انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

دیدن ارسال ها

این قسمت به شما امکان مشاهده تمامی پست‌های این کاربر را می‌دهد. توجه کنید که شما پست‌هایی که در قسمت‌های قابل دسترس شما، ارسال شده‌اند را می‌بینید.


ارسال‌ها - mobin88

صفحه: [1]
1
تهران- ایرنا- رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران( فیرا) گفت: تابستان سال ۹۹ ایران برای نخستین بار میزبان برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی ربات‌ها (فیرا ۲۰۲۰) در کشور خواهد بود.

سروش صادق نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار کرد: میزبانی ایران با توجه به سابقه حضور موفق گروههای مختلف ایرانی در بخشهای دانش آموزی و دانشجویی و با توجه به توسعه فعالیتهای علمی و پژوهشی ایران در این حوزه از نظر خود حائز اهمیت است. برگزاری این رقابتها در ایران زمینه ساز ورود تیم های مطرح رباتیک دنیا به کشورمان و شکل گیری فعالیتهای مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی دیگر کشورها است.

وی افزود: علم روز در دنیا که بسیاری از صنایع مختلف را در برمی گیرد؛ علاوه بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد خودکفایی در بسیاری از صنایع، به نخبگان ایرانی برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا نیز کمک خواهد کرد.

مکمل ویتامین d3 برای کودکان: روش مصرف، فواید و همه نکات مهم
تندخوانی چیست؟ آموزش 3 متد اصلی تندخوانی
30 نکته کاربردی برای اولین قرار (خانم‌ها و آقایان)
نحوه صحیح دراز نشست رفتن چگونه است؟ مزایا و معایب
حرف زدن بچه از چه سنی شروع و در هر سن چه توانایی گفتاری دارد؟


صادق نژاد تاکید کرد: خوشبختانه برنامه های مختلفی در این حوزه در سطح کشور توسط دانشگاه های مختلف برگزار می شود، اما برگزاری مسابقاتی در این سطح برای اولین بار در کشور می‌تواند زمینه ساز ایجاد نگرشی جدید در فعالیت های علمی و پژوهشی و همچنین توسعه دانشگاه های نسل سوم کشور باشد. ‎

نایب رئیس فدراسیون جهانی رباتیک فیرا افزود: تیم های دانش آموزی و دانشجویی ایران در مسابقات امسال موفق به کسب ۱۴ مقام قهرمانی؛ ۸ مقام نائب قهرمانی و ۵ مقام سومی شدند.

‎عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا در این خصوص افزود: فدراسیون جهانی رباتیک فیرا همه ساله رقابتی را در یکی از کشورهای دنیا با هدف توسعه و اشاعه فعالیتهای رباتیک و هوش مصنوعی در میان نسل جوان و نوجوان دنیا برگزار می کند. این فدراسیون در برنامه خود ورزش را به عنوان یکی از فاکتورهای مهم طرح مساله و به چالش کشیدن توانمندی محققان قرار داده تا بتواند با توسعه فضای علمی و پژوهشی دنیا، تقویت روحیه کار تیمی و همچنین ایجاد بسترهای اقتصادی، کارآفرینی و تولیدات را در آینده هدف قرار دهد. ‎

وی ادامه داد: این رقابت ها امسال در چهار بخش اصلی ربات های پرنده، چالش ربات ها، ربات های ورزشی و بخش دانش آموزی در قالب ۱۱ لیگ دانشجویی و ۱۶ لیگ دانش آموزی در دو رده سنی زیر ۱۴ سال و زیر ۱۹ سال در کره جنوبی برگزار شد. امسال نیز کاروان جمهوری اسلامی ایران فیرا با ۱۳۱ شرکت کننده در ۳۸ لیگ مختلف حضور داشت که حائز رتبه های برتر این رقابت ها شد.

صادق نژاد افزود: در بخش رقابت های دانشجویی و در لیگ ربات های پرنده، تیم AUTMan دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد در رقابت با سایر رقبای خود از سایر کشورها، به مقام قهرمانی رقابت فنی لیگ ربات های پرنده سرعتی دست یابد. در همین لیگ و در رقابت اصلی نیز همین تیم موفق به کسب مقام دوم مجموع این رقابتها شد.

وی ادامه داد: در این لیگ، تیمی از کشور چین به مقام نخست دست یافت. در لیگ ربات های پرنده داخل ساختمان نیز، تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مقام سوم رقابت های امسال شد. در بخش دانش آموزی لیگ ربات های پرنده سرعتی نیز تیم رباتیک آرمان دختران از دبیرستان فرزانگان مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی در رقابت های اصلی و همچنین کسب مقام اول فنی لیگ در این دوره از رقابت ها شد. ‎

صادق نژاد تصریح کرد: در بخش لیگ ربات های شبیه سازی نیز تیم AUTMan-AMOS از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رقابت با تیم هایی از کشورهای چین، کره جنوبی، مکزیک، تایوان، ایران و سنگاپور موفق به کسب مقام سوم شد و تیم دانشگاه یزد نیز مقام پنجم مسابقات را کسب کرد.

