انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

دیدن ارسال ها

این قسمت به شما امکان مشاهده تمامی پست‌های این کاربر را می‌دهد. توجه کنید که شما پست‌هایی که در قسمت‌های قابل دسترس شما، ارسال شده‌اند را می‌بینید.


ارسال‌ها - parsoua

صفحه: [1] 2
1
بحث آزاد / نصب دوربین مداربسته شبکه
« : 08 شهریور, 1396, 12:48:18  »
نصب دوربین مداربسته شبکه

هر چند با پیچیدگی بیشتری هنگام نصب دوربین مدار بسته شبکه به نسبت نصب دوربین های آنالوگ مواجه هستیم، با این حال به زمان زیادی برای یادگیری طریقه نصب آن نیاز نمی باشد. قصد داریم در این مقاله به آموزش نحوه اتصال یک دوربین شبکه به کامپیوتر و نمایش تصویر آن بر روی کامپیوتر به طور مختصر و مفید، بپردازیم.

نصب دوربین مدار بسته شبکه
به این مسئله عنایت داشته باشید که عیب یابی سیستم شبکه علاوه بر نصب آن، نکته اساسی در نصب دوربین های شبکه می باشد، که این کار به زمان و تجربه بسیاری نیاز دارد.
به طور کلی با توجه به نوع برند دوربین های شبکه، شاهد تفاوت بین آنها در نحوه عملکردشان هستیم، اما نقاط مشترکی در نحوه نصب آنها وجود دارد. سعی شده به روش مشترک و کلی نصب دوربین های شبکه در این مقاله پرداخته شود.

۱- اتصال تغذیه به دوربین:
معمولا یک آداپتور، به همراه دوربین های شبکه ارائه می شود. بهتر است از همان آداپتور و یا آداپتور مناسب دیگری برای تغذیه دوربین استفاده شود.

۲- اتصال دوربین به کامپیوتر:
بایستی از یک کابل عادی شبکه برای اتصال دوربین به کامپیوتر استفاده شود. یک سر کابل باید به LAN کامپیوتر و سر دیگر آن به خروجی LAN دوربین متصل گردد. توجه داشته باشید که تغذیه دوربین به صورت POE، از طریق خروجی LAN کامپیوتر نمی تواند صورت بپذیرد و بایستی به صورت مجزا تغذیه دوربین را وصل نمایید. (می توانید از واحدهای ارائه دهنده خدمات رایانه ای، کابل LAN را در اندازه های مختلف تهیه نمایید)

۳- قرائت IP دوربین:
آدرس IP و پسورد اولیه دوربین را می توانید از روی جعبه یا کاتالوگ دوربین پیدا کنید. این آدرس به شکل یک کد چهار بخشی می باشد که هر قسمت آن بیش از ۲۵۵ نخواهد بود، مثل، ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰

۴- تنظیم رنج IP کامپیوتر:
مطابق آنچه بیان شد، هر آدرس IP از چهار بخش تشکیل شده است، آدرس رنج IP، به ۳ سیلاب اول این کد اطلاق می شود، به طور مثال، IP رنج آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۵، برابر ۱۹۲٫۱۶۸٫۱خواهد بود. باید ۳ قسمت اول آدرس IP با ۳ قسمت اول آدرس دوربین یکسان باشد تا بتوانید دوربین را به کامپیوتر خود متصل نمایید. توجه داشته باشید که رقم آخر آدرس باید متفاوت باشد، بهتر است از رقم ۱ به عنوان آخرین رقم در کامپیوتر استفاده کنید. (به منظور فراگیری شیوه تغییر IP کامپیوتر به کتاب های اولیه آموزش شبکه مراجعه نمایید)

۵- Ping کردن آدرس IP دوربین:
به چک کردن اتصال دو تجهیز به هم، Ping کردن گفته می شود. بهتر است نسبت به چک کردن مجدد رنج IP و اتصال سخت افزاری دوربین، در شرایطی که Ping دوربین مداربسته نداشته باشید، اقدام کنید. (به منظور فراگیری چگونگی پینگ IP به کتاب های اولیه آموزش شبکه مراجعه نمایید)

۶- نصب نرم افزار دوربین:
نرم افزار خاصی با توجه به نوع برند، در هر دوربین شبکه وجود دارد. معمولا شباهت بسیاری بین این نرم افزارها وجود دارد. از CD موجود در جعبه دوربین برای پیدا کردن نرم افزار CMS دوربین استفاده نمایید.

۷- اضافه کردن دوربین به نرم افزار:
به قسمت Search device یا add device در نرم افزار پس از اتمام نصب آن رجوع کنید. می توانید بر اساس IP مشخص شده روی جعبه دوربین با استفاده از قسمت جستجوی تجهیزات متصل به کامپیوتر، دوربین خود را پیدا کرده و آن را به نرم افزار اضافه کنید. امکان مشاهده تصاویر دوربین و اعمال تنظیمات بر روی آن را پس از اضافه کردن دوربین به نرم افزار خواهید داشت.
از پسورد موجود بر روی جعبه دوربین، در صورت نیاز به پسورد در بخشی از نرم افزار، استفاده کنید.

2
بحث آزاد / دوربین مدار بسته داهوآ Dahua
« : 07 شهریور, 1396, 02:00:41  »
دوربین مدار بسته داهوآ Dahua

شرکت داهوآ یکی از شرکت های پیشگام و پیشرفته در زمینه تولید سیستم های حفاظت تصویری است. سبد محصولات این شرکت شامل طیف عظیمی ازدوربین مدار بسته داهوآ Dahua، تجهیزات ضبط، نمایشگرها و تجهیزات نظارت ترافیک است. داهوآ اولین شرکت در چین بود که دستگاه DVR با کیفیت ضبط Full D1 را در سال ۲۰۰۱ تولید کرد. یکی ویژگی های داهوآ ساخت یک قسمت تحقیق توسعه بسیار بزرگ است و برای این کار سالیانه ۱۰% از درامد خالص خود را اختصاص میدهد. در حال حاضر داهوا حدود ۲۰۰۰ نیرو در بخش تحقیق و توسعه خود دارد.
داهوا دارای یک شبکه فروش کشوری و جهانی است. جدا از دفتر فروش واقع در چین، داهوا چندین دفتر در آسیا، امریکا، اروپا، اقیانوسیه و افریقا دارد. در راستا تقویت بازارهای فروش داهوا برای تمامی محصولات خود در چین “سه سال گارانتی” ایجاد کرده که نشان دهنده کیفیت بالای محصولات این شرکت است.
شرکت داهوا دارای ۴۲۲ ثبت ایده و ۲۲ ثبت اختراع متفاوت است. رشد سریع این شرکت باعث شد در سال ۲۰۱۲ با ۶۰% افزایش فروش نسبت به سال قبل به نهمین تولید کننده بزرگ تجهیزات حفاظتی جهان بدل شود.

دوربین مدار بسته داهوآ Dahua
تحقیق و توسعه دوربین مدار بسته داهوآ Dahua
یکی از دلایل شهرت این شرکت سرمایه گذاری ۱۰% از درامد سالانه خود در بخش تحقیق توسعه و داشتن ۲۰۰۰ نفر پرسنل فعال در بخش تحقیق و توسعه است. این شرکت را با دارا بودن چندین جایزه کشوری و بین المللی یکی از فعال ترین شرکت ها در پیشرفت تکنولوژی های وابسته به سیستم های مداربسته است.

طیف محصولات دوربین مدار بسته داهوآ Dahua
طیف محصولات داهوآ به صورت تخصصی شامل تجهیزات مداربسته می شود. این تجهیزات با سه تکنولوژی آنالوگ، شبکه و HDCVI تولید می شوند:

انواع دوربین مدار بسته داهوآ Dahua
دستگاه های ضبط کننده DVR و NVR
مبدل ها و دکودر های مورد استفاده در سیستم های مداربسته
کابل تصویر دوربین مداربسته
انواع کاور و پایه تجهیزات مداربسته
لوازم جانبی مانند لنز دوربین مداربسته
و …

سهم بازار
سهم دقیق بازار این شرکت در تجهیازت مداربسته مشخص نیست اما درآمد شرکت دآهوا در سال ۲۰۱۳ از محل فروش تجهیزات دوربین مدار بسته داهوآ Dahua مبلغی بالغ بر ۸۸۲میلیون دلار بود. این شرکت دارای ۴۴۲ نمایندگی فعال فروش در سراسر جهان است.

سطح قیمت محصولات دوربین مدار بسته داهوآ Dahua
دلیل اصلی فروش گسترده محصولات شرکت داهوآ قیمت مناسب این محصولات نسبت به دیگر برندهای معتبر موجود در بازار در مقایسه با کیفیت محصولات است. قیمت این محصولات در سطحی است که امکان رقابت داهوآ با برندهای متفرقه بازار را نیز فراهم می کند.

شرکت Dahua با مسئولیت محدود تولید کننده های حرفه ای در زمینه فناوری امنیتی و نظارت است. بیش از ۱۵ سال گذشته شرکت داهوا در ضمینه توسعه فناوری فعالیت داشته است و به طور کامل در تحقیقات و طراحی تکنولوژی تجهیزات نظارتی خودکفا است. در حیطه سخت افزار و هم نرم افزار ها با انعطاف پذیری بالا برای تنظیمات مختلف و برنامه های کاربردی ، نگاه به آینده از اهداف طراحی در شرکت بوده است.

Dahua در سال ۲۰۰۲ میلادی با تولید DVR های ۸ کانال Real-time آغاز به کار کرد و تا سال ۲۰۰۳ موفق به تولید دستگاههای ۱۶ کانال Real-time شد.از سال ۲۰۰۶ با تغییر در ساختار شرکت موفق به راه اندازی خط تولید در تمام ضمینه های حفاظتی از جمله دوربین مداربسته ، دی وی آر ، دوربین های تحت شبکه ، سرور و غیره شد.

در سال ۲۰۱۱ موفق به تولید DVR با پلت فرم N6 شد.با عرضه این نوع DVR در بازارهای جهانی سریعاٌ یکی از محبوبترین ها بین مشتریان و توزیع کنندگان شد.

Dahua برای اولین بار موفق به تولید DVR ، با تعداد کانال ۳۲ فول D1 در جهان گردید.

محصولات داهوا گذشته از داشتن گواهینامه ISO9001 سیستم های مدیریت کیفیت، و برخی از گواهی نامه های بین المللی مانند UL، CE، FCC است. محصولاتDahua با اعتبار بالا در اروپا، امریکا، ژاپن و همچنین تایوان به فروش می رسد و به طور گسترده ای در بسیاری از زمینه ها از قبیل بانکداری، امنیت عمومی، منابع انرژی، هوشمند سازی و حمل و نقل استفاده می شود.

