شاخه الکترونیک > نتوانستم ماژولم را راه اندازی کنم!

ماژول راه انداز SIM800F

(1/1)

Foruhar:
ماژول های راه انداز SIM800C وSIM800F ازفروشگاه خریدم که با SIM800C هیچ مشکلی ندارم
با ماژولSIM800F مشکل دارم:
1-نمیدونم دوتا پین پاورجامپر برای چیه...منظورم اینه که با وجود دکمه POWERKEY در سیستم این ماژولها،آیا درسته که بطوردائمی ON باشه؟
2-درضمن پین GND روی برد هست ولی پین VBAT دیده نمیشه
3-یکبار بطور آزمایشی ولتاژ 5ولت به پینی که روی ماژول هست دادم و LEDها هم روشن شدن ولی تغذیه سوئیچینگم بقدری داغ شد که انگشتم سوخت  :'(  و مجبورشدم سریعا قطعش کنم
...ضمن اینکه ظاهرا ماژول روشن میشه ولی بازهم بعداز چند ثانیه خاموش میشه و این روند مرتبا تکرار میشه!!!
منبع تغذیه مورداستفاده هم 5ولت 3آمپر هست....
میشه کمکم کنید؟ :)

مسئول فنی:
دوست عزیز ، متاسفانه من در حال حاضر دسترسی به این ماژول ندارم که بررسی کنم ، میتوانید به وسیله مولتی متر و یا دنبال کردن ترک ها ببینید جامپر به کدام پایه ماژول متصل هست و کاربرد پایه را در دیتاشیت بررسی کنید

Foruhar:
درود برشما
بله همین کارو کردم:
اگه جامپر متصل نباشه،برای بکارانداختن ماژول مانند ماژولهای مشابه، لازمه سوئیچ powerkey چندثانیه فشارداده بشه که باعث روشن شدن مازول میشه ولی حدود 2ثانیه بعدش دوباره خاموش میشه!!!
اگرم جامپر رو سرجاش بذارم زمان on شدن تغذیه،مثل اینه که سوئیچ powerkey دائما فشارداده میشه...یعنی همونطوریکه از ledها بنظرمیاد، ماژول روشن شده و تلاش میکنه ارتباط یرقرار کنه...روندقبل تکرار میشه یعنی برای حدود2ثانیه روشن میشه و دوباره خاموش میشه...مجدداروشن میشه و خاموش میشه...وهمونطورکه گفتم،این پروسه تکرار میشه....!!!
امادر هر 2روش، درنهایت ماژول روشن نمیمونه و رگولاتورهای منبع تغذیه،بشدت داغ میشن...طوریکه اولین بار،هم انگشتم سوخت و هم رگولاتور تغذیه !!! :o

Foruhar:
اضافه کنم که من هم ماژول SIM800C و هم SIM800L وهم SIM808 دارم و استفاده کردم که اتفاقا همه رو هم از شما خریدم....
نمیدونم چرا تنها با این ماژول مشکل پیداکردم؟اونم چنین مشکلی ???

مسئول فنی:
در صورتیکه اصفهان هستید میتونید ماژول را برای بررسی بفرستید؟؟؟

کنترل

[0] صندوق پستی

Go to full version