شاخه الکترونیک > مینی کامپیوتر رسپبری Raspberry

مینی کامپیوتر NanoPi 2 Fire جایگزینی برای Raspberry PI

(1/1)

مسئول فنی:
کامپیوتر تک بوردی NanoPi 2 Fire با ابعاد 75X40 میلی متر یک مینی کامپیوتر مبتنی بر تراشه ARM است که توسط شرکت FriendlyARM برای علاقه مندان به الکترونیک طراحی و ساخته شده است. پرازنده این کامپیوتر تراشه Cortex-A9 Quad Core S5P4418 ساخت شرکت سامسونگ است که با فرکانس 1.4GHz کار می کند. حافظه رم این مینی کامپیوتر 1GB است.

کاربر بسته به نیاز خود می تواند از سیستم عامل های مختلف نظیر Android و Linux  Debian بر روی این کامپیوتر استفاده کند. این مینی کامپیوتر از یک کارت حافظه Micro sd به عنوان محلی برای ذخیره سازی استفاده می کند و سیستم عامل نیز مشابه Raspberry PI بر روی این کارت حافظه نصب می شود.

مزیت مهم این کامپیوتر آن است که از نظر پورت های I/O کاملا شبیه Raspberry PI است و بنابراین می توانید به جای Raspberry PI از این کامپیوتر استفاده کنید. پشتیبانی این مینی کامپیوتر از انواع پورت های ارتباطی شامل USB, SPI, I2C, USART آن را به گزینه مناسبی برای استفاده در بسیاری از پروژه ها کرده است.

این مینی کامپیوتر می تواند از طریق LAN به شبکه اینترنت متصل شود و در کاربرد های اینترنت اشیا نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بر خلاف Raspberry PI این مینی کامپیوتر دارای کلیدهای روشن و خاموش و ریست کردن می باشد که کار با آن را تسهیل می کند. این مینی کامپیوتر می تواند نمایشگرهای LCD نمایشگرهای با ورودی HDMI را راه اندازی کند. همچنین می توانید با استفاده از مبدل های HDMI به VGA، از مانیتورهای معمولی و یا تلویزیون های LCD قدیمی نیز استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید مینی کامپیوتر NanoPi 2 Fire اینجا کلیک کنید.

کنترل

[0] صندوق پستی

Go to full version