انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: راهنمایی برای استفاده از موتور سوختی در هواپیما  (دفعات بازدید: 1211 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین modelermn

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 31
    • ديدن مشخصات
سلام چند تا سوال داشتم
می خواستم درمورد موتور سوختی موجود در سایت بپرسم که به نظر میاد برای هواپیما مناسب باشه هم ارزونه و هم قدرت کافی داره
سروsg90 برای گاز دادن مناسبه؟
منظور از روشن کردن با دست چیه؟
ممنون بابت پاسخ

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1643
    • ديدن مشخصات
پک کامل موتور سوختی هواپیمای مدل

نقل‌قول
سروsg90 برای گاز دادن مناسبه؟

پیشنهاد میشه که از سرووهای بزرگتر مثل MG995 استفاده کنید.

نقل‌قول
منظور از روشن کردن با دست چیه؟

برای روشن کردن این موتورها حتما از استارتر استفاده کنید. استارتر را از جلو به spinner می چسبانند و با روشن کردن استارتر برای چند ثانیه، موتور روشن می شود. طبیعتا باید قبل از این کار، هیتر شمع را متصل کرده باشید و همه موارد ایمنی را رعایت کرده باشید. به جای استارتر می توان از دست برای چرخاندن ملخ و روشن کردن موتور هم استفاده کرد که به هیچ عنوان توصیه نمی شود و فقط در صورت آموزش کافی نزد افراد مطلع قادر به انجام این کار خواهید بود.

تصویر اسپینر

آفلاین modelermn

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
ممنون متوجه شدم
راستش برای یه بدنه فومی که خودم شاختم میخوام وزن بدنه تغریبا 200 گرمه

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
نقل‌قول
راستش برای یه بدنه فومی که خودم شاختم میخوام وزن بدنه تغریبا 200 گرمه

دوست عزیز این موتورهای احتراقی گرمای قابل توجهی ایجاد می کنند و برای بدنه با جنس فوم مناسب نیستند. تراست تولیدی این موتورها هم نسبتا زیاد است و بهتر است با  توجه به وزن بدنه، از موتورهای الکتریکی براشلس استفاده کنید.

آفلاین modelermn

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
منظور شما رو متوجه شدم فکر اینجاشو توجه نکردم ولی میتونم جایی که موتور رو قرار میدم از لایه چوب بالسا روش زرورق بکشم استفاده کنم
موتور الکتریکی توی هواپیما به قدرت و سرعت موتور سوختی نمیرسه چند تا فیلمشم دیدم و خیلی باهم فرق میکنن

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
نقل‌قول
موتور الکتریکی توی هواپیما به قدرت و سرعت موتور سوختی نمیرسه چند تا فیلمشم دیدم و خیلی باهم فرق میکنن

وزن موتور سوختی و باک سوخت را که پر از سوخت است را در نظر بگیرید. از کل وزن هواپیمای شما بیشتر است. نصب این موتور عملا برای این بدنه امکان پذیر نیست و امکان پرواز نخواهد بود.