انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: Arduino Mega 2560 – برد توسعه آردوینو مگا ۲۵۶۰  (دفعات بازدید: 542 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین ghazalme7

 • کاربر جدید
 • *
 • ارسال: 1
 • امتیاز: 0
  • ديدن مشخصات
آردوینو یک برد توسعه (Development Board) است که از یک میکرو کنترلر به عنوان پردازنده و در واقع مغز مرکزی خود استفاده می کند ، این برد امکانات مختلفی را به شکل آماده بر روی خود دارد و به همین دلیل نیز کاربر را از درگیر شدن با مسائل مختلف در هنگام ساخت یک وسیله کاملا بی نیاز می کند. این برد توسعه کوچک در ابعاد،سبک و ارزان قیمت می تواند به وسیله درگاه های توسعه خود با ماژول های مختلف ارتباط برقرار کند و با استفاده از ماژول های توسعه که به شیلد ها (Shield) معروف هستند ، می توانید تقریبا هر امکانی را به این برد قدرتمند و در عین حال ساده اضافه کنید! موتور های الکتریکی را کنترل کنید ، با اینترنت ارتباط برقرار کنید و پروژه های اینترنت اشیا را اجرا کنید. می توانید با آردوینو مگا ارتباط سریال برقرار کنید و یا با شبکه موبایل (GSM) ارتباط داشته باشید. چراغ های LED ، RGB و لامپ های مختلف را کنترل کنید، با بلوتوث کار کنید و داده های GPS را دریافت و تحلیل کنید و …

کارهایی که می توانید با آردوینو انجام دهید چنان زیاد است که می توان گفت دست شما در کاربردهای آردوینو باز است. در ساختنی صد ها پروژه مختلف با آردوینو انجام شده است که می توانید آن ها را با برچسب پروژه های آردوینو ببینید.

با این برد توسعه می توانید پرینتر سه بعدی بسازید ، ربات بسازید ، دستگاه CNC بسازید ، ساعت اینترنتی داشته باشید و یا یک آنالیزور صدا بسازید ، می توانید لامپ ها و LED های مختلف را برای نورپردازی خانه خود کنترل کنید و … با آردوینو مگا دست شما چنان باز است که کارهایی که می توانید با این برد کوچک و کارا انجام دهید تقریبا نهایتی ندارد.
« آخرين ويرايش: 29 آذر, 1399, 11:49:08 توسط admin »

آفلاین djhamid22

 • کاربر جدید
 • *
 • ارسال: 2
 • امتیاز: 0
  • ديدن مشخصات
اغلب بردهای آردوینو که تمام آن‌ها سخت‌افزار متن‌باز هستند بر پایه میکرو کنترلر ای‌وی‌آر اتمل و تعداد کمی از بردهای آردوینو بر پایه میکروکنترلرهای آرم اتمل طراحی شده‌اند. به عنوان مثال برد آردوینو UNO که پرکاربردترین برد آردوینو و برد پایه آردوینو در اکثر دوره‌های آموزش آردوینو است و بر پایه میکروکنترلر AVR ATmega328 ساخته شده‌است، دارای رابط یواس‌بی جهت بارگذاری برنامه و ارتباط با کامپیوتر، ۶ پین ورودی آنالوگ و همچنین ۱۴ پین ورودی/خروجی دیجیتال است که شما را قادر می‌سازند تا برد آردوینو را به قطعات، سنسورها، بردها و ماژول‌های دیگری متصل کنید. تعداد ورودی خروجی‌های آنالوگ و دیجیتال در مدل‌های مختلف بردهای آردوینو با توجه به میکروکنترلر اصلی استفاده شده بر روی برد متفاوت است.

آردوینو می‌تواند جهت طراحی و ساخت سریع و آسان وسایل تعاملی مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال فرض کنید شما دوست دارید وسیله‌ای داشته باشید که با استفاده از گوشی موبایلتان بتوانید چراغ اتاقتان را خاموش و روشن کنید. یا دوست دارید زمانی که اتاق شما گرم می‌شود کولر اتاقتان روشن شود و شب‌ها که دمای اتاق پایین می‌آید کولر اتاق شما به صورت خودکار خاموش شود! این‌ها وسایل تعاملی هستند که آردوینو به ساخت سریع و بی درد سر آن‌ها کمک می‌کند. برد آردوینو می‌تواند مقادیر ورودی را از تعداد زیادی سنسور و کلید و… بخواند و بر اساس برنامه ای که درون آن بارگذاری شده‌است تصمیم بگیرد و خروجی خاصی که می‌تواند کنترل تعدادی لامپ، موتور و … را برای شما انجام دهد. آردوینو در سال ۲۰۰۵ به منظور ایجاد راهی ارزان و ساده برای برنامه‌نویسی اشیایی تعاملی ایجاد شد. آردوینو به همراه یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار (IDE) ساده ارائه می‌شود که در رایانه‌های عادی قابل اجرا است که اجازهٔ برنامه‌نویسی به کمک سی یا سی++ را برای آردوینو می‌دهد.

آردوینو می‌تواند پارامترهایی مانند نور محیط، کلیدها یا حتی یک ایمیل را به عنوان ورودی دریافت نماید و بعد از پردازش، خروجی‌هایی مانند روشن کردن یک وسیلهٔ برقی، تغییر رنگ LEDها یا ارسال یک ایمیل یا نظیر آن را ارائه دهد.
پلتفرم آردوینو شامل نرم‌افزار و سخت‌افزار متن باز می‌شود. سخت‌افزار آردوینو متشکل از بردهای مختلفی بر پایه میکرو کنترلرهای مختلف است که پر مصرف‌ترین سخت‌افزار آردوینو، Arduino UNO است که از میکرو کنترلر Atmega328 استفاده می‌کند و در بسیاری از پروژه‌های دانشجویی، رباتیک و پروژه‌های تحقیقاتی کاربرد دارد.
« آخرين ويرايش: 29 آذر, 1399, 11:48:28 توسط admin »