کدام سنسور پیزو استفاده کردید؟ کد محصول؟؟؟

14
پایه PWR_KEY باید برای حداقل 1 ثانیه pull down شود ، یعنی زمین شود ، برای اطمینان به دیتاشیت ماژول مراجعه کنید، جمله ای که در توصیف این پایه نوشته شده این هست که باید برای حداقل 1 ثانیه pull down شود.

15
وضعیت ال ای دی شیکه را بررسی کنید ، این ال ای دی در ابتدای روشن شدن به صورت متوالی 1 ثانیه 1 بار چشمک میزند و بعد از اتصال به شبکه تقریبا هر سه ثانیه چشمک میزند. برای روشن شدن ماژول و اتصال به شبکه پس از اتصال تغذیه لازم هست پایه PWR_KEY به مدت چند ثانیه صفر شود.

صفحه: [1] 2 3 ... 93