انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: ساخت رادیو کنترولر با دسته پلستیشن  (دفعات بازدید: 2697 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین ahmad.h74

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
سلام دوستان چند روزی هست ک میخوام رادیو کنترولر بسازم اما واسم هزینه زیادی میبره و میخوام با دسته پلستیشن رادیو کنترولر ۴ کاناله بسازم کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم کمک کنید

آفلاین modelermn

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 31
    • ديدن مشخصات
پاسخ : ساخت رادیو کنترولر با دسته پلستیشن
« پاسخ #1 : 29 بهمن, 1395, 05:57:55 »
از چه لحاظ کمک میخوای؟
دسته پلی استیشن بدرد نمیخوره از کجاش میخوای استفاده کنی؟

آفلاین ahmad.h74

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 30 بهمن, 1395, 01:47:30 »
سلام دوست عزیز.والا اطلاعاط خواسی ندارم از اینکه چطور درست میشه اما میدونم میشه از مدارش استفاده کرد فقط نمیدونم چطور باید دسته رو ب میکرو کنترولر وصل کنمو همین طور روش ارسال دیتای دریافتی از دسته ی بازی PS2 توسط فرستنده

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1643
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 30 بهمن, 1395, 10:44:00 »
سلام
شما هم اطلاعات خاصی(با غلط های املایی زیاد) ندارید و هم میدونید که میشه از مدارش استفاده کرد!

جوی استیک play station برای همان دستگاه طراحی شده و ممکن است اطلاعات لازم از سیگنالینگ آن هیچ گاه منتشر نشده باشد بنابراین امکان اتصال آن به یک پردازنده دیگر امکان پذیر نباشد.

از آن جا که عملکرد رادیو کنترل نقش مهمی در حفظ ایمنی دارد و عملکرد نا درست آن ممکن است بسیار خطر ساز باشد و از آن جا که ساخت آن نیاز به دانش و تجربه زیاد دارد، پیشنهاد می گردد از رادیو کنترل های آماده استفاده کنید.

آفلاین ahmad.h74

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : 30 بهمن, 1395, 03:19:27 »
سلام جناب مدیر.من دیدم که درست میکنن همچین چیزی و حتی پروژه کامل اونو یک سایت معتبر برای فروش گذاشته بود البته اون از ماژول هایASKاستفاده میکرد و من قصد دارم از ماژولnrf24L01استفاده کنم و اقلام مورد نیازو از فروشگاه شما خریدم و همچنین اقای محمد پور خلیلی یکی از اعضای سایت شما هم این نوع فرستنده رو ساختن. در هر حال بازهم تشکر ازشما که غلط املایی های بنده رو گرفتید.و همچنین میخواستم بگم ایا شما از همون اول از همه چیز اطلاعات داشتید یا دانشتونو بالا بردید و پله پله ترقی کردید؟؟؟.اینکه اطلاعات زیاد یا خواصی ندارم تایپیینگ گذاشتم ک اطلاعات کسب کنم مگر هدف سایت شما این نیست.و در اخر هم باید تشکر ویژه کنم از شما و انجمن بسیار پر بارتون ب جد عرض میکنم اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با مباحث رباتیک و الکترونیک و شاخه های مختلفشون در انجمن شما دیده میشه خیلی ممنونم.

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : 01 اسفند, 1395, 09:22:27 »
نقل‌قول
سلام جناب مدیر.من دیدم که درست میکنن همچین چیزی و حتی پروژه کامل اونو یک سایت معتبر برای فروش گذاشته بود البته اون از ماژول هایASKاستفاده میکرد و من قصد دارم از ماژولnrf24L01استفاده کنم و اقلام مورد نیازو از فروشگاه شما خریدم و همچنین اقای محمد پور خلیلی یکی از اعضای سایت شما هم این نوع فرستنده رو ساختن.

درود بر شما
پروژه های مورد اشاره شما با آن چیزی که در موردش سوال نمودید مقدار زیادی متفاوت است. مثلا پروژه ی آقای پورخلیلی فقط از نظر ظاهر جوی استیک شبیه جوی استیک می باشد. منظور من هم از پاسخ به شما آن بود اینکه بتوانید از مدارات جوی استیک پلی استیشن استفاده کنید شاید دشوار باشد و اصولا در مدارات آن امکاناتی هست که برای کاربرد شما مناسب نیست.