3
مدارهای الکترونیک صوتی / آموزش نصب NVR
« : 05 شهریور, 1396, 12:56:00  »
نصب NVR : همانطور که میدانید ، دستگاه NVR یکی از پرکاربرد ترین اباز در صنعت دوربین مدار بسته می باشد.در این قسمت از سایت ، می خواهیم در رابطه با نحوه ی راه اندازی و نصب NVR توضیحاتی را خدمت عزیزان ارئه دهیم ، با ایران امن همراه شوید.

آموزش نصب NVR

ـ برای شروع دستگاه NVR را روشن کنید.

ـ  هنگام نصب NVR پس از آن  اتصال بین سوکت های شبکه به دستگاه NVR برقرار نمایید  و اگر که دستگاه شما فقط یک پورت داشته باشد ، باید به وسیله  سوئیچ به دستگاه ، همه ی دوربین ها را وصل کنید. اگر که پورت های شبکه از لحاظ تعداد بیشتر از یک عدد باشد ، پورت های در کنار هم هستند برای برقراری اتصال بی ولسطه و مستقیم دوربین های مداربسته و برای اتصال به سوئیچ و شبکه از تک پورت جداگانه ای استفاده خواهد شد .

نصب NVR

ـ وقتی پورتها را به دستگاه وصل نمودید و بعد از آن از اینکه دوربین ها روشن هستند  اطمینان حاصل کردید باید مراجعه کنید  به قسمت  منوی دوربین یا منوی شناسایی دوربین در دستگاه  NVR( ممکن است نام منو در NVRهای متفاوت  کمی مختلف باشد) . شما می توانید  در این قسمت با سرچ کردن(SEARCH) دوربین ها آنها را پیدا کنید  اگر  که دوربین ها به درستی متصل شده باشند ، می بینید که تمامی دوربین ها همراه با  آدرس IP که دارند  بر روی صفحه نمایش قابل مشاهده می گردند.

ـ اگر که در دستگاه NVR دوربینی شناسایی نشود  این امکان وجود دارد که در کابل شبکه و یا می توانند در  برق دوربین اشکال و خطای به وجود آورد و یا سوئیچی که استفاده شده است مشکل دار باشد . علاوه بر این این امکان وجود دارد که دوربینی را که به دستگاه متصل کرده اید  به واسطه دستگاه NVR پشتیبانی نشود.

ـ  شما قادر خواهید بود در صورت نیاز پس از دریافت تصاویر دوربین ها ، اقدام به تغییر  IP دوربین های مدار بسته تحت شبکه خود نمایید. اگر شما  یک سیستم مدار بسته  که کوچک است را نصب نموده اید  دیگری نیازی نیست که بخواهید IP دوربین های نصب شده را تغییر دهید ، چون به دلیل اینکه دوربین ها به گونه ای  اتوماتیک IP که مناسب باشد را  دریافت می نمایند و همچنین  می توانند آنها از طریق دستگاه NVR در شبکه نیز مشاهده بنمایند  و فقط  نکته ی که این قسمت مهم است تغییر پیدا کردن رنج IP دستگاه NVR  به رنج IP شبکه می باشد . توجه داشته باشید که دستگاه NVR و همچنین دوربین های مدار بسته  که تحت شبکه هستند  می توانند رنج IP متفاوتی را دارا باشند .

ـ تنظیمات دستگاه DVR در یک سیستم آنالوگ می توان گفت تقریبا شبیه تنظیمات نصب NVR می باشد و  اینگونه که شما می توانید با دسترسی به منوهای دستگاه، اقدام به زمان بندی دوربین های مدار کنید  و یا برای فعال سازی سیستم دتکتور( سیستم موشن دتکشن MOTION DETECTION) را برای آنها اقدام کنید .

ـ در نصب NVR در سیستم دوربین مداربسته تحت شبکه  نکته ی که بسیار مهم بشمار می آید تنظیمات مناسب در جهت کیفیت ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته است. در واقع اگر کیفیت و مطلوبیت ضبط دوربین ها با بیشترین و بالاترین کیفیت ممکن تنظیم شده باشند اینکار باعث می شود اشغال بیش از اندازه فضای هارد دستگاه اشغال گردد، لذا به تعداد روزهای که تصاویر که ضبط شده اند در هارد موجود می باشد کاهش می یابند به دلیل همین موضوع، باید  کیفیت دوربین ها با محیط هارد تعبیه شده م در دستگاه تناسب داشته باشد و همچنین به میزان روزهای که مورد نیاز برای بازبینی مجدد تصاویر دوربین ها تنظیم شود

4
تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته به چه معناست؟


به منظور استفاده کردن و راه اندازی در محیط های بیرونی که باز می باشند و یا محیطهای داخلی که نور کمی دارند ، طراحی یک دوربین مدار بسته روز و شب صورت گرفته است. توسط دوربین مدار بسته روز و شب رنگی تحت شبکه ، در طول روز تصاویر رنگی را ضبط نموده است و سپس تحویل میدهد.

اگر نور کاهش پیدا کند ، این امکان وجود دارد که  دوربین بگونه ی اتوماتیک  تغییر به حالت شب پیدا کند تا تصاویر سیاه و سفید را با استفاده نمودن ازنور مادون قرمز ( IR ) تحویل بدهد . به خصوص در وضعیت تغییر نور فضاهای بیرونی و باز، حفظ شفافیت تصویر و نویز پایین ،باعث می شود این چالش ایجاد شده باشد .

نور یاب در دوربین مدار بسته

نتیجه یک انتخاب با آگاهی و صحیح و دقیق سنسور و لنز، همراه با جزییات داده های تصویر نتیجه ترکیب لنز تکنولوژی نور یاب (Lightfinder ) و سنسور می باشد. تکنولوژی نور یاب تصاویری با رنگهای زنده تر، در قیاس با هر دوربین آنالوگ یا تحت شبکه در نورهای پایین تر ارائه می دهد. ترکیب این عامل ها که شامل سنسور- لنز و ارتقای چیپ برای پردازش تصویر هستند ،  به دوربینهای تحت شبکه این امکان را می دهد که عملکرد فوق العاده و  بهینه را میدهد .

گذشته نور یاب در دوربین مدار بسته ( lightfinder )

تکنولوژی نوریاب  در واقع به سنسور CMOS ، حساسیت بالای نور را ارائه می دهد . با این وجود ، این تکنولوژی خیلی بالاتر وفراتر از تنها یک سنسور به شمار می آید .طراحی این نرم افزار بگونه استادانه صورت گرفته است، به منظور ایجاد نمودن عالی ترین کیفیت ممکن میزان درجه فیلتر کردن و شفافیت را تنظیم می نماید . کارکرد فوق العاده در نور پایین ، حاصل  ترکیب صحیح و متناسب  بر پایه سنسور و لنز ،با پردازش دقیق تصویر می باشد . این تکنولوژی وضوح  بهتر و رنگهای طبیعی تری خصوصاً در وضعیت نور کم ، در قیاس با هر دوربین آنالوگ  ارائه خواهد نمود . در قیاس با دوربین آنالوگ موجود در بازار، در تکنولوژی نوریاب میزان پایین آمدن نویز پیشرفت هنگفتی داشته است  که در ادغام با حساسیت نور سنسور، کیفیت تصویر عالی بی نظیری را ارائه خواهد نمود . این چنین از جایی که دوربینهایی که این تکنولوژی را ارائه می نمایند دیجیتال می باشد ، میزان زیادی از امکانات را در اختیار قرار می دهند مانند سنسور اسکن پیشرفته، تحلیل اطلاعات و سیستم نظارت تصویر.
می توانیم  حساسیت زیاد نور، درجه کیفیت تصویر عالی با نویز کم بگونه ای که جزئیات بیشتر و تولید بهتر رنگ در نور کم را از مزایای تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته بشمار بیاوریم . به این شکل که دوربین مداربسته هایی که این تکنولوژی را دارا می باشند همه ی منافع دیگر دوربین مداربسته های تحت شبکه (دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP Camera) ، هم مانند اسکن پیشرفته را دارا می باشند .

مقایسه نور یاب در دوربین مدار بسته در شب و شرایط نور کم

میان سه دوربین نظارتی دارای تکنولوژی نوریاب و یک دوربین باکیفیت پایین تر  دوربین‌ مداربسته آنالوگ با نور کم، در شب و در شرایط متفاوت مقایسه ای انجام شده است . این مقایسه در واقع نشان داده است که دوربی تحت شبکه ای که تکنولوژی نوریاب را دارا می باشد ، کیفیت تصویر مناسب تری را با نویز کمتر در مقدار فریم کامل ارائه می نماید و در برخی شرایط پر نور دوربین آنالوگ توانایی به ارائه تصاویر رنگی ندارد .

بدین گونه موقعیت به سمت پیشرفت و توسعه دوربین های تحت شبکه با همان میزان حساسیت نور همانند دوربینهای تکنولوژی نوریاب و حتی بهتر از آنها را دارا هستند ، ادامه خواهد یافت . از ویژگی های کلیدی و اصلی تکنولوژی های تصویری در آینده حساسیت نور ترقی کرده و نویز تصویر کم ، خواهند بود.

5
چگونه نویز تصویر دوربین مداربسته را رفع نماییم؟

 در ابتدای بحث دوربین‌ مدار بسته باید به این نکته توجه کنیم که ما می توانیم نویز را در دو روش که در زیر بیان شده است، از بین ببریم  :
۱ – از تشکیل نویز در نصب (طراحی) پیشگیری کنیم
۲-  بعد از نصب برای حذف نویز اقدام نماییم
که هر کدام از این بخش ها  نیازمند بحث و توضیح جامع می باشند .

از تشکیل نویز در نصب (طراحی) پیشگیری کنیم:

۱-  انتخاب نمودن مسیر درست به منظور سیم کشی – داکت کشی – لوله گذاری دوربین مداربسته
۲ –  انتخاب نمودن سیم کواکسیال متناسب با طول مسافت و محیط
۳ –  استفاده نمودن از کانکتورهای با کیفیت  BNC
۴ –  از ترانس و منبع تغذیه باکیفیت در سیستم دوربین مداربسته بکار گرفته شود
۵-   نصب دوربین در محل مناسب  و پایه دوربین مداربسته
۶ –  انتخاب نمودن محل مناسب قراردادن ذخیره ساز DVR- NVR دوربین مداربسته  که از دکل های فشار قوی دور باشد
۷ –  استفاده از یک برق ثابت و بدون تناوب ۲۲۰ ولت
۸-  کابل تصویر دو یا چند تکه نباشد و یا در صورت اجبار بودن کانکتور مخصوص دوربین مداربسته استفاده می گردد.
بعد از نصب برای حذف نویز اقدام نماییم :
۱-  از سیستم های noise jammer استفاده شود .
۲ – در صورتی که امکان دارد  از سیم ارت استفاده نمایید .
۳-  تجهیزاتی که نویز تولید می کنند را از کواد – سوئیچر – دی وی آر و مانیتور دوربین مداربسته دور نماییم .
۴-  جابجا نمودن دوربین مداربسته از وسایلی که لرزش یا نویز ساطع می کنند.
در مقاله های بعدی در صورتی که درخواست همکاران صورت بگیرد این بخش ها بصورت اجمال توضیح داده می شوند .