نایب رئیس فدراسیون جهانی رباتیک فیرا گفت: ‎در بخش ربات های ورزشی و در لیگ چالش ربات های سرعتی چرخدار نیز، تیم AUTMan دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد در رقابت با حریفان خود به مقام نائب قهرمانی این دوره از رقابت ها دست یابد. تیم دانشگاه اصفهان نیز در همین لیگ موفق به کسب مقام چهارم این رقابتها شد.

وی ادامه داد: در بخش رقابت های چالشی و در لیگ خودروهای خودران؛ تیم Microdev از دبیرستان دوره دوم بعثت مشهد که تنها نماینده ایران در این لیگ بود، موفق به کسب مقام قهرمانی رقابت های فنی شد.

صادق نژاد افزود: در بخش رقابتهای لیگ خلاقیت و نوآوری؛ در بخش بزرگسالان تیم Hope دانشکده شهید شمسی پور از دانشگاه فنی و حرفه ای موفق به کسب مقام نائب قهرمانی و تیم Kerman_UPNOP از کرمان موفق به کسب مقام سوم این لیگ شدند. در بخش دانش آموزی این لیگ نیز تیم دانشمندان کوچک از مدرسه رباتیک امیرکبیر موفق به کسب مقام نخست این رقابت در رده سنی U۱۴ شد. ‎

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) افزود: در لیگ ربات های امداد و مدیریت بحران U۱۴ تیم دانش از دبیرستان متوسطه اول دانش قلهک موفق به کسب مقام قهرمانی شد. همچنین در رده سنی U۱۹ نیز تیم های دیگری از همین مجموعه موفق به کسب مقام قهرمانی و نایب قهرمانی این دوره از رقابتها شدند.

وی خاطرنشان کرد: در لیگ ربات های ورزشی فیرا نیز در رده سنی U۱۴ تیم دانش پلاس از دبیرستان دوره اول دانش قلهک موفق به کسب مقام اول و تیم دانش پرایم از همین دبیرستان موفق به کسب مقام دوم این رقابتها شد. در رده سنی U۱۹ نیز تیم های ایران خوش درخشیدند و موفق شدند هر سه مقام این لیگ را به خود اختصاص دهند.

صادق نژاد گفت: در رقابتهای این لیگ، تیم های سلام دیباجی از دبیرستان سلام دیباجی موفق به کسب مقام های اول و دوم و تیم خاتم از دبیرستان خاتم موفق به کسب مقام سوم شدند. ‎

رئیس کمیته ملی رباتیک ایران فیرا افزود: در لیگ ماموریت غیرممکن که یکی از لیگ های مهم و اصلی فیرا است در رده سنی U۱۹ تیم پارسیس موفق به کسب مقام نخست بخش نرم افزار شد. در همین رقابت نیز تیم رباتیک علامه طباطبایی از مدرسه علامه طباطبایی واحد آبشناسان موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد.

وی ادامه داد: در بخش سخت افزار این لیگ، تیم آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی شد. در بخش مشترک این رقابت ها نیز تیم دانش دبیرستان دوره اول دانش قلهک و تیم کشور چین مقام اول رده سنی U۱۴ و تیم علامه طباطبایی و تیم دیگری از کشور چین مقام قهرمانی رده سنی U۱۹ را کسب کردند.

صادق نژاد افزود: در همین رده سنی تیم مشترک پارسیس و تیم کشور ترکیه موفق به کسب مقام سوم این رقابت ها شدند. در همین لیگ و در مجموع  تیم های علامه طباطبایی و تیم پارسیس از ایران موفق به کسب مقام اول و دوم رده سنی U۱۹ شدند.

نایب رئیس فدارسیون جهانی رباتیک فیرا اظهار داشت: مراسم اختتامیه این رویداد روز ۲۶ مردادماه ۹۸ با حضور نمایندگانی از استان محل برگزاری این رویداد در کشور کره جنوبی و مسئولین عالی رتبه کشوری و اعضای هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، با اهدای جوایز تیم های برتر در هر دو بخش دانش آموزی و دانشجویی برگزار شد. همچنین در این مراسم، پرچم میزبانی رقابت های سال آینده ۲۰۲۰ به سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور کره جنوبی، اهدا و فیلمی از معرفی دستاوردها در این حوزه و جاذبه های گردشگری و تفریحی و امکانات رفاهی ایران برای میزبانی سال آینده پخش شد. برزیل نیز به عنوان میزبان رقابتهای سال ۲۰۲۱ معرفی شد. ‎

بیست و چهارمین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا، از  ۲۰ تا ۲۶ مردادماه ۹۸ با حضور ۱۸۰۰ شرکت کننده در چهار دسته اصلی رقابت های فیرا و در قالب ۱۱ لیگ دانشجویی و ۸ لیگ دانش آموزی در دو بخش U۱۴ و U۱۹ از ۱۸ کشور از جمله، آمریکا، آلمان، کره جنوبی، ترکیه، روسیه، مالزی، فلیپین، چین، هند،اندونزی، تایوان کانادا، ایران و ... در شهر چانگووان کره جنوبی برگزار شد. بیست و پنجمین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۲۰ نیز سال آینده در ایران برگزار می شود.

