انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

دیدن ارسال ها

این قسمت به شما امکان مشاهده تمامی پست‌های این کاربر را می‌دهد. توجه کنید که شما پست‌هایی که در قسمت‌های قابل دسترس شما، ارسال شده‌اند را می‌بینید.


ارسال‌ها - مسئول فنی

صفحه: [1] 2 3 ... 86
2
بله با هویه هم قابل مونتاژ هست

3
لطفا کد محصولی که خرید کردید رو بزارید تا بهتر بتونم شما رو راهنمایی کنم

4
به طور کلی ساختمان ژنراتور مشابه موتور هست و یک هسته چرخان سیم پیچی شده (روتور) داخل آهنربای ثابت(استاتور ) میچرخد و با حرکت سیم ها در میدان مغناطیسی در آن ولتاژ القا میشود با چرخش یکنواخت و با فرکانس مشخص روتور یک ولتاژ سینوسی AC در پین های موتور القا میشود.

5
در حالت output فقط میتوانید پین را با مقدار پیشفرض صفر و یا یک منطقی تعریف کنید.

6
با توجه به ولتاژ هر ال ای دی که 3.3 ولت هست ، ولتاژ 4 ال ای دی برابر 13.2 میشود ، بنابر این در هر شاخه مقاومتی باید قرار گیرد که افت ولتاژ حدود 1.3 ولت(13.2-14.5) روی آن ایجاد شود ، با توجه به اینکه جریان ال ای دی ها 1.5 آمپر هست مقاومت مورد نیاز تقریبا همان 0.8 (1.3/1.5) میشود و توانی که هر مقاوت تلف میکند 0.8*1.5*1.5 و برابر 1.8 وات میشود که باید در هر شاخه قرار گیرد ، میتوان یک مقاومت در مسیر هر سه شاخه قرار داد که در این صورت جریان هر سه شاخه از این مقاومت میگذرد(3*1.5) یعنی 4.5 آمپر و مقاومت محاسبه شده برابر حدود 0.3 اهم خواهد شد و توان حدود 5.5 وات تلف خواهد کرد.
برای سایر ال ای دی ها هم محاسبه به همین روش خواهد بود.

7
از صحت عملکرد آداپتور مطمئن شوید ، اینکه آیا آداپتور به درستی تغذیه 5 ولت را با جریان دهی مناسب تامین میکند، اتصال آداپتور و یا باتری تفاوتی در عملکرد ماژول ندارد و این ماژول به تغذیه 5 ولت DC با جریان دهی کافی نیاز دارد چه این تغذیه از باتری تامین شود و چه از آداپتور
همچنین بررسی کنید موتور های متصل شده به برد چه جریانی برای راه اندازی نیاز دارد ، ممکن هست موتور های شما جریان بالا تری نیاز داشته باشد. با توجه به اینکه ماژول با باتری به طور صحیح کار میکند نمیتواند مشکل از ماژول باشد.

8
دوست عزیز ، لطفا بیشتر توضیح بدید که چه طور از ماژول استفاده می کنید.
اتصال تغذیه و موتور ها به ماژول کافی نیست ، برای راه انداری موتور ها باید سیگنال های لازم را به ورودی های ماژول اعمال کنید. با یک کردن پایه ENA کانال اول فعال شده و با اعمال یک به IN1 و صفر به IN2 موتور متصل به این کانال به حرکت در خواهد آمد با تعویض IN1  و IN2 جهت چرخش معکوس میشود. کانال دوم نیز با ورودی های IN3 و IN4 و ENB کنترل میشود.

9
این ماژول به تغذیه dc نیاز دارد

10
موتورها / پاسخ : موتور مناسب
« : 09 دی, 1396, 10:05:40  »
دوست عزیز ، ابعاد ، تعداد دور و گشتاور موتور های موجود در سایت در توضیحات و جدول محصولات نوشته شده ، میتوانید بررسی کنید با موتور شما متناسب هست

11
ماژول ها و شیلدها / پاسخ : فاصله سنج
« : 06 دی, 1396, 12:14:34  »
میتونید از فرستنده های التراسونیک استفاده کنید.

12

از مداری هم که خودتون لینکش رو ارسال کردید میتونید استفاده کنید و به جای گیرنده مادون قرمز گیرنده لیزر قرار دهید.

13
با اکثر ترانزیستور های سوییچ npn معمول میتوانید این کار را انجام دهید ، مثلا C945

14
من تا به حال به طور تخصصی با این ماژول کار نکردم ، اما یک نمونه از آن را راه اندازی کردم و در شرایط معمول پایه آنالوگ حدود 1 ولت داشت و پایه دیجیتال صفر منطقی هست.

15
دوست عزیز بسیاری از میکروکنترلر ها از جمله AVR قابلیت اجرای برنامه از حافظه های خارجی ندارند

صفحه: [1] 2 3 ... 86