انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: قطره چکان برقی  (دفعات بازدید: 2030 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین mehran98

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
قطره چکان برقی
« : 08 خرداد, 1398, 09:39:18 »
سلام.
من دانشجوی آشنا با رباتیک در سطح متوسط هستم؛ باید با هزینه کمتر از 1 میلیون تومن دستگاهی بسازم (یا تهیه کنم) که با برنامه نویسی  آردوینو بتونم جریان خروجی آب رو با دقت یک قطره کنترل کنم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟

پ.ن. یعنی طوری که هر لحظه که بخوام، فقط یک قطره آب از خروجی خارج بشه.

آفلاین Alish923

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 27
  • بهترين سرگرمي = ساختن ربات
    • ديدن مشخصات
پاسخ : قطره چکان برقی
« پاسخ #1 : 15 شهریور, 1398, 07:49:54 »
سلام چرا از اردینو استفاده می کنی؟
تمام عشقم حسين

آفلاین Alish923

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 27
  • بهترين سرگرمي = ساختن ربات
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 15 شهریور, 1398, 07:53:34 »
از atmega8 یا atmega32 استفاده کن. قیمت کمتری نسبت به اردینو دارد.
تمام عشقم حسين

آفلاین lida77

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 01 اردیبهشت, 1399, 11:18:20 »
میکروکنترلر Atmega8 چه تفاوتی با دیگر میکروکنترلرهای خانواده AVR دارد؟ چه مزیت ها و معایبی نسبت به ان ها دارد؟ قطعا این سوالی است که افراد تازه کار، در مواحهه با انواع بی شمار میکروکنترلرها با آن ها مواجه می شوند، در قسمت های قبل از آموزش کامل  AVR در رابطه با ATmega32 صحبت کردیم و به ویژگی های این عضو از خانواده بزرگ AVR پرداختیم، با ساختنی همراه باشید تا در قسمت پنجم از آموزش کامل میکروکنترلرهای AVR  با ویژگی های میکروکنترلر ATmega8 آشنا شوید. میکروکنترلر ATmega8  شباهت های بسیار ی با ATmega32  دارد. اما این میکروکنترلر قابلیتا ها و ویژگی های کمتری از ATmega32 دارد اما با این حال باز هم به قدری توانایی در آن وجود دارد که در طیف وسیعی از کاربردها و پروژه ها بتوان از آن استفاده نمود. اگر بخواهیم صریح تر در باب این میکروکنترلر به گفتکوبپردازیم، باید بگوییم که اگر شما علاقمند به یادگیری کار با میکروکنترلرهای خانواده AVR هستید اما نمی خواهید در اندازه میکرونترلر ATMEGA32 هزینه کنید، می توانید به سراغ این عضو مهم دیگر این خانواده بیایید و به ساخت پروژه های کم هزینه تر بپردازید. در این صورت شما تنها یک ویژگی نسبتا مهم در قیاس با میکروکنترلر ATmega32  را از دست خواهید داد و آن هم رابط JTAG خواهد بود اما باقی ویژگی های ATMEGA32 در  ATmega8 هم موجود است .

کمکهای اولیه: چگونه زندگی یک نفر را نجات دهیم؟
کلاس آموزش زبان فرانسه
19 دلیل اصلی درد قفسه سینه +روش درمان با توجه به علت
روش موثر و پربازده بودن
« آخرين ويرايش: 06 اردیبهشت, 1399, 11:36:54 توسط lida77 »