6
دوربین‌های مداربسته و تحت شبکه ای که نباید خرید


دربازار سیستم‌ های نظارتی و دوربین مداربسته کشور، حدود ۲۵۰ برند مختلف، درحال حاضر، وجود  دارند.

حدود ۵۰ برند ازاین تعداد، ازکشورهای اروپایی، کره، کانادا، تایوان وآمریکا، ازکشور چین ۵۰ برندبصورت اصلی یاOEMو مابقی آنها، جعلی و بی پایه و اساس می باشند و موجودیت آنهابه برچسبی که بر روی دوربین ‌های بدون نام و نشان،چسبانده می‌ شود، خلاصه  شده و وجود خارجی ندارند.

انتخاب دستگاه ذخیرهسازی دوربین مناسب، با مواردی که به آنها اشاره شد، مشخصاته به هیچ عنوان کارساده ا ی نمی باشد.

«معرفی دوربین‌ هایی که نباید بخرید»، یکی ازبهترین راه کارها، دراین شرایط می باشد :

دوربین ‌های پایین تر ۲ مگاپیکسلی تحت شبکه

عملا دوربین‌ های تحت شبکه ۱ و ۱٫۳مگاپیکسل باورودفناوری ‌هایی مثل AHD، HDCVI و HDTVI  که باقیمتی پایین تر از دوربین‌ های تحت شبکه، رزولوشن تا

۲٫۴مگاپیکسل را ارائه می‌دهند، نا کارآمد شده اند.

بنابراین انتخاب دوربین و رزولوشن منسوخ شده، معادل با به هدر دادن هزینه صرف شده است.

دوربین‌ های آنالوگ پایین تر از ۸۰۰ تیویلاین

سنسورCCD  و رزولوشن ۷۰۰TVLINE دردوربین ‌های مداربسته نیز، دیگر دلیلی برای انتخاب شدن ندارند.

چندی پیش، خبر توقف تولید سنسورهایCCD،رسما از طرف سونی اعلام شد.

گذشته از این مسئله، اکثرسنسورهایی که بر روی دوربین‌ ها،با نامCCDسونی تعبیه می‌شوند،تقلبی هستند.

سونی بازار چین را، به دلیل وضعیت بحرانی ای که وجود دارد، تحریم کرده و به غیر از برندهای معتبر، به ۹۰ درصدآنها سنسور نمی ‌فروشد.

این کمپانی‌ ها فقط به اسمسونی،سنسورهای  تقلبی رادردوربین‌ های خود به کار میبردند و هیچ گاه مشتری واقعی سونی نبوده اند.

با قیمت‌های بسیار پایین (برای لنز و ریفوکال، کمتراز ۱۸۰ هزارتومان و برای لنز ثابت، کمتراز ۹۰ هزارتومان)، دوربین‌ های ۸۰۰ و ۹۰۰TVLINEباسنسورDIS درحال حاضر با  ارائه کیفیت تصویر مطلوب، دربازارعرضه شده اند.

قیمت دوربین‌ های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰TVLINE ، درصورت واقعی بودن، درحدود قیمت دوربین ‌هایAHD می باشد، بدون شک، ترجیح دادن به دوربین ‌هایAHD و خرید آنها، کاری  اشتباه است.

دوربین ‌هایAHDبا قیمت کمتراز ۱۲۰ هزارتومان

دوربین ‌های AHD، به تازگی درچین با قیمت های ۷ و ۱۰ دلاری، تولیدشدهاست!بی شک معلوم است که نکستچیپ کُره(صاحب فناوریAHD)، تولید کننده پردازنده تصویر این مدل این دوربین ها نیست.

ازپردازنده و سنسور‌های بسیار ارزان قیمت دراین دوربین ‌ها استفاده شده است.

انواع وریفوکال این دوربین‌ ها با قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار و انواع دام و مینی بولت با قیمت‌ های ۹۰ تا ۱۲۰ هزارتومان،درحال حاضر بفروش می ‌رسند ( قیمت‌ها درشهرستان‌ ها به دلیل اینکه بازار رقابتی آنچنانی وجود ندارد، کمی ‌بالاتراست ).

البته اگر با آگاهی این دوربین ها خریداری شود، به شرط آنکه بنام ۱٫۳مگاپیکسل، پردازنده نکستچیپ و سنسور سونی نباشد، آنچنان ایرادی ندارد.

دوربین‌ هایHDCVI  با قیمت کمتراز ۱۶۰ هزار تومان به نام داهوا DAHUA

به عقیده بعضی از افراد، تمام دوربین‌ هایHDCVI ، ازآنجا که فناوریHDCVI  درانحصار داهوامی باشد، تولید این کمپانی هست.

اخیرا دوربین های بی نام و نشان HDCVI، با نام داهوا، در بعضی از شهرستان ها (به ویژه شهر ها و استان ‌های غربی کشور )، فروخته می‌ شوند.

شدت بحرانی بودن این مسئله تا آنجایی هست که فروشندگان این قضیه را باور کرده و به دنبال تهیه دوربین ‌های DAHUA، با این رنج قیمت می باشند.

دوربین ‌های HDCVIبرند داهوا که کمپانی آن، در جایگاه ششم رده بندی جهانی برترین سیستم‌ های نظارت تصویری قرار دارد، با این قیمت ها پیدا نمی شود.

محصولات داهوا باکارتن خاکستری (قهوهای)

دربین محصولات اصلی کمپانی داهوا، که اقدام به واردات آنها،ازمقصد امارات (شهردبی) می شود، متاسفانه یکی از واردکنندگان، مدل‌ هایی را عرضه می کند که هیچگونه شباهتی به مدل‌ های روز این کمپانی نداشته و رنگ کارتن آنها متفاوت می باشد.

مدل‌های2108H-P، 7832،۲۱۰۴H-P،H-P و 4232 ازنوع NVR در بسته بندی خاکی رنگ (کارتن خام )، جزو اغلب محصولات وارداتی از این شکل هست که بدون نام و  نشان داهوا می ‌باشند.

نکته جالب در این قضیه این است که بر روی این قبیل محصولات از برند داهوا هیچ اثری نیست، و صرفا یک برچسب به روی آنها به طرز ناشیانه ای چسبانده شده است!

پس از بررسی چند نمونه از محصولات از این دست، مشخص می شود که در داخل آنها قبلا ‌هارد نصب شده بود!

حتی پیچ‌ های درب دستگاه ، در بعضی از نمونه ها، به سختی باز می شدند!

چیزی که در مورد این محصولات به نظر می آید، این است که گویا اغلب این دستگاه ها، مدل های قدیمی داهوا هستند که تعمیر یا به اصطلاح رفرش شده اند.

مثلا، سال هاست که تولید مدل ۲۱۰۴H، توسط داهوا متوقف شده و به جای آن، با ظاهری متفاوت، مدل ۱۱۰۴H تولید می شود.

با جمع بندی مطالب ذکر شده، هنگام خرید بایستی دقت شود که، در کارتن رنگی ،با نام و نشان داهواو همچنین کارت گارانتی معتبر واردکننده، این محصولات تهیه شود.

دوربین‌ های سامسونگ با قیمت پایین تر از ۲۰۰ هزار تومان

دوربین ‌ها و DVR‌ های تقلبی و بی نام و نشان، درخیابان لاله زار تهران، چند ماهی است که با نام و برند سامسونگ فروخته می‌ شوند.

فروردین ماه امسال، بر اساس اخبار موثق، ازچین، به صورت کاملارسمی، محصولاتی با نامسامسونگ وارد شده، وهم اکنون به راحتی و بی دردسر درحال فروش هستند.

خرید محصولات سامسونگ بدون کارت گارانتی هولوگرام دار وارد کننده، با عنایت به اینکه بصورت انحصاری، واردات سامسونگ، دراختیار یک شرکت خاص می ‌باشد، به مفهوم خرید محصول تقلبی خواهد بود.

دوربین‌ ها ودیویآر‌ هایHD-SDI

کیفیت تصویر بسیاربالایی در مقایسه با تمامی انواع مشابه، توسط فناوری HD-SDI ارائه می شود.

اما آنچه که باعث شده این فناوری به عنوان «انتخابی نا معقول»شناخته شود، محدودیت‌های زیاد و قیمت بالای این فناوری می باشد.

دیویآر با کیفیتِ ضبط پایین تر از ۹۶۰H

شاهد ارزان شدن و افت به شدت، قیمتDVR  های آنالوگِ ۹۶۰H، بعد از عرضه فناوری‌های AHD وHDCVI بودیم.

با قیمت‌ های بسیار مناسب ، هم اکنون از این ذخیره سازها، با برندهای ‌های که هنبنگ ،داهوا ،ویژن و …نمونه‌ های معتبری، در دسترس قرار دارند.

با این تفاسیر، تهیه DVR هایD1 نادرست می باشد.

انتخاب دوربین‌ هایی که برروی خود تنها یک برچسب دارند ،بعنوان برند معتبر

تهیه این قبیل دوربین ها، آنچنان مسئله ای نیست، مشکلی که در این قضیه پیش می آید، این است که آنها را، با نام یک برند معروف و معتبر بخواهید خریداری کنید.

باعنوان «برند و محصول معتبر»، هرگز، این دوربین‌ ها را خریداری نکنید.

محصولات بدون فاکتور ،کارت گارانتی وضمانت معتبر

به محض اینکه کوچکترین مشکل و خرابی در این قبیل دوربین ها اتفاق بیافتد، هیچ خبری از خدمات دهی واقعی نخواهد بود و  فروشنده نیز برای شما کاری نخواهد کرد، باید توجه کنید که، تهیه چنین دوربینی را، باید بدون گارانتی ویکبار مصرف در نظر بگیرید.

باید به این مورد توجه شود که رعایت تمامی موارد ذکر شده هنگام خرید از میان صد ها برند و دوربین مدار بسته، باز هم ضامن انتخاب و خریدی مطمئن نیست.

در این مقاله، محصولاتی که نباید بخرید(یا بهتر است نخرید)، به تفسیر برای شما عنوان شدند.

