شاخه الکترونیک > مینی کامپیوتر رسپبری Raspberry

چگونگی ایجاد دستگاه تلفن ، با رزبری

(1/1)

Amirpm:
سلام دوستان
چند روزیه که این سوال منو گرفتار کرده  :o
برای شروع می خواستم ، با رزبری پای ، یک دستگاه تلفن درست کنم ، که همه امکانات عمومی مانند شماره گیری و مکالمه دو طرفه رو داشته باشم.
تو اولین نگاه نیاز به یک مودم دارم ، که با توجه به وجود پورت usb میشه ازش استفاده کرد.
اما نمی دونم این مودم
اولا با رزبری سازگاری داره؟
دوما چطوری عملیات شماره گیری و مکالمه رو باهاش ست کنم
سوما ، با فرض استفاده از ویندوز ، نرم افزارهای زیادی واسه منشی تلفنی و فکس داریم ، ولی نمی دونم چطوری تو رزبری پیادش کنم ، چون تو ویندوز iot ، نتونستم چنین نرم افزارهای رو نصب کنم . بلد نیستم دیگه ::)
چهارم ، اگه از لینوکس استفاده کنم ، نرم افزاری بدین منظور واسش نمی شناسم ، و نمی دونم اصلا رو رزبری نصب میشه ...

ممنون میشم کمکم کنید

مسئول فنی:
در صورتی که از مودم های سریال استفاده کنید میتونید مستقیما با UART رسپبری بهش دستورات AT command ارسال کنید و برنامه بنویسید.

radshid:
دوست عزیز میتونید یک Gsm Modem  یو اس بی که در بازار وجود داره و درایور لینوکس هم داره تهیه کنید مثل ماژول های 3G هوایی
سپس میتونید به راحتی هم اینترنت پر سرعت بی سیم روی گوشیتون داشته باشید و هم میتونید به راحتی تمام فرایندهای یک گوشی را با اون داشته باشید
لزوم هم به استفاده از پورت سریال و هندل کردن لایه های پایین تر وجود نداره چون همش یک استاندارد هست و قبلا این استاندارها بارها بارها برای سیستم عاملی مثل اندرویید و لینوکس نوشته بشده

کنترل

[0] صندوق پستی

Go to full version