انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: عدم تغییر ولتاژ مبدل dc to dc  (دفعات بازدید: 64 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین arman1365

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
عدم تغییر ولتاژ مبدل dc to dc
« : 31 خرداد, 1397, 10:25:17 »
باسلام
مبدل dc/dc با کد کالای 0503046 خریداری شد. متاسفانه ولتاژ خروجی دقیقا برابر ولتاژ ورودی است و نمیتوان تغییر داد. با واحد پشتیبانی تماس گرفته شد. ایشان عرض کردند مشکل حتما باید در تالار گفتگو بیان شود تا در صورت تایید واحد فنی این ماژول مرجوع شود. لطفا راهنمایی شود. تشکر

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1359
    • ديدن مشخصات
پاسخ : عدم تغییر ولتاژ مبدل dc to dc
« پاسخ #1 : 31 خرداد, 1397, 12:57:17 »
دوست عزیز ، ولتاژ خروجی با پتانسیومتر در محدوده حدود 0.8 ولت تا مقدار کمی کمتر از ولتاژ ورودی تغییر میکند، دقت داشته باشید که ولتاژ خروجی حتما باید در زیر بار اندازه گیری شود و ولتاژ خروجی در حالت مدار باز خروجی ممکن هست صحیح نباشد. تغییر ولتاژ خروجی در زیر بار را با تغییر هر دو پتانسیومتر بررسی کنید.

آفلاین arman1365

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 31 خرداد, 1397, 01:30:42 »
باسلام مجدد... ضمن تشکر از پاسخ جنابعالی، ولتاژ ورودی 12 ولت می باشد. مدار در زیر بار قرار گرفت. هر دو پتاسیومتر آبی رنگ تغییر داده شد ولی هیچ تغییری در ولتاژ خروجی وجود ندارد. ضمنا فیلم آموزشی کار با این ماژول در Youtube نیز  وجود دارد که در این فیلم پتانسیومتر اولی برای کنترل ولتاژ و پتانسیومتر دوم (سمت خروجی) برای کنترل جریان خروجی می باشد. لطفاراهنمایی کنید

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1359
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 02 تیر, 1397, 11:32:42 »
پتانسیومتر ها مولتی ترن هستند باید آن ها را زیاد بچرخانید تا تغییرت را مشاهده کنید، من یک نمونه از این ماژول را تست کردم و اول به مشکل شما برخوردم ، اما با چرخش بیشتر پتانسیومتر تغییرات ولتاژ را مشاهده کردم ، در صورتی که باز تغییر نکرد جهت چرخش را تعویض و مولتی ترن را چندین دور بچرخانید.