7
دوربین مدار بسته سونی SNC-VB632D

دوربین مدار بسته سونی SNC-VB632D اولین دوربین تحت شبکه دنیا با سیستم دید در شب دوگانه (Dual Light) معرفی شده از سوی کمپانی سونی می باشد که به برداشت تصاویر متفاوت در فضاهای کم نور با مجهز بودن به نور اینفرارد IR و LEDهای سفید رنگ، می پردازد.

دوربین مدار بسته سونی SNC-VB632D

توانایی پرتاب IR تا ۳۰ متر، همانند مدل‌های هم رده SNC-VB632R، در SNC-VB632D نیز فراهم شده است. همچنین امکان برداشت تصاویر رنگی به هنگام تشخیص حرکت توسط دوربین مدار بسته سونی SNC-VB632D حتی در تاریکی مطلق تا طول ۵ متر با روشن شدن LEDهای سفید رنگ، میسر می باشد.

دوربین مدار بسته سونی SNC-VB632D

آقای ریکی نیشیمورا، مدیر ارشد سیستم‌های امنیتی سونی، در اینباره می گوید :

” ایده آل ترین دوربین مدار بسته سونی SNC-VB632D برای سیستم‌های حمل و نقل و نظارت شهری، بولت دوال لایت SNC-VB632D با سیستم دید در شب می باشد. ”
چندی پیش دوربین صنعتی استارلایت ۸۰۰۰ از سوی کمپانی بوش که برای اولین بار در فضاهای با نور کم امکان برداشت تصاویر رنگی را فراهم می ساخت، معرفی شد، اکنون بولت SNC-VB632D سونی، اصلی ترین رقیب این دوربین به حساب می آید.

8
دوربین مدار بسته  ARECONT VISION

در سال ۲۰۰۳ میلادی شرکت آرکانت ویژن در آمریکا فعالیت خود را شروع کرد .این شرکت توانست به عنوان یکی از بهترین شرکت های که محصولات تصویری تخت شبکه (IP) را تولید می نماید ، معروف شود . این شرکت  توانسته است پیشرفت سریعی در حیطه  دوربین مدار بسته و تجهیزات نظارت تصویری  در بازار داشته است .

در سال ۲۰۱۴ میلادی محصول های این شرکت به واسطه شرکت  SpaceX مورد استفاده قرار گرفت . این شرکت خصوصی در حیطه طراحی تولید و همچنین راه اندازی راکت پیشرفته و فضاپیمای ناسا و سازمان های دیگر نیز فعالیت های دیگری را انجام می دهد .

در سال های اخیر این شرکت توانسته است که موسسات مختلفی ، جایزه های متفاوتی را دریافت کند . البته فراموش نکنید که محصولات این شرکت دارای استاندارهای متفاوت بین المللی می باشند .

در ادامه محصولات نظارتی این شرکت را به دسته بندی زیر تقسیم کرده ایم :

انواع دوربین مدار بسته IP
دستگاه NVR
لوازم جانبی دوربین مدار بسته
و .....
 

جالب است بدانید که این شرکت توانست است در حیطه پردازش تصویر تکنولوژی های جدیدی را اختراع کند که از جمله آنها می توان به دوربین های مداربسته دام و باکس سری  ®MegaVideo و MegaDome™ و دوربین های ۳۶۰ درجه پانوراما سری         SurroundVideo  ®  اشاره کرد .

این شرکت محصولات خود را به سراسر جهان ارسال می کند و دارای نمایندگی های زیادی در دنیا می باشد .

 

رنج قیمت دوربین مداربسته آرکانت ویژن (ARECONT VISION)

اگر بخواهیم از نظر قیمتی به به این محصولات اشاره کنیم باید بگوییم که محصولات این شرکت در رده بالا در بازار هستند اگر قصد دارید محصولی را بخرید که کیفیت خوبی داشته باشد و همچنین از نظر مالی هیچ محدودیتی ندارید  ما به شما پیشنهاد می کنیم که این محصول را خریداری نمایید.

هنگامی که می خواهید یک محصول امنیتی و حفاظتی را بخرید توجه داشته باشید که انتخاب یک برند با کیفیت عالی می تواند یکی از فاکتورهای اساسی  خرید باشد و همواره از خرید محصولاتی با برندهای ناشناخته و بی نام دوری کنید  تا دچار مشکل نشوید .

 

دوربین مداربسته ARECONT VISION ساخت چه کشوری است ؟

در آمریکا  دفتر مرکزی این شرکت واقع شده است .  خط تولید محصولات این شرکت در کشور آمریکا است . اگرمیخواهید محصولات این شرکت را در ایران خریداری کنید به راحتی می توانید به فروشنده ها و فروشگاههای فروش لوازم نظارتی و حفاظتی مراجعه نمایید .

9
معرفی شرکت باتری یو پی اس نیومکس newmax و باتری یو پی اس ریتار ritar
 
شرکت باتری یو پی اس نیومکس newmax  در کشور کره جنوبی در سال 1979 میلادی آغاز به کار کرد.
باتری یو پی اس نیومکس newmax

این شرکت در راستای تولید باتری های صنعتی گام برداشت و توانست 44 درصد کل بازار کره جنوبی را در دست بگیرید.

سال 2002 میلادی این کمپانی موفق به دریافت گواهینامه و استاندارهای بین اللملی شد و در سال 2012 میلادی خط های تولیدی خود را در جهت کسب بیشتر بازارها توسعه داد.

اکنون باتری یو پی اس نیومکس یکی از رتبه های بالای صادرات و تولید کننده را به خود اختصاص داده است.

 

باتری یو پی اس ریتار Ritar
باتری یو پی اس ریتار ritar نزدیک به 16 سال (2002) است که فعالیت خود را در چین آغاز کرده است.
باتری یو پی اس ریتار ritar

این شرکت از ابتدا بر پایه ی تولید باتری یو پی اس و باتری صنعتی پایه ریزی شد.

بعد از موفقیت های پی در پی در تولید، این شرکت توانست سال 2012 میلادی استاندارهای تولید کننده های برتر را کسب کند و همین امر باعث شد تا تولیدات و خطوط تولید خود را به بالاترین رتبه از نظر کیفیت و قیمت مناسب ارتقاء دهد و صادرات خود را به کشور های دیگر آغاز کند.

باتری های نیومکس از نظر قیمت مناسب هستند که به همین دلیل فروش و صادرات این مجموعه به طور باورنکرنی افزایش یافته است.

 

10
دوربین مدار بسته دید در شب تطبیق پذیر (هوشمند)


دوربین مدار بسته دید در شب تطبیق پذیر (هوشمند):وجود دوربین مدار بسته دید در شب در صنعت دوربین مدار بسته و دوربین های مدار بسته تحت شبکه به امری جا افتاده تبدیل شده است. در میان این دو دسته دوربین مدار بسته و البته دوربین های مدار بسته HD یا HDSDI، به واسطه ی استفاده از سنسور نوری CCD، دوربین های مدار بسته آنالوگ در رنج نوری پایین نسبت به دوربین های مدار بسته تحت شبکه که عموما از سنسورهای نوری CMOS بهره می برند، تصویر ارائه می دهد، از این رو برد IR بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهد، برتری کیفی سنسور های نوری CMOS در بسیاری از المان ها و همخوانی با نیازمندی های دوربین مدار بسته تحت شبکه، علت استفاده ی آنها در دوربین های مدار بسته تحت شبکه می باشد.

دوربین مدار بسته دید در شب تطبیق پذیر (هوشمند):وجود دوربین مدار بسته دید در شب در صنعت دوربین مدار بسته و دوربین های مدار بسته تحت شبکه به امری جا افتاده تبدیل شده است. در میان این دو دسته دوربین مدار بسته و البته دوربین های مدار بسته HD یا HDSDI، به واسطه ی استفاده از سنسور نوری CCD، دوربین های مدار بسته آنالوگ در رنج نوری پایین نسبت به دوربینن های مدار بسته تحت شبکه که عموما از سنسورهای نوری CMOS بهره می برند، تصویر ارائه می دهد، از این رو برد IR بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهد، برتری کیفی سنسور های نوری CMOS درر بسیاری از المان ها و همخوانی با نیازمندی های دوربین مدار بسته تحت شبکه، علت استفاده ی آنها در دوربین های مدار بسته تحت شبکه می باشد.دوربین مدار بسته دید در شب تطبیق پذیر (هوشمند)

به هر حال هیچ گاه تصویر مطلوب و شفافی از منظره ی مورد رصد در هر دو حالت دوربین دید در شب چه در قالب دوربین بولت (BULLET CAMERA)، چه در قالب های دیگر دوربین دید درشب ارائه نمی شود. تابش IR را می توان دلیل این امر عنوان کرد، در حقیقت با گرفتن بازتاب اشعه ی IR در وضعیت دید در شب، دوربین موفق به ثبت تصاویر می شود. در چنین شرایطی شدت بازتاب اشعه IR به فاصله جسم مورد نظر نسبت به اشعه بستگی دارد و در نتیجه تصویر یکدست و واضح آن هم با توجه به رنگ بندی سیاه و سفید تصویر دوربین دید در شب به دلیل بیش از حد مورد تابش اشعه قرار گرفتن برخی نقاط و در معرض تابش عادی قرار گرفتن در نقاط دیگر، به دست نخواهد آمد. دید در شب هوشمند، پاسخ فنی در این حالت خواهد بود.
بر روی فاکتور مشکل ساز تابش IR، دوربین دید در شب مجهز به قابلیت دید در شب هوشمند یا در اصصطلاح تخصصی دید در شب تطبیق پذیر (ADAPTIVE IR)، تاثیر می گذارد. در این تکنولوژی دوربین فاصله جسم مورد رصد از دوربین را با کمک سنسور ها سنجیده و شدت تابش اشعه ی مادون قرمز (IR) را بر اساس آن تنظیم می کند. بنابراین شدت این تابش با توجه به محدوده ی مورد رصد و حرکت جسم به سمت دوربین یا در جهت مخالف حرکت آن، تغییر می کند. از این رو، تصویری شفاف از محوطه ی مورد نظارت تاریک در هر شرایط حرکتی دوربین، ارائه خواهد شد.
اخیرا برخی از کمپانی های سازنده ی دوربین تحت شبکه به استفاده از این فناوری روی آورده اند. به عنوان نمونه به دوربین های سری B کمپانی ACTi رجوع شود

11
راهنمای خرید دوربین مدار بسته   


چه تصمیماتی که در انتخاب یک دوربین مداربسته غیراصولی می باشند؟

گرفتن تصمیماتی که نادرست و غیراصولی باشند در زمان انتخاب یا در زمان خرید دوربین‌ مدار بسته باعث می شود که سرمایه شما و همچنین دقت و انرژی شما از بین برود . پس لازم است برای اینکه از این کار جلوگیری کنیم به یک تحقیق اصولی در مورد راهنمای خرید دوربین مدار بسته و انتخاب دوربین مدار بسته خوب برای نصب آن در محیطی که مورد نظر خود است اقدام نمایید.