نقل‌قول
در هر حال بازهم تشکر ازشما که غلط املایی های بنده رو گرفتید.و همچنین میخواستم بگم ایا شما از همون اول از همه چیز اطلاعات داشتید یا دانشتونو بالا بردید و پله پله ترقی کردید؟؟؟

اصولا پیشرفت پله پله می باشد و اقدام شما برای یادگیری بسیار عالی است. در راه یادگیری هم از پرسش و هم از مطالعه استفاده کنید. بسیاری از موارد قبلا کار شده و مستندات آن به رایگان در اینترنت قرار داده شده است.

نقل‌قول
و در اخر هم باید تشکر ویژه کنم از شما و انجمن بسیار پر بارتون

از لطف شما سپاسگزاریم.

اما در مورد پروژه ی مد نظر شما، بر روی جوی استیک شما می توانید یک میکروکنترلر با چند کلید و دو عدد دسته جوی استیک قرار دهید. با استفاده از میکروکنترلر به راحتی می توانید وضعیت کلید ها را بخوانید. از طریق مبدل آنالوگ به دیجیتال هم می توانید وضعیت جوی استیک ها را بخوانید. با 4 کانال مبدل وضعیت هر دو جوی استیک قابل خواندن است. خواندن وضعیت کلیدها و جوی استیک ها با یک نرخ ثابت و مشخص انجام می شود و میکرو هر بار این وضعیت ها را به صورت یک رشته داده چند بایتی از طریق فرستنده های RF ارسال می کند. روی وسیله پرنده یک گیرنده طراحی کنید که از طریق گیرنده RF این رشته را دریافت و بر اساس آن سیگنال های لازم را ایجاد کنید. مثلا بر اساس وضعیت جوی استیک ها که دریافت شده باید سیگنال هایی برای کنترل سروو موتور ایجاد کند که سیگنال های 5 هرتز هستند که پهنای پالس آن ها از 1 الی 2 میلی ثانیه بسته به وضعیت جوی استیک می باشد.

آفلاین modelermn

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 31
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : 01 اسفند, 1395, 09:54:04 »
دسته پلی استیشن ۲ رو بیخیال شو چون اگه رادیو کنترل از نزدیک دیده باشی متوجه میشی که جوی استیک رادیو (تراتل) بعد از حرکت دادن به حالت اول بر نمی گرده ولی برای ps2 این شکلی نیست مدارات زیادی در این مورد وجود داره با یه سرچ یه مدار مناسب انتخاب کنید ولی فکر نمیکنم وسیله ای که میسازید دقت زیاد نداشته باشه بهتره که یه رادیوکنترل ۶ یا ۸ کانال با برند معتبر بگیرید ارزان بودن همیشه حسن نیست

آفلاین ahmad.h74

• کاربر جدید
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : 14 اسفند, 1395, 12:53:18 »
سلام خسته نباشید دوستان من برنامه این مبحث رو به زبانcتهیه کردم میخواستم بدونم اینکه واسه دریافت و ارسال اطلاعات توسط ماژولnrf42l01حتما باید میکرو رو درون دسته تعبیه کنم یا راه اندازیه ماژول و بعدش اتصال به دسته کافیه؟

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : 14 اسفند, 1395, 09:45:12 »
نیاز به میکروکنترلر دارد.

آفلاین aminelviran

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
این کار عملیه و سختم نیست و من ساختمش و از جوی استیک های پلی استیشن که در بازار موجوده استفاده کردم. شما می تونید با آردوینو نانو و ماژول nrf24l01 این رادیو کنترل رو بسازید.بنظر من از یه فریم رادیو کنترل اسباب بازی استفاده کنید بهتره.دوستان به ثابت بودن جوی استیک تراتل شاره کردن که هم میشه با دستکاری فنر اونو از حالت برگشتی درآورد.ولی اگه پروژه برای استفاده از موتورهای براشلس بود همون فنری بهتره.تعداد کانال هم براحتی تا 10 تا می شه گرفت . ولی رادیو کنترل ساده ای می شه . واسه ساخت یک رادوی حرفه ای نیاز به مطالعه و اطلاعات زیادی است چون راه اندازی پروتکل هاش واقعا کار هرکسی نیس.اگه خواستین پروژه ی کاملشو قرار می دم با برنامه ی ساده.موفق باشین