انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: هوشمند نمودن ساختمان و راهکارهای متفاوت سازی در مصرف نمودن انرژی  (دفعات بازدید: 1948 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین parsoua

 • کاربر جدید
 • *
 • ارسال: 20
 • امتیاز: 0
  • ديدن مشخصات
هوشمند نمودن ساختمان و راهکارهای متفاوت سازی در مصرف نمودن انرژی به واسطه کمپانی هوندا


بکار گرفتن تجهیزاتی که در لغت خانه را به خانه ی "هوشمند" (Smart)  تغییر می دهند ، همیشه يكي از گزینه های بشمار رفته است كه انسان به آن توجه ویژه ی کرده است  و در طول دوران های متفاوت گسترش فناوري راهکارهای زیادی براي اين امر آفریده است .

هوشمند نمودن ساختمان و راهکارهای متفاوت سازی  در مصرف نمودن انرژی به واسطه کمپانی هوندا

به خانه‌اي خانه هوشمند می گویند كه افرادی که درآن سکونت داشته اند از راه دور و نزديك امكان تنظيم  نمودن وهمچنین  كنترل نمودن ابزارهای دوربین مداربسته الكترونيكي خانه خود را در اختیار گرفته باشند و همچنین این امکان را داشته باشند که برنامه‌هاي متفاوت و سناريو‌هاي پر تنوعی را براي آن ابزارها تعريف کنند وهمچنین اقدام به اجرا نمایند. خلاصه اینکه  لوازم و امکانات ساختمان به گسترده ی تجهيزاتي كه در جهت بالابردن کارکرد و بهره گیری و ايجاد نمودن  مکانی مطبوع برای افراد ساکن در آن طراحي و اجرا شده است ، هوشمند سازي ساختمان گفته می شود . ميتواند هدف از اجراي نمودن پروژه هاي هوشمند سازي تبديل نمودن فضا به يك فضاي جدید و لوكس، تبديل ساختمان به يك ساختمان با مصرف بهينه انرژي و يا تبديل نمودن ساختمان به يك ساختمان مدرن و پیشرفته و همچنین دارای امنیت با مديريت هوشمند باشد. هم اکنون تکنیک‌های متفاوتی به منظور اتوماسیون نمودن ساختمان های بزرگ استفاده می شود از جمله ابزارهای کنترل نمودن نور ،کنترل نمودن دما، کنترل  نمودن درها و  همچنین پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌های امنیتی و مدار بسته و دیگر موارد . افزون بر مواردی که بیان شد ، در خانه‌های هوشمند، کارکردهای دیگری هم از جمله کنترل Multimedia، آبیاری نمودن گیاهان و غذا دادن به حیوانات خانگی هم قابل تعریف خواهند بود.
صاحب خانه راهکارهای زیادی یا به عبارت دیگر روش های زیادی به منظور  بهبود سیستم روشنائی خانه در یک خانه هوشمند دارا است  . برخی از این راهکارها موجب می گردد که در خانه  زندگی برای ساکنین خانه متناسب تر و راحت تر باشد .
در این قسمت به شما اطمینان کافی را می دهم که همه ی موردهای امنیتی و مجوزهای که به در خواست های شما مربوط است رعایت شده است پس اصلا" مهم نمیباشد شما درحال انجام دادن چه  کاری می باشد؟ چه در منزل باشید، یا  در مکان کاریتان ویا حتی خارج از کشور خانه هوشمندتان باشید  .خانه هوشمند ویژگی متمایزی داشته است که فعال نمودن آنان موجب افزایش دادن پوشش امنیتی و قدرت دادن مالکیت خانواده شما خواهد شد.
  کمپانی هوندا در مکانی که محصولات خودش را در شهر سایتاما در کشور ژاپن نمایش گذاشت از سیستم   (HSHS)که  در واقعه مخفف سیستم های هوشمند خانه هوندا است  رونمایی نمود.
بر پایه تولید و طراحی شدن محصولات این پروژه در میزان مصرف انرژی و مدیریت نمودن منابع مورد مصرف گسترش یافته است و کمپانی هوندا همچنان امیدوار است تا بتوانند به کمک مالکین خانه ها از این سیستم در روند توسعه دادن و حفاظت محیط زیست و کم کردن آلایند های مونو اکسید کربن و فرهنگ سازی در جامعه موثر واقع شود.
همه ی این مراحل در جهت پیوند اتومبیل های الکتریکی و خانه های هوشمند به منظور دستیابی به موارد بیان شده می باشد.
با استفاده نمودن از سلول های ظریف خورشیدی و  همچنین موتورهای اصلی گاز سوز و گرم کننده آب سیستم در درون ساختمان و ادغام نمودن باطری های هوشمند با قابلیت شارژ در درون خودروهای الکتریکی به همراه استفاده نمودن از سیستم های هوشمند موجود در درون اتومبیل و درون ساختمان های طراحی و با بکارگرفتن صفحه های نسل جدید خورشیدی یا GIGS از جنس(مس-ایندیوم-گالیوم-سلنیم)  این طرح  اجرا شده است .
این پروژه در آینده نزدیک مطابق بررسی ها و همچنین پیش بینی های هوندا  با پیاده سازی شدن در بیشتر خانه ها خواهد توانست  تا مقدار  60 درصد میزان صرفه جویی مصرف انرژی را با درنظر داشتن استفاده از وسایل  هوشمند مثل : پخت و پز- برودتی و حرارتی- روشنایی و ...... در کشور ژاپن را کم کند و نسبت به منابع انرژی و کاهش دادن تلفات انرژی با استفاده کردن از موتورهای تولید همزمان انرژی این میزان به 92 درصد افزایش پیدا کند.
سیستم زمانی که قصد دارد مقدار سطح روشنایی  محیط را کنترل نماید  پیغامی را به کاربر می دهد که درواقع به منظور خاموش کردن تجهیزات غیر ضروری ارسال  خواهد شد و به این ترتیب کاربر خواهد توانست افزون  بر اینکه هم می تواند از کنترل کننده هوشمند مرکزی موجود در خانه استفاده کند  ، هم در درون اتومبیل هوشمند از امکان سیستم تشخیص صوت استفاده نماید و در این بین اگر جریان باطری های منزل قطع شد بتوان اقدام به ذخیره موجود در اتومبیل کند.
این پروژه را هوندا قصد داشته است تا سال 2018 میلادی تست و توسعه بدهد و البته تا الان از سوی هوندا قیمتی اعلام نشده است  در صورتی که آن گونه به نظر می آید  بابت اجرای پروژه هزینه پرداختی به نسبت رقم صرفه جویی شده ممکن است ناچیز جلوه دهد.