راهنمای خرید دوربین مدار بسته آنالوگ
مشتریان برای اینکه سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ برای خودشان انتخاب می کنند چند دلیل دارند یکی برای ارزان بودن و یکی برای سادگی آن را انتخاب می نمایند . اگر شما برای یک سیستم آنالوگ به قدر زیاد هزینه کنید در واقع باعث هدر دادن سرمایه شما می شود ،بخاطر اینکه اگر بخواهیم مقایسه کنیم می توانیم بگوییم ، دوربین های مدار بسته آنالوگ در مقایسه با دوربین های مدار بسته که تحت شبکه می باشند، در وضوح تصویر دارای محدودیت بسیار زیادی هستند . در واقع این محدودیت بدون اینکه به این نکته توجه کند که از چه برند دوربین مدار بسته آنالوگی استفاده می کنید ، است و این به عنوان یکی از اصلی ترین عیب های آن در مقابل با دوربین های مدار بسته تحت شبکه محسوب میگردد.
در نتیجه اگر دوست دارید طول عمر بیشتری برای دوربین های مدار بسته که خرید کرده اید داشته باشید باید از برندهای که کیفیت دارند استفاده کنید . اگر که شما برای پرداخت هزینه بیشتری برای انتخاب دوربین مدار بسته محدودیت ندارید ، این بهتر می باشد که از نوع دوربین مدار بسته که تحت شبکه می باشند استفاده نمایید.
خرید یک برند دوربین مدار بسته ناشناخته کره ای، ژاپنی، تایوانی و…
همانطور که در بالای مقاله نیز اشاره شد ، در واقع بیشتر برندهای که در بازار هستند شهرت جهانی ندارند. در این دوربین های مدار بسته محصولاتی که نام ندارند ، به واسطه کشور چین ساخته می شوند که آنها در ایران یا در محلی که تولید می شوند، برای آنها نام برندی خاص انتخاب میگردد . اگر شما دوست داشتید یک برندی را از لحاظ اینکه یک کشور آن را تولید کرده را انتخاب کنید در نتیجه بهتر می باشد که تحقیق لازم را در مورد آن برند انجام دهید. اگر می خواهید برندهای بهتری و همچنین اطمینان بیشتری از آن برند را برای خودتان رقم بزنید بهتر است از برندی که مورد تایید ما است استفاده کنید. اگر شما سوالی دارید یا در خرید دوربین مداربسته دچار تردید هستید با کارشناسان مجرب شرکت آزاد تماس بگیرید و در اینصورت با آگاهی مناسب که پیدامی کنید یک دوربین مداربسته با کیفیت را انتخاب و بعد از آن خرید بنمایید.
انتخاب یک دوربین مداربسته با قیمت بالا و نصب آن بر روی سیستمی که حرفه ی نیستند:
کیفیتی که در عملیات نصب دوربین مدار بسته است حتما به اندازه کیفیتی آن نوع دوربین مدار بسته ی که نصب شده ، در کیفیت نهایی سیستم مدار بسته شما تاثیر خواهد داشت. لذا ضروری است با پژوهش (تحقیق) و انتخاب درست و مناسب سیستم نصب دوربین های مدار بسته ، و اینکه اینگونه از این فرایندها را به یک شرکت بااعتبار بسپارید و در این صورت با اطمینان بیشتری می توانید اقدام نمائید.

انتخاب دوربین مداربسته وریفوکال برای مکان های عادی
لنز دوربین های مدار بسته به سه نوع تقسیم می گردد که عبارت اند از: ثابت، وریفوکال و زوم
به طور طبیعی لنزهای ثابت دارای زاویه ای باز می باشند و مناسب برای استفاده در مکان های عموی و اتاق ها هستند . اما از دوربین های مدار بسته که لنز وریفوکال را دارا می باشند در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که برای آن محیط لنز غیر حرکتی یا ثابت وجود نداشته باشد و یا اینکه در طول زمان به اینکه زاویه دید را تغییر بدهیم نیاز وجود داشته باشد. اگر که با زاویه ی که مدنظر شماست یا به عبارتی زاویه که دلخواه شماست لنز ثابت برای آن وجود داشته باشد، در صورتی که از این دوربینهای مداربسته که دارای لنز وریفوکال هستند برای دوربین نصب شده استفاده کنید فقط هزینه ی اضافی برای شما به ارمغان می آورد.

راهنمای خرید دوربین مدار بسته – نبود گارانتی و ضمانت واقعی
این امکان وجود دارد که شما وقتی از یک شرکت معتبری که فعال هم هست نسبت به خرید دوربین مداربسته کنید باید هزینه کمی بیشتر را بپردازید. اما به این نکته دقت کنید که دریافت ضمانت و گارانتی که معتبر باشد بسیار مفید است . پس نتیجه میگیریم که وقتی یک دوربین مداربسته را از افراد فروشنده ی که نامعتبر هستند خریداری کنیم و یا ضمانت و گارانتی را که غیر واقعی است را دریافت کنیم این کار باعث هدر رفتن سرمایه می شود این در صورتی است که مشکلی در سیستم مدار بسته به وجود بیاید.
انتخاب یک دوربین مداربسته صنعتی برای محیطی که نور ندارد.
در راهنمای خرید دوربین مدار بسته در صورتی که به نصب دوربین مداربسته در محیط های دارای نور کم هستند و یا با دید در شب نیاز دارید، انتخاب کردن و اقدام به خرید کردن یک دوربین مدار بسته صنعتی که دارای ویژگی نصب لنز جداگانه بر روی خود است کاری اشتباه است . به دلیل اینکه به محض اینکه در محیط نور کم شود و یا با تاریک شدن آن محیط نصب این دوربین های مدار بسته صنعتی ، امکان دید در این ها بسیار ضعیف و یا حتی در مواردی بسیاری غیرممکن خواهد شد. پس در اینصورت بهتر است زمانی که یک دوربین مداربسته خریداری می کنید به نوع کاربری بودن آن و همچنین نیاز محیطی که دارید را در نظر بگیرید.

راهنمای خرید دوربین مدار بسته – مراجعه به وب سایت شرکت

معمولا شرکت های معتبری که در کار واردات ، و فروش دوربین مدار بسته می باشند ، دارای وب سایت بوده و لیست محصولات خود را در وب سایت قرار می دهند، می توان با مراجعه به وب سایت شرکت های دوربین مدار بسته ، برند ها ، فیلد کاری ، تنوع محصولات ، قیمت و نحوه ی ارائه گارانتی دوربین های مدار بسته ، اطلاعات کلی در رابطه با شرکت مذکور دریافت نمایید، تمامی این گزینه های ذکر شده میتوان به عنوان گزینه ای برای راهنمای خرید دوربین مدار بسته به کار برده شوند.
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با راهنمای خرید دوربین مدار بسته ، با متخصصین ما در شرکت ایران امن در تماس باشید.

12
بحث آزاد / برند دوربین مدار بسته VERINT
« : 15 امرداد, 1396, 01:59:54  »
برند دوربین مدار بسته VERINT

در سال ۲۰۰۲ میلادی  شرکت VERINT SYSTEMS در کشور آمریکا فعالیت خود را شروع نموده است . این شرکت در حیطه  تولید تجهیزات و همچنین نرم افزارهای نظارتی و هوش کسب و کار (BI) فعالیت می نماید . در همین ابتدا باید بدانید که این شرکت محصولات خود را در جهت رفاه مشتریان  برای کمک در تجزیه و تحلیل داده ها , مخصوصا داده های حجیم طراحی  کرده است .

در بسیاری از قسمت های از جهان شرکت ورینت بیشتر از ۲٫۸۰۰ کارمند را داشته است  و این شرکت توانسته است  محصولات خود را به بیش از ۱۵۰ کشور جهان ارسال کند . همچنین باید بدانیم این شرکت در سراسر جهان بیشتر از 10 هزار مشتری داشته است .

در سال 2014 این شرکت توانست در میان 50 شرکت برتر تولید کننده دوربین مداربسته و تجهیزات نظارتی رده 21 را به خود اختصاص دهد .

محصولات این شرکت شامل دسته بندی های زیر می باشند :

نرم افزار تجزیه و تحلیل گفتار ( قابل استفاده در سیستم IVR )
دوربین مداربسته تحت شبکه (IP)
نرم افزارهای تجزیه و تحلیل دوربین مداربسته  ( به شکل هوشمند )
 

به واسطه این شرکت نرم افزار Verint’s RELIANT تولید شده است ، که این نرم افزار  توسط دولت های متفاوتی  از جمله دولت ایالات متحده آمریکا, انگلستان و بسیاری از دولت های اروپایی و آسیایی و اقیانوس آرام خریداری شد  . این نرم  افزار می تواند بر روی  صدا, ویدئو و داده  نظارت داشته باشد و تجزیه و تحلیل قوی نیز داشته است . این محصول می تواند نیازهای کوچک و بزرگ را در موارد متفاوت برطرف نماید .

 

رنج قیمت دوربین مدار بسته ورینت (VERINT SYSTEMS)

مانند دیگر برندهای که در ایران به سختی می توان آنها را تهیه کرد محصولات این شرکت نیز در ایران همین وضعیت را دارند . اگر میخواهید محصولات این شرکت را تهیه کنید باید از طریق شرکت های واسطه اقدام به خرید نمایید که به صورت سفارشی برای شما می باشد یا می توانید مستقیما با نمایندگان این شرکت مکاتبه نمایید .

 

دوربین مداربسته VERINT ساخت چه کشوری می باشد ؟

در کشور آمریکا  می توانید دفتر رسمی شرکت ورینت سیستم (VERINT SYSTEMS) را ببینید . فعلا به دلیل اینکه این محصولات در ایران نمایندگی ندارند قابل دسترس نمی باشند .

13
هوشمند نمودن ساختمان و راهکارهای متفاوت سازی در مصرف نمودن انرژی به واسطه کمپانی هوندا


بکار گرفتن تجهیزاتی که در لغت خانه را به خانه ی "هوشمند" (Smart)  تغییر می دهند ، همیشه يكي از گزینه های بشمار رفته است كه انسان به آن توجه ویژه ی کرده است  و در طول دوران های متفاوت گسترش فناوري راهکارهای زیادی براي اين امر آفریده است .

