انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: سوال در مورد سنسور مغناطیس  (دفعات بازدید: 1171 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین alirezaa

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
سوال در مورد سنسور مغناطیس
« : 25 اسفند, 1394, 01:46:37 »
با سلام
ببخشید من برای یه پروژه مربوط به دندان پزشکی میخواستم از سنسور مغناطیس استفاده کنم
با توجه به این که رشته ی اصلی من دندان پزشکی هست و از الکترونیک و ... زیاد سر در نمیارم اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم ...
میخواستم بدونم که سنسور های مغناطیس دقیقا چه کاری انجام میدن و چه جوری میشه ازشون استفاده کرد ؟؟
آیا تغییرات شدت میدان مغناطیس رو به سورت زنده و لحظه و لحظه میتونن درک کنن ؟؟
خروجی سنسور ها چی هست ؟؟ ایا میشه از داده های اونا برای انتقال به رایانه و نرم افزار استفاده کرد ؟؟
و اینکه ایا صرفا فقط میزان مغناطیس یه نقطه ( همون نقطه ای که سنسور هست ) یا اینکه میتونه یه طیفی از نقاط رو به صورت همزمان شدت میدان مغناطیسشون رو اندازه گیری کنه ... مثلا مجموعه از نقاط روی یه صفحه...
همچین چیزی هست با قیمت نسبتا مناسب ؟؟

آفلاین محمد پورخلیلی

• یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 893
    • ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
پاسخ : سوال در مورد سنسور مغناطیس
« پاسخ #1 : 26 اسفند, 1394, 12:30:45 »
سلام
نقل‌قول
میخواستم بدونم که سنسور های مغناطیس دقیقا چه کاری انجام میدن و چه جوری میشه ازشون استفاده کرد ؟؟
میدان مغناطیسی که سنسور درون اون قرار داره رو اندازه گیری میکنه و برای نمایش این مقدار باید خروجی سنسور رو به کامپیوتر یا میکروکنترلر متصل کنی.
نقل‌قول
عمل اندازه گیری میدان مغناطیسی توسط مبدل انالوگ به دیجیتال تاخیر کوتاهی داره که این تاخیر بستگی به مبدل به کار رفته داره.

نقل‌قول
خروجی سنسور ها چی هست ؟؟ ایا میشه از داده های اونا برای انتقال به رایانه و نرم افزار استفاده کرد ؟؟

سنسور مغناطیس انالوگ هست و دیجیتال، برای استفاده از سنسور انالوگ باید خروجیشو با مبدل به دیجتال تبدیل کنی اما سنسور دیجیتال دیگه این بخش رو لازم نداره، مزیت استفاده از سنسور دیجیتال ساده تر شدن مدار هست اما با سنسور انالوگ و طراحی مبدل شما میتونین نرخ نمونه برداری و رزولیشن رو خودتون تعیین کنین. خروجی رو میتونی با استفاده از برد اردوینو به کامپیوتر منتقل کنی.

نقل‌قول
و اینکه ایا صرفا فقط میزان مغناطیس یه نقطه ( همون نقطه ای که سنسور هست ) یا اینکه میتونه یه طیفی از نقاط رو به صورت همزمان شدت میدان مغناطیسشون رو اندازه گیری کنه ... مثلا مجموعه از نقاط روی یه صفحه...
هر سنسور میدان مغناطیسی اطراف خودشو اندازه گیری میکنه و برای سنجش میدان مغناطیسی یک صفحه باید از تعداد بیشتری سنسور استفاده کنی که هر چه تعداد سنسور ها بیشتر باش دقت افزایش پیدا میکنه.
چطور بپرسیم ؟    http://forum.roboeq.ir/index.php?topic=1902

آفلاین alirezaa

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 28 اسفند, 1394, 01:10:49 »
سلام
نقل‌قول
میدان مغناطیسی که سنسور درون اون قرار داره رو اندازه گیری میکنه و برای نمایش این مقدار باید خروجی سنسور رو به کامپیوتر یا میکروکنترلر متصل کنی.
نقل‌قول
عمل اندازه گیری میدان مغناطیسی توسط مبدل انالوگ به دیجیتال تاخیر کوتاهی داره که این تاخیر بستگی به مبدل به کار رفته داره.