آفلاین sara1400

 • کاربر جدید
 • *
 • ارسال: 1
 • امتیاز: 0
  • ديدن مشخصات
خانه هوشمند مفهومی است که با توسعه تکنولوژی‌های روز در حوزه ارتباطات، شکل جدی به خود گرفته است. منظور از خانه های هوشمند افزودن ویژگی‌هایی به خانه، برای بهبود عملکردهای مختلف آن است. یک خانه هوشمند مجموعه‌ای از اتصالات است که ارتباطات وسایل الکترونیکی خانه شما را با یکدیگر برقرار کرده؛ و از طریق یک سیستم کنترل مرکزی ممکن می‌کند. این سیستم کنترل‌گر امکانات زیادی از جمله کنترل دمای محیط، میزان نور محیط، قفل‌های درب و پنجره‌ها، تنظیمات انواع وسائل الکترونیکی خانه، نظارت از طریق دوربین‌ها و سنسورهای مختلف و... را در اختیار شما قرار می‌دهد.
فکر کردن به داشتن یک خانه هوشمند اکنون به واقعیت پیوسته است. محصولات هوشمندسازی ساختمان ها محبوبیت بسیاری یافته است زیرا آنها راحتی و امنیت بیشتری را برای شما و خانواده شما فراهم می آورد. خانه های هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که از قابلیت استفاده از تکنولوژی بالا و لوکس بودن که در گذشته امکان پذیر نبود ، استفاده کنید. از آنجا که توسعه فن‌آوری همچنان گسترش می‌یابد، احتمالات برای هوشمندسازی خانه ها برای مشتریان امکان پذیر است تا زندگی راحت‌تر و لذت بخش تر شود.

قابلیت های خانه هوشمند
کنترل روشنایی
چراغ های هوشمند می توانند با واکنش های خودکار و ترجیحات روزمره خاموش و روشن شوند و در اینصورت در مصرف پول و انرژی صرفه جویی کنند.
کنترل از راه دور
کنترل کامل خانه از راه دور تنها بر روی موبایل شما. با این ویژگی می توانید کل منزل خود را هنگامی که در خانه نیستید مشاهده کنید، تا از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.
کنترل دما
شما می‌توانید گرمایش و سرمایش خانه را از طریق استفاده از هر دو تابع زمان و پارامتر کنترل کنید. با استفاده از سنسورهای حساس گرمایشی و سرمایشی موجود
کنترل سیستم ایمنی هوشمند
براحتی می توانید سیستم آژیر خطر را فعال یا غیر فعال نمایید یا حتی کد کلیدی خاصی را بر روی آن تنظیم کنید. با این سیستم از امنیت کامل برخورداریند.
تجهیزات خانه هوشمند این امکانات را با استفاده از یک شبکه ارتباطی و اینترنت فراهم می کنند. از جمله این تجهیزات می توان به  پریزهای هوشمند اشاره نمود که به شکل های مختلفی تولید و عرضه می شوند و این ها نیز از طریق پروتکل های ارتباطی و اینترنت قابل کنترل هستند.

هدف خانه هوشمند چیست؟
خانه هوشمند یک هدف کلی را دنبال می‌کند؛ و آن این است که شما زندگی آسوده‌تر، امن‌تر و بهینه‌تری داشته باشید. این ابزارها کمک می‌کند که شما به کمک گوشی هوشمند خود و اتصالات اینترنتی و وای‌فای، از راه دور و نزدیک کنترل کاملی بر وضعیت خانه خود داشته باشید. بازگشت به خانه هوشمند تر می‌تواند کنترل شما را بر روی هر جنبه از نحوه عملکرد خانه شما بهبود بخشد و ایمنی و دسترسی به آن را افزایش دهد. علاوه بر این ، شما می‌توانید فواید یک خانه کارآمدتر را که منجر به‌صرفه جویی در انرژی و نگهداری هزینه‌ها می‌شود ، به دست آورید. مزایای خانه های هوشمند معمولا به چند دسته تقسیم می‌شود که شامل پس‌انداز، ایمنی، راحتی و کنترل است . علاوه بر این ، برخی مشتریان این محصولات را برای آرامش ذهن خریداری می‌کنند. از طریق هوشمندسازی ساختمان که یکی از علوم جدیدی است و با استفاده از آموزش هوشمند سازی ساختمان و فراگیری روش های مختلف پیاده سازی تجهیزات این حوزه می توان در این عرصه بسیار موفق بود. از آن جایی که افراد امروزه به دنیال آسایش، آرامش و امنیت بیشتر هستند. بنابراین یک سیستم خانه هوشمند طرفداران فراوان خود را خواهد داشت.