شاخه الکترونیک > طراحی و ساخت مدار چاپی(PCB)

راهنمایی درمورد pcb

(1/3) > >>

hamed2016:
باسلام
این نوع pcb به چه شکلی ساخته میشه؟؟؟
منظورم روکش سبز روی برد هست. بعد از چند ساعت قسمت مسی فیبر تغییر رنگ میده و کدر میشه
به چه روشی می توان حلش کرد؟؟؟؟
و نوشته های روی برد چجوری نوشته میشن؟؟
لطفا در این مورد کمکم کنید
با تشکر


مسئول فنی:
دوست عزیز
لایه سبز رنگ (معروف به چاپ سبز) در واقع لایه محافظی است که ضمن حفاظت از خطوط مسی در برابر عوامل محیطی (رطوبت و...) یک لایه عایق الکتریکی نیز ایجاد می کند. این لایه می تواند به رنگ های دیگری مثل قرمز، آبی و سیاه نیز پیاده سازی شود.
این لایه همچنین به آسان شدن مونتاژ قطعات به ویژه آیسی ها و المان های smd کمک می کند.

پیاده سازی این لایه توسط شرکت های سازنده ی PCB امکان پذیر است. کافی است که شما در هنگام سفارش PCB از شرکت سازنده بخواهید که بر هر دو طرف یا یکی از طرف های برد شما چاپ محافظ قرار دهد. پیاده سازی این چاپ برای شما هزینه خواهد داشت.

در مورد نوشته های سفید رنگ، این نوشته ها تحت عنوان چاپ سفید یا چاپ قطعات شناخته می شود. نوشته ها و خطوطی که در لایه Top Overlay یا Bottom Overlay نوشته شود (در نرم افزار Altium به عنوان مثال) به صورت چاپ قطعات برای شما چاپ خواهد شد. توجه کنید که این چاپ نیز هزینه در بر خواهد داشت و به درخواست شما انجام می شود. در برخی از انواع فیبرها، بدون وجود لایه محافظ (لایه سبز و...) امکان پیاده سازی چاپ قطعات نمی باشد و در این مورد باید از شرکت سازنده سوال کنید.

مسئول فنی:
در صورتی که در خانه PCB تهیه می کنید، می توانید با استفاده از اسپری مخصوص یک لایه محافظ بدون رنگ بر روی PCB خود ایجاد کنید. یک نمونه از این اسپری در فروشگاه موجود است که می توانید آن را مشاهده نمایید:

http://roboeq.ir/products/detail/1802170/

hamed2016:
باتشکر از راهنماییتون
یک شرکت PCB از اینترنت پیدا کردم که کارش همینا هست
اینم آدرسش
http://www.karapcb.com

hamed2016:
برای چاپ سبز مدار فایل pcb لازم و ضروری است ولی متاسفانه من فقط عکس pcb رو دارم راهی هست که اونو تبدیل به فایل pcb کرد؟؟؟؟ :'( :'( :'(

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version