انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: به صرفه ترین میکرو PIC برای اتصال به ماژول وای فای، RFID ، کیبورد و LCD چیه؟؟  (دفعات بازدید: 15 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین sajjad2070

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
سلام به همگی
برای انجام یه پروژه نیاز دارم برای 10 درب ورودی با کارت RFID ساعت ورود کارمندها رو ثبت کنم
میخوام میکروکنترولر این 10 مدار اطلاعات رو از کارت ها بگیرن و از طریق یه ماژول وای فای بفرستن به یه مدار مرکزی که هنوز تصمیم نگرفتم این مدار مرکزی رسبری پای باشه یا آردونیو و بعد این مدار مرکزی اطلاعات رو به یه وبسرویس اینترنتی بفرسته
از طرفی میخوام نگهبان بتونه جدا از کارت زدن از طریق کیبورد یه سری اطلاعات رو وارد کنه.
الان خواستم مشورت بگیرم که از چه میکرو PICی استفاده کنم که کیبورت بهش وصل شه، LCD بهش وصل شه، ماژول RFID بهش وصل شه، وای فای هم بهش وصل شه ..... ؟
خودم PIC16F877A مد نظرم بود، اما خب چون تا حالا با ماژول وای فای کار نکردم اصلا نمیدونم PIC16F877A کارمو راه میندازه یا نه.
« آخرين ويرايش: 16 آبان, 1398, 09:25:37 توسط sajjad2070 »

آفلاین مسئول فنی

• مدیر سایت
  • یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 1585
    • ديدن مشخصات
دوست عزیز ، شما باید رابط های ماژول های مد نظرتون را بررسی کنید و ببینید میکروی مورد نظرتون به تعداد دلخواه رابط های مورد نظر شما را دارد یا خیر ، مثلا بسته به اینکه از چه ماژول RFID استفاده کنید ممکن هست رابط آن UART یا SPI و یا I2C باشد، ماژول وای فای esp8266 دارای رابط uart هست ، با توجه به دیتاشیت میکروکنترلر مورد نظرتون بررسی کنید از نظر رابط های مورد نیاز و حجم برنامه کارایی داشته باشد

آفلاین sajjad2070

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
دوست عزیز ، شما باید رابط های ماژول های مد نظرتون را بررسی کنید و ببینید میکروی مورد نظرتون به تعداد دلخواه رابط های مورد نظر شما را دارد یا خیر ، مثلا بسته به اینکه از چه ماژول RFID استفاده کنید ممکن هست رابط آن UART یا SPI و یا I2C باشد، ماژول وای فای esp8266 دارای رابط uart هست ، با توجه به دیتاشیت میکروکنترلر مورد نظرتون بررسی کنید از نظر رابط های مورد نیاز و حجم برنامه کارایی داشته باشد

ممنونم از پاسخ کاملتون
اصلا به این موضوع توجه نکرده بودم
لطف کردین