انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: اتصال مبدل دیجیتال به انالوگ pcm56 به avr دربسکام  (دفعات بازدید: 790 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین mohamadrabani87

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
با عرض سلام
من این مبدل (pcm56)رو تهیه کردم و با صرف کلی وقت ( خواندن دیتاشیت، تحقیق،رفع ایرادات و...) آخر تونستم برنامه ای برای ارتباط این مبدل با avr به زبان بسکام بنویسم. تصمیم گرفتم این مطلب رو ارسال کنم تا دیگران هم مثل من وقتشون تلف نشه.
دوستان توجه کنند ارتباط این مبدل توسط پروتوکل spi نیست. برای اینکه وقت تون رو نگیرم کد برنامه ام رو قرار میدم دوستانی که کمی با بسکام کار کرده باشن متوجه خواهند شد برنامه چطور کار می کند. در مورد برنامه باید بگم یه atmega16a استفاده کردم ، یه lcd و این مبدل. برنامه اعداد مختلفی رو توسط یکزیر برنامه به مبدل میفرسته و مبدل ولتاژ متناسب با این اعداد رو تولید می کنه. مدار برنامه رو بستم و به خوبی جواب گرفتم. مدار مبدل رو مطابق دیتاشیت ببندید  سپس پایه های clock,LE,data ی مبدل رو به ترتیب به portd.0,portd.1,portd.2 میکرو وصل کنید lcd رو هم به میکرو وصل کنید و شما هم نتیجه رو مشاهده کنید. برنامه در پیوست است.

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1597
    • ديدن مشخصات
برنامه یه ایراد در کنترل خط latch داره

آفلاین mohamadrabani87

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
من از این برنامه عملا دارم جواب می گیرم اما اگه ایرادی هست اگه ممکنه اصلاح شدشو برام بفرستین