انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره وعلّت استفاده ار آن  (دفعات بازدید: 1123 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین minamaleki681

 • کاربر جدید
 • *
 • ارسال: 11
 • امتیاز: 1
  • ديدن مشخصات

 در حال حاضر دستگاه های حضور غیاب تشخیص چهره با ورود خود  بخش گسترده ای از مشکلات سازمان ها و ارگان های مختلف را در فرایند کنترل تردد و حضور غیاب بر طرف کرده اند چرا که بسیاری از سازمان ها وشرکت ها در هنگام استفاده از دستگاه های حضور غیاب با مشکلاتی رو به رو هستند که استفاده از دستگاه های حضور غیاب تشخیص چهره این مشکلات را بر طرف کرده است.

از جمله علّت های استفاده از سیستم های حضور غیاب تشخیص چهره به منظور کنترل تردد پرسنل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 – افراد خدماتی وکارگری به دلیل استفاده از مواد شوینده، شیار های اثر انگشت خودرا از دست می دهند وبه علّت کارهای فیزیکی فاقد اثر انگشت سالم هستند که دستگاه های حضور وغیاب اثر انگشتی امکان شناسایی اثر انگشت این افراد را ندارند.

2 – برخی محیط هایی مانند بیمارستان ها که در آنها انتقال بیماری از طریق تماس وجود دارد و به دلیل بدون تماس بودن از دستگاه های کنترل تردد تشخیص چهره استفاده می کنند.

3 – محیط های امنیتی به دلیل بالابودن ضریب امنیت و شناسایی افراد از دستگاه های حضور غیاب تشخیص چهره استفاده می کنند.

4 – محیط هایی که دارای تعداد پرسنل بالا هستند وسرعت در شناسایی افراد برای آنها اهمیت به سزایی دارد به دلیل سرعت بالای تشخیص در دستگاه های تشخیص چهره از این دستگاه استفاده می کنند.   
 
« آخرين ويرايش: 08 اسفند, 1396, 03:33:50 توسط admin »

آفلاین nazli44

 • کاربر جدید
 • *
 • ارسال: 2
 • امتیاز: 0
  • ديدن مشخصات
مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره:
استفاده کارفرمایان از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره جهت ردیابی تردد کارمندان آنها را قادر می سازد تا خطاهای انسانی را از بین ببرند. این بدان معنی است که تعداد دقیق ساعت حضور کارمند و کارکرد وی به سیستم محاسبه حقوق و دستمزد انتقال یافته و کارفرما دیگر نگران اضافه کاری اشتباه نمی باشد.
سیستمی خودکار و دقیق:
تشخیص صورت دقیق تمام آیتم های حضور، عدم حضور و اضافه کاری را گزارش می دهد. فرایند شناسایی در هر زمان تنها با یک سرعت که تقریبا نامحدود است شروع می شود این سیستم می تواند هزاران کاربر را در کمتر از یک ثانیه مطابقت و اطلاعاتی را فراهم کند که 100٪ صحیح است بدون اینکه بخواهید انگشت خود را بلند کنید.
صرفه جویی در زمان:
دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به کارمندان اجازه می دهد تا در عرض چند ثانیه بدون نیاز به لمس دستگاه ورود و یا خروج خود را ثبت نمایند.
سیستم ردیابی خودکار:
با استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ردیابی زمان بدون نیاز به پرسنل برای نظارت بر سیستم به طور 24 ساعت در روز وجود دارد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره همانند یک انسان هوشمند است که با سیستم های خودکار خطای انسانی را حذف می کند. سیستم حضور و غیاب با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره می تواند با دقت گزارش حضور، عدم حضور و اضافه کاری را با فرآیندی سریع و دقیق شناسایی کند. با استفاده از یک سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره می توان سابقه حضور کلی کارکنان سازمان اعم از نگهداری زمان ورود و خروج، اضافه کاری، تردد های ثبت نشده، غیبت ها، ماموریت ها و همه چیز را به خوبی مدیریت و برنامه ریزی کرد. همچنین منظم بودن کارکنان از طریق آن می تواند شناخته شود که در نهایت می تواند ساعت های بهره وری را افزایش دهد.
رهایی از سیستم قلم و کاغذ:
استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره موجب صرفه جویی در هزینه های سازمان می شود همچنین نگهداری داده ها را آسان می کند زیرا سیستم های حضور و غیاب تشخیص چهره به جای کاغذ از رسانه های الکترونیکی برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کنند همچنین استفاده از این سیستم احساس خوبی بین کارمندان در سازمان را ایجاد می کند.
مدیریت حقوق و دستمزد:
مهم ترین فرآیند کسب و کار در هر سازمانی مدیریت حقوق و دستمزد است. استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره نه تنها سختی کار را کاهش می دهد، بلکه زمان زیادی را که به صورت دستی محاسبه می شود، صرفه جویی می کند. تنها راه محاسبه دقیق سیستم حقوق و دستمزد استفاده از سیستم حضور و غیاب بیومتریک نظیر دستگاه های تشخیص چهره و اثر انگشت شناخته شده است زیرا داده های مربوط به زمان را می توان به صورت خودکار نگهداری کرد و سپس با کمک نرم افزار حقوق و دستمزد داده ها به سرعت وارد سیستم حقوق و دستمزد شده و پرداخت فیش به راحتی در عرض چند ساعت امکان پذیر خواهد بود.
تشخیص چهره سه بعدی
تشخیص چهره سه بعدی:
تشخیص چهره سه بعدی از سنسورهای سه بعدی برای گرفتن اطلاعات در مورد شکل صورت استفاده می کند. این اطلاعات سپس برای شناسایی ویژگی های متمایز روی سطح صورت مانند چشم ، بینی و چانه استفاده می شود.

