انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: مشکل در کار با سنسور MLX90614 برای دما  (دفعات بازدید: 160 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین ss_sabz

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
مشکل در کار با سنسور MLX90614 برای دما
« : 13 شهریور, 1398, 12:21:46 »
من ۲ عدد از این سنسور را از شما خریده ام و بعضی وقتها حواب می دهدو بعضی وقتها نه. به توصیه دیگران یک برنامه I2C Scanner  را برای تست آن استفاده کردم که به طور تصادفی متوجه شدم که با یکی از این برنهمه ها در مجیط آردوینو سنسور به آدرسهای عیر مرتبط جواب داده و در نتیجه با برنامه های کتابخانه آردوینو درست کار نمی کند ولی با ریحتن یک برنامه دیگر I2C Scanner به آدرس ۹۰ که ادرس اصلی آن است جواب می دهد و بعد از این کار برنامه کنابخانه آردوینو هم درست کار می کند.

اطلاعات روی سنسور هم از طرفی با آنچه شما در سایت زدید متناقض هست و از آنجایی که  B90453X12E روی سنسور درج شده و بر اساس متن دیتاشیت عدد B اول نشانه سری B بودن آن باید باشد این سنسور با ولتاژ ۳.۳ ولت باید کارکند و البته با زدن به ولتاژ ۵ ولت هم نسوحت ولی در این ولتاژ اصلا شناسنایی نشده و جواب نمی دهد. از طرفی بر اساس دیتاشیت بعد از B باید BB باشد که در اینجا ۹۰ آمده و این با دیتاشیت در نتاقض هست و شاید که این سنسور جعلی می باشد.
صغحه ۵۳  دیتا شیت  )(:

16.7. Part marking The MLX90614 is laser marked with 10 symbols. First 3 letters define device version (AAA, BCC, etc), and the last 7 are the lot number. Example: “ACC9307308” – MLX90614ACC from lot 9307308.

این موضوع در لینک زیر مطرح شده:

https://electronics.stackexchange.com/questions/456003/ir-temprature-mlx90614-sensor-diffrent-behavior-based-the-i2c-scanner-checking

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1578
    • ديدن مشخصات
پاسخ : مشکل در کار با سنسور MLX90614 برای دما
« پاسخ #1 : 13 شهریور, 1398, 11:00:15 »
سپاس از اینکه تجربیاتتون را برای استفاده دیگران در این تاپیک مطرح کردید