انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: کارت اوسیلوسکپ hantek برای عیب یابی خودرو  (دفعات بازدید: 1185 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین mohammadbehmadi

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
با سلام.من در زمینه برق خودرو فعالیت دارم و ازالکترونیک زیاد سررشته ندارم.فقط یه اوسیلوسکوب میخوام که بتونم شکل موجهای خروجی سنسورهای خودرو رو ببینم و از سالم بودن سنسور مطمین بشم.میخواستم شما بزرگواران کمکم کنید ببینم این کارت میتونه کمکم کنه یا خیر؟چون ولتاژ کاری من گاها به 14هم میرسد میخواستم بدونم این دستگاه بدردم میخوره یا نه؟آیا میشه از لاجیک استفاده کنم یا خیر؟ممنون میشم راهنماییم کنید.باتشکر
« آخرين ويرايش: 20 دی, 1394, 01:15:46 توسط Hesam Ahmadi »

آفلاین محمد پورخلیلی

• یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 893
    • ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
پاسخ : کارت اوسیلوسکپhantek
« پاسخ #1 : 20 دی, 1394, 11:14:22 »
سلام اسیلوسکوپ به کارت نمیاد، لاجیک بخر، برای استفاده از لاجیک هم فکر نکنم بتونی داده های ECU رو تجزیه تحلیل کنی چون ممکنه هر ماشین از یه پروتکل خاص برای ارتباط استفاده کنه اما حداقلش میتونی بفهمی که این سیم سیگنال داره یا نه.
چطور بپرسیم ؟    http://forum.roboeq.ir/index.php?topic=1902

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • ارسال: 1611
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 20 دی, 1394, 11:42:03 »
نقل‌قول
فقط یه اوسیلوسکوب میخوام که بتونم شکل موجهای خروجی سنسورهای خودرو رو ببینم و از سالم بودن سنسور مطمین بشم

شما با استفاده از کارت اسیلوسکوپ یاد شده می توانید خروجی سنسورها را مشاهده کنید. این کارت می تواند ولتاژ های بالاتری نیز دریافت کنید. بهتر است پراب را در حال X10 قرار دهید. یک سر پراب (سر زمین) را به بدنه ماشین اتصال دهید و سر پراب را به خروجی سنسور استصال دهید.

نتایجی که روی صفحه مشاهده می کنید برای شما قابل تفسیر نخواهد بود و بسته به سنسور ممکن است نتوان از سالم بودن سنسور نیز مطمئن شد.

کار اصولی در مورد خودروها استفاده از دستگاه دیاگ است که به ECU ماشین متصل شده و خروجی تمام سنسورها را به صورت تفسیر شده (مثلا دمای آب، ولتاژ برق و....) در اختیار شما قرار می دهد.

آفلاین mohammadbehmadi

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 20 دی, 1394, 12:24:54 »
باتشکر فراوان از شما بزرگواران.فرمایشات شما کاملا صحیح است .من از دیاگ هم استفاده میکنم اما مشکل اینجاس گاهی اوقات میشه که مسیر سیم کشی مشکل داره و دستگاه اطلاعاتی از سنسور نمیگیره ولی عملا سنسور سالمه.همونطور که بزرگواران میدونن سنسورهای خودرو یا بر اساس ولتاژ برگشتی از سنسور کار میکنن(مثل دمای آب یا نشانگر سوخت که یه 5ولت از ایسیو میگیرن و بعد از عبور از مقاومت سنسوری مثل دمای آب که با توجه به ntcیاptcبودن سنسور مقاوتش با تغییرات دما فرق میکنه"این ولتاژ برگشتی توسط ای سی یو تفسیر میشه اما دسته دوم که بیشتر مد نظر منه سنسورهایی هستن که خودشون ولتاژ تولید میکنن مثل دور موتور یاabsچرخ ها به این صورت که یه مثبت منفی 12دارن و یه سیگنال که با چرخش چرخه دندانه دار سیگنال های ولتاژی به ایسیو ارسال میکنن.من فقط میخوام بدونم اون سیم سیگنال داره یا خیر؟برای مقایسه بهتر هم میخوام از خودروهای سالمه هم خانواده خودش نمونه بگیرمو مقاسیه کنم.حالا به نظر شما اساتیدبزرگوار در این زمینه لاجیک بهتره یا اوسیلوسکب؟آیا کار با لاجیک سخته ؟یا بهتره همون اسیلوسکب رو بگیرم.؟(بخاطر جسارتم در مورد توضیحات بالا غذر خواهی میکنم.اگه مطالبم ناقص یا اشتباه بود ببخشید.باتشکر

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : 20 دی, 1394, 01:15:03 »
کارت اسیلوسکوپ برای کاری که ذکر کردید مناسب تر است. در صورتی که دستگاه دیاگ دارید، می توانید از لپتاپ یا کامپیوتر رومیزی که همراه با آن استفاه می کنید برای کارت اسیلوسکوپ نیز استفاده کنید.
« آخرين ويرايش: 20 دی, 1394, 01:18:30 توسط Hesam Ahmadi »

آفلاین mohammadbehmadi

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
با تشکر از شما بزرگوار.کار باهاش و تنظیماتش خیلی سخت که نیست؟چون من تجربه ای در مورد کار با اوسیلوسکپ ندارم.؟

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
خیر،
راهنمای تصویری برای راه اندازی دارد.

چیزی که شما باید تنظیم کنید Time/Div و Volt/Div است. به محض کار با این دو پیچ تنظیم در هنگام کار، متوجه عمکلرد آن ها خواهید شد

آفلاین mohammadbehmadi

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
خیلی لطف کردین.انشالله به زودی سفارش میدم.