در جدول زمانی زیر برخی از رویدادهای مهم تشخیص چهره بیان گردیده است:
1960: اولین سیستم تشخیص چهره نیمه اتوماتیک توسط Woodrow W. Bledsoe تحت قراردادی به دولت ایالات متحده توسعه داده شد این سیستم مدیر را به منظور قرار دادن دستی ویژگی هایی مانند چشم ها و گوش ها بر روی عکس، نیاز داشت.
1970: فناوری تشخیص چهره (FERET) توسط اداره آژانس تحقیقات پیشرفته (DARPA) و دفتر برنامه توسعه فناوری های مبارزه با مواد مخدر وزارت دفاع امریکا آغاز شد این به رسمیت شناختن چهره از نخستین دوره رشد خود تا بازار محصولات تجاری بوده است.
2004: چالش بزرگ تشخیص چهره (FRGC)، آخرین الگوریتم های تشخیص چهره موجود را ارزیابی کرد. تصاویر صورت با وضوح بالا، اسکن چهره سه بعدی و تصاویر عنبیه چشم در آزمایشات مورد استفاده قرار گرفت. نتایج تحقیقات نشان داد که الگوریتم های جدید 10 برابر دقیق تر از الگوریتم های تشخیص چهره در سال 2002 و 100 برابر دقیق تر از سال 1995 هستند برخی از الگوریتم ها می توانستند دوقلوهای مشابه را شناسایی کنند.
2010: دستگاه های امنیتی ملی ایالات متحده از دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک نظیر تشخیص چهره برای شناسایی تروریست ها استفاده می کردند.
2014: FBI ( اداره تحقیقات فدرال آمریکا ) سیستم عکس های بین ایالتی را به عنوان بخشی از سیستم شناسایی راه اندازی کرد همچنین سازمان های قانونی در سراسر کشورشان توانایی پردازش تا 52 میلیون تصویر در ارتباط با هویت جنایی را دارند.
دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره پالیزافزار به قدری قابل اطمینان هستند که شما هیچ گاه نگرانی از بابت خرید این دستگاه ها نخواهید داشت کافیست پس از نصب و راه اندازی دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یک بار آن را به همراه نرم افزار حضور و غیاب با توجه به نیازها و برنامه های سازمانی خود تنظیم نموده و از خدمات آن بهره ببرید.
جهت مشاهده دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره پالیزافزار می توانید این لینک را مشاهده نمایید:

آموزش آسان زبان انگلیسی
7 تا از بهترین و جدیدترین روشهای علمی درمان خانگی فشارخون بالا (ثابت شده)
4 نکته بسیار مهم که پیش از انجام لیفت بینی حتما باید بدانید
آموزش زبان آلمانی
14 تا از فواید و مضرات کیوی طبق تحقیقات 2020 که شما را متعجب میکنند!
« آخرين ويرايش: 10 فروردین, 1399, 05:53:36 توسط nazli44 »