هوشمند نمودن ساختمان و راهکارهای متفاوت سازی  در مصرف نمودن انرژی به واسطه کمپانی هوندا

به خانه‌اي خانه هوشمند می گویند كه افرادی که درآن سکونت داشته اند از راه دور و نزديك امكان تنظيم  نمودن وهمچنین  كنترل نمودن ابزارهای دوربین مداربسته الكترونيكي خانه خود را در اختیار گرفته باشند و همچنین این امکان را داشته باشند که برنامه‌هاي متفاوت و سناريو‌هاي پر تنوعی را براي آن ابزارها تعريف کنند وهمچنین اقدام به اجرا نمایند. خلاصه اینکه  لوازم و امکانات ساختمان به گسترده ی تجهيزاتي كه در جهت بالابردن کارکرد و بهره گیری و ايجاد نمودن  مکانی مطبوع برای افراد ساکن در آن طراحي و اجرا شده است ، هوشمند سازي ساختمان گفته می شود . ميتواند هدف از اجراي نمودن پروژه هاي هوشمند سازي تبديل نمودن فضا به يك فضاي جدید و لوكس، تبديل ساختمان به يك ساختمان با مصرف بهينه انرژي و يا تبديل نمودن ساختمان به يك ساختمان مدرن و پیشرفته و همچنین دارای امنیت با مديريت هوشمند باشد. هم اکنون تکنیک‌های متفاوتی به منظور اتوماسیون نمودن ساختمان های بزرگ استفاده می شود از جمله ابزارهای کنترل نمودن نور ،کنترل نمودن دما، کنترل  نمودن درها و  همچنین پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌های امنیتی و مدار بسته و دیگر موارد . افزون بر مواردی که بیان شد ، در خانه‌های هوشمند، کارکردهای دیگری هم از جمله کنترل Multimedia، آبیاری نمودن گیاهان و غذا دادن به حیوانات خانگی هم قابل تعریف خواهند بود.
صاحب خانه راهکارهای زیادی یا به عبارت دیگر روش های زیادی به منظور  بهبود سیستم روشنائی خانه در یک خانه هوشمند دارا است  . برخی از این راهکارها موجب می گردد که در خانه  زندگی برای ساکنین خانه متناسب تر و راحت تر باشد .
در این قسمت به شما اطمینان کافی را می دهم که همه ی موردهای امنیتی و مجوزهای که به در خواست های شما مربوط است رعایت شده است پس اصلا" مهم نمیباشد شما درحال انجام دادن چه  کاری می باشد؟ چه در منزل باشید، یا  در مکان کاریتان ویا حتی خارج از کشور خانه هوشمندتان باشید  .خانه هوشمند ویژگی متمایزی داشته است که فعال نمودن آنان موجب افزایش دادن پوشش امنیتی و قدرت دادن مالکیت خانواده شما خواهد شد.
  کمپانی هوندا در مکانی که محصولات خودش را در شهر سایتاما در کشور ژاپن نمایش گذاشت از سیستم   (HSHS)که  در واقعه مخفف سیستم های هوشمند خانه هوندا است  رونمایی نمود.
بر پایه تولید و طراحی شدن محصولات این پروژه در میزان مصرف انرژی و مدیریت نمودن منابع مورد مصرف گسترش یافته است و کمپانی هوندا همچنان امیدوار است تا بتوانند به کمک مالکین خانه ها از این سیستم در روند توسعه دادن و حفاظت محیط زیست و کم کردن آلایند های مونو اکسید کربن و فرهنگ سازی در جامعه موثر واقع شود.
همه ی این مراحل در جهت پیوند اتومبیل های الکتریکی و خانه های هوشمند به منظور دستیابی به موارد بیان شده می باشد.
با استفاده نمودن از سلول های ظریف خورشیدی و  همچنین موتورهای اصلی گاز سوز و گرم کننده آب سیستم در درون ساختمان و ادغام نمودن باطری های هوشمند با قابلیت شارژ در درون خودروهای الکتریکی به همراه استفاده نمودن از سیستم های هوشمند موجود در درون اتومبیل و درون ساختمان های طراحی و با بکارگرفتن صفحه های نسل جدید خورشیدی یا GIGS از جنس(مس-ایندیوم-گالیوم-سلنیم)  این طرح  اجرا شده است .
این پروژه در آینده نزدیک مطابق بررسی ها و همچنین پیش بینی های هوندا  با پیاده سازی شدن در بیشتر خانه ها خواهد توانست  تا مقدار  60 درصد میزان صرفه جویی مصرف انرژی را با درنظر داشتن استفاده از وسایل  هوشمند مثل : پخت و پز- برودتی و حرارتی- روشنایی و ...... در کشور ژاپن را کم کند و نسبت به منابع انرژی و کاهش دادن تلفات انرژی با استفاده کردن از موتورهای تولید همزمان انرژی این میزان به 92 درصد افزایش پیدا کند.
سیستم زمانی که قصد دارد مقدار سطح روشنایی  محیط را کنترل نماید  پیغامی را به کاربر می دهد که درواقع به منظور خاموش کردن تجهیزات غیر ضروری ارسال  خواهد شد و به این ترتیب کاربر خواهد توانست افزون  بر اینکه هم می تواند از کنترل کننده هوشمند مرکزی موجود در خانه استفاده کند  ، هم در درون اتومبیل هوشمند از امکان سیستم تشخیص صوت استفاده نماید و در این بین اگر جریان باطری های منزل قطع شد بتوان اقدام به ذخیره موجود در اتومبیل کند.
این پروژه را هوندا قصد داشته است تا سال 2018 میلادی تست و توسعه بدهد و البته تا الان از سوی هوندا قیمتی اعلام نشده است  در صورتی که آن گونه به نظر می آید  بابت اجرای پروژه هزینه پرداختی به نسبت رقم صرفه جویی شده ممکن است ناچیز جلوه دهد.

14
پیش در آمدی از فناوری بیومتریك
می توانیم در یک تحلیل کلی بگوییم لغت « بیومتریك » به رده گسترده ای از فناوری هایی اشاره دارد  كه هویت اشخاص را به واسطه اندازه گیری و همچنین تجزیه ویژه ای انسانی شناسایی مینمایند.

پیش در آمدی از فناوری بیومتریك

 اگر بخواهیم  تعریف کلی تر بیان کنیم باید بگوییم، بیومتریك را به عنوان تحلیل آماری داده های بیولوژیكی و همچنین علم و فناوری اندازه گیری معرفی نموده اند  در صورتی که امروزه تعریفی دقیق تر و فنی تری از آن معرفی شده که به ترتیب زیر است :
هر ویژگی فیزیولوژیكی یا خصوصیت رفتاری که منحصر به فرد باشد  و موجب ایجاد نمودن تمایز، مقاومت و قابل سنجش كه بتواند به منظور معیین نمودن یا تأیید اتوماتیک هویت افراد به كار گرفته شود، بیومتریك نام گرفته میشود.
توسط سیستم های بیومتریك اطلاعات و داده های  از سمت كاربر ذخیره می شود و در هر باری که احتیاج باشد به منظور معین شدن هویت و هم چنین تصدیق اصالت اشخاص این داده ها را مقایسه خواهد نمود.
لغت بیومتریك خود 2 قسمت متفاوت را دارد : بیو در لغت به معنی موجود زنده است و متریك به معنی توانایی شمارش عددی یك كمیت است . از دورة فراعنه كه مصریان در جهت شناسایی نمودن اشخاص، آنها را اندازه‌گیرین موده اند كاربرد فناوری بیومتریك را می توانیم شناسایی کنیم. حدود بیست سال پیش اولین دستگاه مدرن بیومتریك در جهت کارکردهای تجاری رو نمایی شد ،  هنگامی که یك ماشین برای اندازه گیری نمودن طول انگشت ها به منظور كنترل نمودن زمان در شركت شیرسون هامیل در وال‌استریت نصب گردید. امروزه در بازار فناوری‌ها  بیومتریك مختلفی موجود می باشد که شناسایی اثر انگشت، شناسایی بر پایه هندسه دست ،شناسایی شبكیه، شناسایی عنبیه،  شناسایی الگوی وریدی زیرجلدی دست، شناسایی كف دست و مچ، شناسایی صدا، شناسایی بر مبنای دینامیك فشردن كلیدها، شناسایی امضا،  شناسایی مؤلفه‌های چهره، شناسایی بر مبنای بوی بدن ،شناسایی بر مبنای شوری بدن  و شناسایی بر مبنای شكل گوش از جمله آنها می باشد .
هم اکنون بصورت گسترده ای كاربردهای فناوری بیومتریك مورد استفاده قرار گرفته می شود به یكی از دو گروه تعیین یا تایید هویت تعلق داشته اند. در واقع فوایدی را که شناسایی بیومتریك شامل می شود  بر حذف مشكلات رواج پیدا کرده مانند ساخته شدن غیرقانونی از روی كلیدها، قفل‌های مكانیكی شكسته یا گمشده و كدهای جعلی یا مسروقه (دزدی ) شناسایی كه می‌تواند به كلاهبرداری بواسطه دستگاه‌های خودپرداز یا چك منجر شود. افزون بر مطالبی که گفته شد  این توانایی را سامانه‌های بیومتریكی داشته اند که به منظور اهداف تعیین کننده هویت شامل سامانه‌های امنیتی دسترسی در قسمت های مدیریت اطلاعات، تعقیب مجرمین، سازمان‌های دولتی، زندان‌ها، خودپردازها یا بانك‌ها، كنترل مرزهای بین‌المللی و همچنین سازمان‌های نظامی، از آنها استفاده شود  . البته باید این نکته را یاد آور شویم که كارکردهای  فناوری بیومتریك بی شمارند. هنوز فناوری بیومتریك تا چهار - پنج سال قبل،  برای عده ی کثیری  یک مبنای تخیل به شمار می رفت. اما امروزه همان افراد مداوم در پی آن هستند  كه كجا و چطور می‌توانند این فناوری را در اختیار بگیرند.
در واقع می توانیم در توضیحی واضح تر بگوییم که سامانه بیومتریكی یك سامانه تشخیص الگو محسوب میشود كه هویت افراد را تایید  یا تشخیص می دهد و این فرآیند را با استفاده نمودن از داده ها و اطلاعات بیومتریك كاربران عملی می کند . اولین قدم در استفاده از این سامانه ثبت نمودن اطلاعات بیومتریكی كاربران در بانك اطلاعات (Data Base) سامانه می باشد كه بعد از اینکه افراد اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کردند ، از سامانه بیومتریكی دو گونه خدمت در خواست خواهد شد که عبارت اند از: تأیید هویت و همچنین تعیین هویت.
بصورت کلی فناوری بیومتریك بشکل راهکارهای اتوماتیک تایید یا مشخص نمودن هویت یك فرد زنده بر پایه ویژگی های فیزیولوژیكی یا رفتاری، بیان می گردد. یك  ویژگی رفتاری عبارت اند از یك ویژگی فیزیكی تقریباً پایدار انسان مثل یك اثر انگشت، یا نیمرخ دست، الگوی عنبیه یا الگوی شبكه مویرگی خون در پشت چشم. باید دقت کنید که این مدل سنجش غیر قابل تغییر است یا دستكاری اما باید دقت کنید بدون اعمال فشار فراوان می باشد. در مقابل، یك ویژگی رفتاری را می توان از انعكاس ساختاری روانی از شخص برخلاف  اینكه ویژگی های فیزیكی مانند سایز و نوع جنسیت، از تاثیر قابل توجهی برخوردارند. در شناسایی افراد نمونه های از كیفیت‌های رفتاری که استفاده می شود عبارت اند از : كه به صورت عمومی الگوی تایپ یك فرد بر روی صفحه كلید به اسم دینامیك فشردن كلیدها نامگذاری می  گردد و ویژگی های  منحصر به فرد  چگونگی صحبت یك فرد یا شناسایی نمودن گفتار. 
در برخی شرایط تایید و تشخیص هویت بعنوان واژه‌های مترادف تفسیر می‌گردد این در صورتی می باشد که معانی مجزایی داشته اند . تعیین هویت زمانی رخ می دهد كه ویژگی های یك فرد از میان گروهی از الگوهای ذخیره‌شده، خارج می گردد . این راهکاری است که مغز انسان برخی اوقات شناسایی‌های روز به روز خود را انجام می دهد . برای نمونه،  در صورتی که فردی با شخص آشنایی برخورد می کند ، مغز اطلاعات را با مقایسه آنچه كه مشاهده می شود با آنچه كه در حافظه می باشد ، پردازش خواهد کرد . دستگاه‌های بیومتریكی كه راهکارهای تعیین هویت را به سرانجام می رسانند ، این توانایی را داشته اند که دقت زیادی به منظور شناسایی صرف نمایند . برخی بین پنج تا پانزده ثانیه یا زیادتر مورد نیاز می باشد تا شخص مورد نظر شناسایی شود.
در بیشتر موارد تایید هویت به منظور تشخیص هویت یك کاربر ، مورد استفاده قرار گرفته می شود. یك دستگاه بیومتریكی كه از تعیین هویت استفاده می نماید، نیازمند آن است كه افراد هویت خود را با ارایه یك كد یا یك كارت، اعلام نمایند. بعد از آن تنها یك فرمول یا الگوریتم مطابقت دهنده به منظور مقایسه الگوهای جاری و ثبت‌شده از ویژگی كاربر لازم است.
تخمین توانایی  قدرت شناسایی یك فناوری بیومتریكی ویژه متضمن دو لغت نرخ پذیرش غلط (FAR) و همچنین نرخ عدم پذیرش غلط (FRR) می باشد. آنان در مشخص نمودن میزان سخت‌گیری یك دستگاه بیومتریك در صادر کردن اجازه دسترسی به افراد، متمم یكدیگر می باشند. در نهایت، دستگا‌ه‌های بیومتریك دوربین مداربسته بصورت عمومی مشتمل بر پارامترهای به منظور تعیین سطح آستانه متغیر یا حساسیت می باشند . مابقی پارامترهای كارایی بیومتریكی كه باید بصورت دقیق مورد ارزیابی قرار گرفته شوند عبارت می باشند  از دقت، سرعت، توانایی اطمینان، همچنین مقاومت در مقابل كپی‌شدن، تایم ثبت، ضروریات ذخیره‌سازی بانك اطلاعاتی، امكان تخلف یا دستكاری و هزینه.