2
ساخت ربات های پروازی / پاسخ : متور برقی
« : 02 شهریور, 1399, 05:22:28  »
موتور CORELESS کوچک 16 میلی متری 12-5 ولت

موتور بدون هسته که در اصطلاح به آن Coreless Motor گفته می شود، یک موتور DC بدون هسته متحرک می باشد که دارای وزن کم، اندازه کوچک و شتاب بالایی می باشد. این نوع موتورها دارای دور بسیار بالایی است که در صنعت رباتیک، پروژه های الکترونیک و به ویژه ساخت پهبادهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.
به این نوع موتورها، موتورهای ثابت بدون صدا نیز گفته می شود. روتور موتورهای Coreless، فاقد هسته ثابت و روتور آن یک سیم پیچ تو خالی می باشد که معمولا به شافت موتور وصل می شود.

تشخیص گروه خونی جنین با توجه به گروه خونی والدین و نکات مهم
چگونه خودمان را استرس زدایی کنیم؟ 7 توصیه برای آرام شدن
درمان کم خونی در کودکان با تغذیه: بهترین غذاها و مکملها
5 راهکار حرفه ای برای کشیدن خط چشم !
آموزش تحلیل بنیادی بورس ایران (برای افراد مبتدی)

مشخصات:
قطر موتور: 16 میلی متر
طول موتور: 18.8 میلی متر
شافت خروجی:1.5 میلی متر
طول شافت خروجی: 7.6 میلی متر
محدوده ولتاژ: 12 ~ 5 ولت

Features:
Motor Diameter: 16 mm
Motor Length: 18.8 mm
Output Shaft:1.5 mm
Output Shaft Length:7.6mm
Voltage: 5V ~ 12V
Test Current :
Voltage:5V      no-load current:7ma         no-load speed: 5000 rpm
Voltage:9V      no-load current:9ma         no-load speed: 9200 rpm
Voltage:12V    no-load current:13ma      no-load speed: 12000 rpm

4
مسابقات جهانی رباتیک تحت عنوان «InnoWeek.Uz» در تاریخ 3 تا 8 نوامبر سال جاری میلادی به صورت مجازی در ازبکستان برگزار می‌شود.

مسابقات جهانی رباتیک در ازبکستان به صورت مجازی برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، مسابقات جهانی رباتیک در چارچوب هفته نوآوری ها تحت عنوان «InnoWeek.Uz» به سازماندهی وزارت نوآوری های ازبکستان در تاریخ 3 تا 8 نوامبر سال جاری میلادی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مسابقات جهانی رباتیک «InnoWeek.Uz»  یک مراسم سالانه مبنی بر نمایش پتانسیل و نتایج کارهای انجام شده در زمینه فن آوری های نوین، نوآوری ها و طرح های سرمایه گذاری در حوزه علمی و فنی می‌باشد.

هدف اصلی از برگزاری این هفته نمایش فن آوری های جدید بومی و خارجی، افزایش سطح زندگی مردم و جذب فرصت های جدید سرمایه گذاری مفید برای اقتصاد کشور از طریق تبادلات با فناوری های نوین است.

بهترین ویتامین ها برای افزایش قد (کودکان و نوجوانان)
بورس چیست؟ چگونه به بازار بورس وارد شویم؟ (برای مبتدیان)
درمان فوری پف اطراف چشم (و جلوگیری از آن بصورت دائمی)
مترونیدازول در شیردهی: مفید یا مضر؟ بهترین روش مصرف
مهارت های لازم برای موفقیت در بورس ایران


برنامه ریزی می شود در چارچوب این هفته نوآوری ها در سال 2020 میلادی مراسم های مجازی مانند «نمایشگاه بین المللی نوآوری»، «مسابقات جهانی فن آوری های روبات» و «سمینار منطقه ای» برگزار شود.

تیم ایران سال گذشته میلادی در مسابقات جهانی رباتیک ازبکستان شرکت کرده است.


5
ربات PETER یک افسر پلیس رباتیک بوده که می‌تواند وسایل نقلیه را شناسایی کرده تا رانندگانی که بدون پارکینگ و قوانین انتظامی در محوطه بیرون از خانه قوانین را رعایت نمی‌کنند بدون مداخله انسان شناسایی شود. ربات PETER دارای نمایشگرهای صفحه نمایش LCD و بلندگوها برای نمایش پیام‌ها و هشدارهای مشاوره صوتی است. ربات PETER برای مدیریت جریان ترافیک در فرودگاه چانگی برای تست مستقر شده است.

6 روش بهبود کیفیت هوای داخل خانه (و مزایای این کار)
رشد قد در پسران تا چه سنی ادامه دارد؟ (جدیدترین تحقیقات)
4 روغن طبیعی جهت ساخت یک اسپری خانگی برای دور کردن حشرات
مترونیدازول در بارداری: موارد مصرف، مشکل جنین و نکات مهم
نحوه تغییر کارگزاری بورس (3 روش ساده با مزایا و معایب هر کدام)

صفحه: [1]