انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: ترانس ها وشارژر ها  (دفعات بازدید: 2175 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین Deleted

• کاربر فعال
  • ارسال: 195
    • ديدن مشخصات
ترانس ها وشارژر ها
« : 08 شهریور, 1395, 10:41:31 »
سلام
ببخشید یه سوال ساده دارم که وقتی یک ترانس ساده به برق وصله و مثلا 0.2 آمپر برق میکشه با وقتی که از خروجی ترانس استفاده میشه یکیه .

یعنی جریانی که یک ترانس میکشه ( وقتی که از خروجیش استفاده نمیشه ) با جریانی که یک ترانس (زمانی که از خروجی استفده میشه ) یکی هست ؟

و برای مثال من هیچوقت 3 راهی که اداپتور لبتاب و مودم و سوییچ و شارژر موبایل و ... بهش وصله رو خاموش نمیکنم .
و میخوام بدونم اگر شب تا صبح هم دستگاه ها رو روشن بزارم همون جریان رو میکشه ؟
mehdipmx@

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1669
    • ديدن مشخصات
پاسخ : ترانس ها وشارژر ها
« پاسخ #1 : 08 شهریور, 1395, 10:49:25 »
خیر قطعات تفاوت دارد. در حالت بی باری، جریان اولیه فقط جریان مغناطیس کنندگی است. در زمانی که از ثانویه جریان کشیده شود، جریان اولیه هم افزایش می یابد.

شارژرها و ترانس ها در حالت بی باری هم جریان کمی دریافت می کنند. این قضیه باعث می شود که در مدت زمان طولانی مقدار زیادی انرژی برق به هدر رود

آفلاین Deleted

• کاربر فعال
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 08 شهریور, 1395, 10:54:08 »
خیلی ممنون
mehdipmx@

آفلاین saman

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 25 آبان, 1395, 11:17:58 »
ببخشید من یه باتری شارژی می خوام که دو موتور DC 12 ولت 120 دور را 30 دقیقه کار کنه. برای ربات مسیر یاب هست که 2 کیلو بار حمل کنه.چه باتری پیشنهاد می کنید؟

آفلاین Deleted

• کاربر فعال
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : 25 آبان, 1395, 02:15:17 »
اگر حجم باتری مهم نیست از باطری اسیدی استفاده کن و در صورت مهم بودن حجم باطری از باطری لیتیومی استفاده کن .

مشخصاتش هم : 12 ولت ( یا بیشتر و استفاده از رگلاتور ) _ موتور ها چند آمپر هستند ؟ ( مجموع آمپر مصرفی تقریبا برای 1 ساعت کار کافیه .)
mehdipmx@

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1669
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : 26 آبان, 1395, 08:45:05 »
نقل‌قول
ببخشید من یه باتری شارژی می خوام که دو موتور DC 12 ولت 120 دور را 30 دقیقه کار کنه. برای ربات مسیر یاب هست که 2 کیلو بار حمل کنه.چه باتری پیشنهاد می کنید؟

برای انتخاب باتری که 30 دقیقه موتورها را تغذیه کند، اساسا لازم است که جریان موتورها زمانی که در حال حرکت دادن روبات با بار 2 کیلوگرمی هستند مشخص شود. وزن خود باتری هم به بار ربات اضافه می شود.

فرض کنید که مجموع جریان موتورها در شرایط مذکور 2 آمپر باشد. در این صورت یک باتری 12 ولت با ظرفیت 1 آمپر ساعت (1Ah) جواب گوی نیاز شما خواهد بود.

مدت زمان کار کرد باتری=ظرفیت باتری تقسیم بر جریان دریافتی از باتری