 

15
ترکیب نمودن سنسورها در جهت بالا بردن امنیت فضای اطراف


ترکیب سنسور ها


در کنار دوربین مدار بسته[color][/url/] ترکیب نمودن سنسورها در جهت بالا بردن امنیت فضای اطراف همیشه به عنوان یکی از مسئولیت های گسترده و مهم متخصصین امور امنیتی حفاظت نمودن از مکان ها و محیطهای حساس و حیاتی به شمار رفته است .

در کنار دوربین مدار بسته ترکیب نمودن سنسورها در جهت بالا بردن امنیت فضای اطراف همیشه به عنوان یکی از مسئولیت های گسترده و مهم متخصصین امور امنیتی حفاظت نمودن از مکان ها و محیطهای حساس و حیاتی به شمار رفته است . می توان گفت متخصصین امنیتی  در واقع کارشان این بوده است  که این امکان را داشته باشند که یک سیستم را در محیط متناسب با هزینه های محدود موجود به گونه ای بکار ببندند تا به گونه ای موثر این امکان وجود داشته باشد وضعیت امنیتی یک منطقه را مدیریت نمایند. یکی  از عمومی ترین نوع سیستم های حفاظتی برای مکان ها و فضایی های حیاتی می توانیم به سیستم های حفاظت پیرامونی به فنس ها و حفاظ ها و همچنین دوربین های مجهز به سیستم های آنالیز تصاویر ویدئویی اشاره نماییم .البته  تجربه این چنین نمایش می دهد که بصورت عمومی هر دو راه حل ذکر شده ، یعنی هم دوربین های هوشمند هم سیستم های حفاظتی فضاهای اطراف ، در جهت تامین نمودن امنیت محیط های حساس مورد استفاده قرار گرفته می شود. در اکثر موارد انتخاب شده فقط یکی از این موارد کافی نیست و این بگونه می باشد  که به کارگرفتن ترکیبی از هر دو تکنولوژی در تامین امنیت فضاها این امکان را دارد که راه کار موثری را برای ما ایجاد نماید.

دوربین های که توانایی آنالیز تصاویر ویدویی را داشته اند :
به منظور محافظت نمودن از فضاهای مهم و حساس بکار گیری دوربین های هوشمند که توانایی تحلیل تصاویر ویدئویی را دارند به عنوان راه حل  عمومی و در عین حال موثری می باشد . در شکل های متفاوتی دوربین های هوشمند در بازار وجود داشته اند و این امکان وجود دارد که تحلیل گرهای آنان در درون دوربین و یا ممکن است در کنار اجزا جانبی دوربین تعبیه شده باشد  و یا می توان گفت در ضبط کننده های دیجیتال تصویرهای ویدئویی و یا ضبط کننده های تحت شبکه تصویرهای ویدئویی به شکل نرم افزار قرار گرفته باشند .
در مقابل سیستم های تشخیص دادن حرکت، سیستم های تجزیه تصویرهای ویدئویی و همچنین تحلیل گرهای جزئیات تصویرهای ویدئویی بهتر عمل می کنند. بیشتر این سیستم ها امکانات شناسایی، تفکیک و تشخیص بسیار بهتری را فراهم می نمایند. پیکسل های تصویر را این تحلیل گرها بررسی خواهند نمود تا مشاهده نمایند که از چه جزهایی تصویر تشکیل شده است و هدف سوژه چه می باشد.
تشخیص دادن سوژه هدف را می توانیم به عنوان یکی از خواص بارز تحلیل گرهای جزئیات تصاویر ویدئویی بشمار آوریم . تحقیقات همواره نشان دهنده این است که حس غالب بشر در واقع حس بینایی می باشد . هنگامی که  با دیگر حواس ها این حس در تعارض قرار گرفته شود بدون شک انسان مواردی که منجر به ورودی های بصری می گردند را انتخاب می نمایند . همه ی دیدگاههای بصری راه حل های مبتنی بر تحلیل گرهای جزئیات تصاویر ویدئویی مثل تنظیم نمودن ، تعیین و اعلام نمودن خطر به طریقی  طراحی شده اند که برای انسان کاربرد آنها ساده باشد. به گونه ای که بتوانند تصمیم گیری شان را به راحتی کارکنان امنیتی و همچنین با متکی شدن بر قابلیت های بصری انجام نمایند.
حجم بالای اطلاعات قابل دسترسی مزیت دیگر این سیستم ها است. یک تصویر ویدئویی ابعاد متفاوتی را داشته است که تعداد زیادی از آنان به منظور تعیین و گزارش دهی توان استفاده را داشته اند. این گزینه ها شامل خصوصیت های مثل فاصله، زمان،  نزدیکی، رنگ، بافت و تضاد می باشند . این کار سبب شده است که در حیطه اخطارها و اطلاعات مرتبط با خطاهای گزارش شده معیارهای سیستم های تحلیل تصاویر ویدئویی به شدت دقیق باشند. در جهت تهدیدهای معین تنظیم نمودن اخطار مثل عبور کامیون با سرعتی زیادتر از سرعت مجاز در ساعت های کاری امری قابل دسترسی می باشد.


سیستم های حفاظت پیرامونی


سیستم های که به عنوان حفاظت کننده دیوارها و حصارهای اطراف صورت می گیرند گروهی از سنسورها را شامل می شوند که برای ما گونه ای محافظت خطی را ایجاد می نماید که در جهت مراقبت نمودن و کنترل نمودن بصورت پیوسته یک منطقه معین به شدت مناسب می باشد . این سیستم ها نمونه های  متفاوتی از لحاظ ظاهری و تکنولوژی را شامل می باشند . عمومی ترین گونه از این گروه، گونه ای است که در حصارها با توجه به اغتشاشات الکتریکی که وجود داشته است را به واسطه کابل های هم جوار و یا فیبرها بررسی کرده و اقدام به تحلیل اطلاعات مرتبط به این اغتشاشات و محیطهای مد نظر نموده و بدین ترتیب آن را ارائه خواهد نمود . این چنین آنها توانایی دارند که صداها و اغتشاشات عادی و عمومی مثل اغتشاشات رخ داده از اطراف جاده ها و یا خطهای تاکسیرانی را تعیین نموده و حذف کنند . در خیلی از این گونه موارد ها به شکل فیزیکی این سیستم بر روی حصارها جای گذاری شده اند  و این گونه سیستم ها در بعضی موارد در پیرامون  محیط مورد محافظت دفن شده اند .  این سیستم های حفاظت پیرامونی( یا همان سیستن های حفاظت اطراف) توانایی را داشته اند که در جهت  حفاظت نمودن از فضاها و مکان ها آنها را به گزینه هایی متناسبی مبدل کنند . امنیت در برابر وضعیت آب و هوایی متفاوت یکی از این توانایی هااین سیستم ها می باشد  . لازم به ذکر است که این سیستم ها توانایی را داشته اند که در وضعیت بارندگی، مه، باد و برف هم به استثناء برف های بسیار سنگین و پوشاننده کار نمایند . البته باید این نکته را در نظر داشت  که در همچنین وضعیتی هم موجب بالا رفتن احتمال آلارم های خطا شود . در وضعیت آب و هوایی متفاوت این سیستمها مورد استفاده قرار گرفته می شوند  و مطابق انتظارات کارکرد آنا ن بوده است.
عموما نکته ای که از یاد رفته است  و یا به فراموشی به دلیل های موضات کمبود بودجه سپرده شده است  توانایی تشخیص دادن در نور کم می باشد . در این شرایط‌سیستم های حفاظت پیرامونی ، نور کم ، کارکرد بسیار ایده آلی داشته اند زیرا که اساساً به منظور تعیین به هیچ نور و یا روشنایی نیاز نخواهند نداشت .
در نتیجه  به خوبی این سنسورها با وضعیت های متفاوت زمین و ناهمواری های آن هماهنگ شده اند . این سنسورها از آنجایی که به حصارها اتصال پیدا نموده اند و یا اینکه امکان دارد در امتداد پایه حصارها قرار گرفته شوند بر قدرت تشخیص این سنسورها جهت ها و ارتفاعات متفاوت تاثیری ندارند. البته نباید این نکته را نیز فراموش کنیم که باید در شرایط کاری مناسبی حصارها حفظ گردند تا سبب  به وجود آمدن پیام های خطا، ناشی از حرکت بیشتر از حد حصارها، نگردند.

