انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

آخرین ارسال‌ها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
بحث آزاد / پاسخ : تقویت خروجی صدا
« آخرين ارسال توسط مرتضی 28 تیر, 1397, 07:04:48  »
اول بررسی کنید آیا صدا به درستی وارد تقویت کننده می شود، و اینکه آیا تقویت کننده سالم هست و به درستی تقویت انجام میشود

بله صدا از منبع دیگه وارد امپلی میشه ب درستی کار میکنه فقط اون خروجی که برای ساب ووفر هستش خییلییی ضعیفه
میخواستم ببنم راهی هست برای تقویت اون خروجی ؟دو تا امپلی نمیشه بهش وصل کنم؟
ی سوال دیگه
خروجی rcaپخش ماشین رو به ولت میگن مثلا پایونیر7150 سه جفت خروجی که هرکدوم 4ولته  این ولتاژو با چیزی میشه زیاد کرد؟
2
ماژول ها و شیلدها / منبع تغذیه آردوینو
« آخرين ارسال توسط SmartHSS 28 تیر, 1397, 03:38:21  »
درود...
بنده یه پروژه ای دارم که میبایست از آردوینو میکرو و یک باتری لیتیوم پلیمری به اندازه خودش استفاده شه، فقط مشکلی که دارم اینه که آردوینو میکرو ولتاژ کاری که داره 5 ولت هست و تمامی باتری های لیتیوم پلیمر تو ی اون اندازه فقط 3.7 ولت هستن. اگر دو تا باتری رو هم سری کنم بیشتر از 7 ولت میشه و همچنین مطمئن نیستم چطور باید شارژ بشن و همچنین جای بیشتری میگیره. ممنون میشم راهنماییم کنید! :D
3
پروژه های آردوینو / پاسخ : ماژول rf
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی 27 تیر, 1397, 05:17:34  »
کد محصول و شماره فاکتور را ذکر کنید لطفا
4
پروژه های آردوینو / ماژول rf
« آخرين ارسال توسط javad1836rahmati 27 تیر, 1397, 04:49:16  »
با سلام چندی قبل دو جفت مازول HMT وHMR 433 از سایت شما خریداری کردم هر دو کار نمی کند لازم به ذکر است مدار را با انکودر 2262ودیکودر 2272 استفاده کردم ولی متاسفانه مدار کار نمی کند وقتی بجای ماژول ها ماژول ز سری دیگر نصب میکنم مدار بدرستی کار می کند البته روی ماژول شما یک پایه انیبل هم هست که انرا با تغذیه 5 ولت وصل کردم ولی باز هم جواب نمی دهد
5
خیر مشکلی نیست ، میتوانید هر آی سی adc دلخواه را به atmega وصل کنید و اطلاعات آن را با هر پورت دلخواه مثل usart یا spi یا i2c به رسپبری بفرستید ، حتی میتوانید با کمی سختی در برنامه نویسی آی سی adc با هر خروجی را مستقیما به gpio های رسپبری متصل و مستقیما درایور آن را برنامه نویسی کنید.
6
سلام
ممنونم برای پاسختون
پس اگر میکروکنتترلی مثل میکروکنترلر ATMEGA8L که نوع ارتباط SPI  رو پشتیبانی میکنه و تفاوت کمی با ویژگی های MCP3002 داره، استفاده کنم مشکلی نسیت؟
7
ساخت ربات های پروازی / پاسخ : ساخت هلی کوپتر
« آخرين ارسال توسط مسئول فنی 25 تیر, 1397, 03:45:22  »
دوست عزیز بسته به وزن ، اندازه و امکانات ربات پرنده شما موتور های زیادی ممکن هست برای شما مناسب و یا نا مناسب باشد ، معمولا برای پرنده های کوچک از میکرو موتور ها استفاده میشود که سبک هستند و سرعت چرخش بالایی دارند ، میتوانید میکرو موتور های داخل سایت را مشاهده کنید.
8
ساخت ربات های پروازی / ساخت هلی کوپتر
« آخرين ارسال توسط mohsen2018 25 تیر, 1397, 12:22:29  »
با سلام.فرزندم برای ساخت هلی کوپتر نیاز به آرمیچر داره با توجه به اینکه اطلاعاتی از وسایل رباتیک ندارم برای ساخت این وسیله باید چه نوع آرمیچری خرید کنم؟با تشکر
9
در صورتی که قصد اتصال adc به رسپبری را دارید سایر آی سی های ADC هم میتوانید استفاده کنید و آن ها را به GPIO برد رسپبری متصل کنید، و در صورت نیاز درایور آن را برنامه نویسی کنید مثل آی سی adc0831 که هشت بیتی هست اما در صورتی که حتما پرتکل ارتباطی SPI مد نظر شماست باید به دنبال نمونه های دیگر بگردید.
10
سلام، وقت بخیر
میخواستم ADC ایی رو معرفی کنین که نزدیکترین ویژگی به ویژگی های MCP3002 رو داشته باشه که در سایتتون موجود باشه، و نیاز به پروگرام کردن نداشته باشه.