نقل‌قول

سنسور مغناطیس انالوگ هست و دیجیتال، برای استفاده از سنسور انالوگ باید خروجیشو با مبدل به دیجتال تبدیل کنی اما سنسور دیجیتال دیگه این بخش رو لازم نداره، مزیت استفاده از سنسور دیجیتال ساده تر شدن مدار هست اما با سنسور انالوگ و طراحی مبدل شما میتونین نرخ نمونه برداری و رزولیشن رو خودتون تعیین کنین. خروجی رو میتونی با استفاده از برد اردوینو به کامپیوتر منتقل کنی.

نقل‌قول
هر سنسور میدان مغناطیسی اطراف خودشو اندازه گیری میکنه و برای سنجش میدان مغناطیسی یک صفحه باید از تعداد بیشتری سنسور استفاده کنی که هر چه تعداد سنسور ها بیشتر باش دقت افزایش پیدا میکنه.
سلام
ممنونم به خاطر پاسخگوییتون .
من قصد دارم که یک نمای گرافیکی یا تصویر رنگی از میدان مغناطیس مجموعه ای از نقاط روی صفحه رو ایجاد کنم و اونو به کامپیوتر انتقال بدم .
پس با این حساب برای هر نقطه یک سنسور لازمه
که با توجه به اینکه روی یک صفحه بی نهایت نقطه وجود داره پس برای رزولوشن بالا ما به تعداد زیادی سنسور نیاز داریم که که خب به صرفه نیست ...
پیشنهاد خاصی در این زمینه ندارید ؟؟ یا به جز این سنسور ها  وسیله ای هست که اینکار رو انجام بده ؟؟
+
سایتی سراغ دارین که سنسور های مغناطیس دیجیتالی با قیمت رو لیست کرده باشند ؟؟
ممنون

آفلاین محمد پورخلیلی

• یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 893
    • ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
« پاسخ #3 : 28 اسفند, 1394, 01:36:55 »
نقل‌قول
پیشنهاد خاصی در این زمینه ندارید ؟؟ یا به جز این سنسور ها  وسیله ای هست که اینکار رو انجام بده ؟؟
البته اگر بتونی میدان رو حرکت بدی دیگه نیازی به استفاده از تعداد زیادی سنسور نیست و تنها با 3 سنسور 2 محوره میتونی جهت و شدت میدان در هر نقطه رو به دست بیاری.
بنظرم سایت روبوایکیو کاملترین لیست سنسورهای مغناطیس رو داره.
وسیله اماده هم برای این کار سراغ ندارم بعیدم میدونم با قیمت مناسب گیرتون بیاد.
چطور بپرسیم ؟    http://forum.roboeq.ir/index.php?topic=1902

آفلاین alirezaa

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : 28 اسفند, 1394, 07:20:05 »
نقل‌قول
البته اگر بتونی میدان رو حرکت بدی دیگه نیازی به استفاده از تعداد زیادی سنسور نیست و تنها با 3 سنسور 2 محوره میتونی جهت و شدت میدان در هر نقطه رو به دست بیاری.
بنظرم سایت روبوایکیو کاملترین لیست سنسورهای مغناطیس رو داره.
وسیله اماده هم برای این کار سراغ ندارم بعیدم میدونم با قیمت مناسب گیرتون بیاد.
سلام .
بله اتفاقا همین ایده به ذهن من هم رسید با این تفاوت که     من به این فکر کردم که میشه برای جبران کمبود سنسور ها خود سنسور ها رو در اون منطقه حرکت بدیم که تمام نقاط رو پوشش بده .. که البته برای اینکه یه تصویر کامل ایجاد بشه کمی با تاخیر انجام میشه اما خب به نظرم به صرفه تره .
بازم ممنون بابت راهنماییتون .
بازم اگر چیزی به ذهنتون رسید بهم بگین ممنون میشم .
الن هم میرم تو اون سایتی که معرفی کردین ببینم میتونم قطعه مورد نظر رو پیدا کنم ..