سنسورهای تکمیلی


با توجه به اینکه هر دوی این سنسورها (در این قسمت منظور سیستم های حفاظت پیرامونی است وسیستم دوربین های هوشمند )، برای حفظ امنیت راهکارهای مناسبی می باشند در صورتی که  راه حلی تکمیلی را به منظور محافظت از مکان ها در صورت  کاربرد هم زمان آنها فراهم خواهند نمود . در روش ترکیبی به عنوان یک مزیت واضح  می توانیم به  قدرت زیاد تشخیص در وضعیت جوی ویژه اشاره کنیم که منجر به کاهش سطح دید خواهد شد . باید سیستم های ویدئویی بتوانند هر گونه مداخله ای در مکان را مشاهده نمایند . در صورتی که این امر را سیستم نتواند انجام دهد هیچ پیام اخطاری را نمی تواند تولید کند زیرا  که هیچ گونه  اطلاعاتی را سیستم بدون مشاهده مداخلات دریافت نمی کند . در وضعیت جوی البته به کم شدن میدان دید که منجر خواهد شد  این امکان وجود دارد که از دوربین های حرارتی تجهیز شده از سیستم های تجزیه و تحلیل تصاویر ویدئویی هستند استفاده کرد . از طرفی دیگر هم  می تواند استفاده از سیستم حفاظت پیرامونی به عنوان روش کمکی به تعیین مداخلات ادامه دهد در صورتی که توانایی به ارائه اطلاعات موثقی در وضعیت دید ناکافی این سیستم ها نمی باشند.
ذاتاً سیستم های حفاطت پیرامونی خطی می باشند و به شکل گسسته در تولید نمودن پیام های خطر عمل می نمایند. هر اخطار به منزله یک تعدی در بیشتر موارد بشمار می رود .  در صورتی که  آنان توانایی به اخطار سریع (هنگام نزدیک شدن عامل مزاحم به محدوده مورد محافظت) نمی باشند  و این چنین پس از وقوع حادثه توانایی به تجزیه و تحلیل اطلاعات نخواهند بود . سیستم های تجزیه و تحلیل تصویرهای ویدئویی در جهت محافظت کردن بر پایه یک محدوده مشخص را به جای حفاظت تنها یک خط (مسیر نصب سنسورها در اطراف مکان مورد نظر) راه کارهایی پیشنهاد می کنند. توانایی ایجاد نمودن محدوده های هدف زیادتر و تعیین موردهای مشکوک زیادتری مثل سرعت غیرمجاز،  پرسه زدن، تجمع و یا خودروهای متفاوت را این روش به همراه خواهد داشت.  به همین شکل تجهیزهای حافظتی مبتنی بر تصاویر ویدئویی امکان بررسی نمودن نحوه ی وقایع را هم محیا می نماید .باید به این موضوع نیز توجه نماییم که دانستن نحوه ی تعدی به یک حصار به ما کمک خواهد نمود که تمهیدات لازم را برای آینده بیاندیشد و از وقوع رخدادهای شبیه به آن پیش گیری می نماییم . در واقع با محیا کردن ویژگی پیشگیری به واسطه این روش سیستم های حافظتی بر پایه تصاویر ویدئویی و همچنین با تحلیل نمودن پس از وقوع حادثه به منزله مکمل برای سیستم های تشخیص تعدی به حصارها عمل نماید.
برای یک خرید جامع تامین هزینه های ضروری (بدون نیاز داشتن به تمدید یا تکرار سالانه که از هزینه های دوره ای سیستم ناشی است) برای یک مجموعه خیلی ساده تر از درخواست بالابردن سالانه در هزینه های کارکردی می باشد . در سازمان های متفاوت البته این کار مختلف می باشد . ترکیب دو راهکار سیستم های محافظتی بر پایه تصاویر ویدئویی و همچنین سیستم های تعیین تعدی به حصارها می تواند به کم نمودن هزینه های سالانه کمک کند.
با ترکیب سنسورها یکی از هزینه های دوره ای که قابل کاهش می باشد قابلیت پاسخ دارای تاثیر به سیستم های فضای پیرامون می باشد . برخی مجتمع ها سایت هایی را دارا می باشند که در فاصل های  خیلی دوری قرار داشته اند  و  ممکن است حتی برخی از این سایت ها از نیروی انسانی خالی باشند. بدین ترتیب ترکیب دو عملکرد سیستم های محافظتی بر پایه تصاویر ویدئویی و همچنین سیستم های حفاظت پیرامونی به کم کردن هزینه های رخ داده از فرایند تایید پیام های خطر منجر شود. می تواند به طور اتوماتیک روش سیستم های محافظتی بر پایه تصاویر ویدئویی پیام های خطر سیستم حفاظت پیرامونی را تایید نموده، به صورت خودکار و با دوربین های زوم و کنترل نمود از فاصله دور عامل نفوذی را تعقیب کرده و اطلاعات مرتبط به اخطار تصویری را فراهم کنند . برای کاهش هزینه ها متخصصین سیستم های امنیتی هم اکنون گزینه هایی را دارا می باشند . برای مثال زمانی که  از روی حصارها کودکان می پرند و سیستم اقدام به صدور پیغام خطا می کند توانایی پیگیری نمودن اتفاقات و همچنین می تواند تایید نمودن عدم آسیب رسانی به ذخیره سازی تایم قابل توجهی منجر شود. این چنین به علت عدم احتیاج به عکس- العمل  به سرعت می تواند به ذخیره سازی سوخت  هم منجر گردد.

معماری عمومی


دراین قسمت معماری سیستم های مرکب قادر می باشد از دو راهکار سیستم های محافظتی بر پایه تصاویر ویدئویی و همچنین سیستم های حفاظت پیرامونی بر پایه فضای مجموعه ی و خطرهای که وجود دارد متغیر باشد . اگرچه اساس معماری همه آنها یکسان است. بصورت عمومی برای استفاده در مکان هایی با دیوارهای ممتد و یا می توانیم بگوییم محیطهای دارای پستی و بلندی های بسیار سیستم های حفاظت پیرامونی مورداستفاده قرار گرفته می شوند . در جهت پوشش دادن این قسمت از حصارها دوربین های زوم و کنترل  نمودن از راه دور با ایجاد نمودن امکان تایید درستی پیغام ها و اعلان ها و پیگیری تعدی های شکل گرفته ، مورد استفاده قرار می گیرد. دوربین های که قابلیت تجزیه و تحلیل تصویرهای ویدئویی را داشته اند این توانایی را دارند که فضایی گسترده تری را پوشش بدهند  وعلاوه بر آن در صورت لزوم امکان پیگیری نمودن قانونی و لزومات دادگاهی را هم محیا خواهد نمود.


یکپارچه سازی حصارها به چه معناست ؟


به صورت عمومی محیط‌های حصارکشی شده گسترده ای در محیط های حساس وجود داشته است و این کار به عنوان یک روش امنیتی به شدت مناسب در استفاده نمودن از حصارهای هوشمند تلقی خواهد شد . در صورتی که ابزارهای مناسبی در حصارهای هوشمند به منظور تشخیص دادن تجاوز به حریم های حساس استفاده میشود اما  بازهم همواره شما نیاز داشته اید که اقدام به ردگیری متجاوز نمایید.
دوربین های کنترل و زوم از راه دور با ردگیری اتوماتیک
گاهی وقت ها مکان های عمومی هم  سنسورهای امنیتی داشته اند در صورتی که به طور عمومی برای مدیریت نمودن و واکنش به خطرهای پیش بینی نشده نیروهای امنیتی کافی وجود نداشته است. زمانی که سیستم ها به دوربین های کنترل کننده و زوم از فاصله دور مجهز شوند بدین ترتیب امکان ردیابی مزاحمین و متجاوزین را محیا نموده است و به این شکل نیروهای امنیتی در برابر واکنش در برابر خطرهای احتمالی توانا خواهند بود .

طرح های کمکی برای دوربین ها و نمونه های نمایشی


می توانید از راهنمای دوربین ها کمک بگیرید و یا برای درک نحوه ی عملکرد دوربین ها از یک نمایش و تست زنده استفاده نمایید. برای اینکه این موضوع روشن شود که  می توانید چگونه بهترین روش را برای محافظت از مجموعه تان با هزینه موجود پیدا کنید  لازم است از متخصصین راهنمایی بگیرید . در همین جهت می توانید با ما تماس حاصل کنید  و از اینترنت یا فایل های راهنمای ما را دانلود کنید.
حتما باید در مورد دوربین های امنیتی هوشمند مواردی که مطالعه نمایید .
همه روزه شاهد هستم که بصورت گسترده ای معرفی و کاربرد دوربین های هوشمند در بازار سیستم های حفاظت فیزیکی شکل می گیرد  اما باید فکر کنیم که آیا این دوربین ها ایده آل ترین انتخاب در جهت تامین نمودن نیازهای امنیتی ما بشمار می آیند ؟


جمع بندی نهایی:


به عنوان یک نتیجه گیری باید بگوییم هم سیستم های حافظتی که بر پایه تصاویر ویدئویی هستند و هم سیستم های حفاظتی پیرامونی هر دو عملکردهای دارای تاثیری در حفاظت نمودن از محیطهای متفاوت دارا می باشند .در صورتی که  می تواند ترکیب این دو روش به نتیجه ایده آل تری منجر گردد . مجموعه ای که از ترکیب نمودن  امکانات نظارتی و حفاظتی زیادتر در سیستم استفاده می نماید ، پیغام خطرهای نادرست کمتری و همچنین هزینه های کمتری را به دنبال خواهد داشت .

 

صفحه: [1] 2