انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: سوال در مورد ملخ ربات پرنده موجود در فروشگاه  (دفعات بازدید: 8014 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین محمد پورخلیلی

• یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 893
    • ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
با سلام ، همونطور که میدونید برای ساخت کوادکوپتر دو ملخ روبه رو چپ گرد و دو ملخ دیگه راستگرد هستند تا امکان دور زدن و حرکت پرنده محیا بشه ، اما تمام ملخ های موجود در سایت از عکسهاشون پیدا بود که یه شکل هستند ، اگه کسی از این ملخ های دوبل خریده اطلاع بده که ایا هردوشون یه شکلن یا یکیشون بصورت چپ گرد باد رو پایین میده و اون یکی بصورت راست گرد ؟؟؟
« آخرين ويرايش: 09 اردیبهشت, 1393, 03:16:00 توسط mohammadne »
چطور بپرسیم ؟    http://forum.roboeq.ir/index.php?topic=1902

آفلاین BlueSky

• بابا حرفه ای
  • ارسال: 260
  • amir2012 سابق
    • ديدن مشخصات
با سلام ، همونطور که میدونید برای ساخت کوادکوپتر دو ملخ روبه رو چپ گرد و دو ملخ دیگه راستگرد هستند تا امکان دور زدن و حرکت پرنده محیا بشه ، اما تمام ملخ های موجود در سایت از عکسهاشون پیدا بود که یه شکل هستند ، اگه کسی از این ملخ های دوبل خریده اطلاع بده که ایا هردوشون یه شکلن یا یکیشون بصورت چپ گرد باد رو پایین میده و اون یکی بصورت راست گرد ؟؟؟

بله در کواد کوپتر دو موتور به صورت راست گرد و دو موتور به صورت چپ گرد حرکت می کنند.

اما ملخ ها باید یکسان باشند. و چب گرد یا راست گرد بودن موتور با تغییر جهت چرخش روتورِ موتور براشلس تعیین می شود و در این کار ملخ دخیل نیست.

درخت هرچه پربار تر، سر به زیر تر

آفلاین محمد پورخلیلی

• ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
ملخ بصورت چپ گرد باد رو پایین میده و ما جهت چرخش موتور رو عوض کنیم همون ملخ دیگه باد رو به پایین نمیده بلکه اینبار به سمت بالا ، باید دو موتور چپ گرد دو موتور راستگرد باشن، ملخ ها هم باید متناسب جهت چرخش موتور باشن، حالا من از فروشگاه دیگه ای دو ملخ ۸ در ۴/۷ خریدم اما به دو جفت ملخ ۹ در ۴/۷  و دو جفت ۱۰ در ۴/۷ برای قدرت پروازی بیشتر احتیاج دارم یکی بگه ملخ های داخل فروشگاه چپ گرد راستگرد دارن یا نه ؟؟؟؟؟

آفلاین محمد پورخلیلی

• ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
من ماه پیش به فروشگاه ایمیل دادم بهم جواب دادن بیام داخل انجمن سوالمو مطرح کنم اینجام که کسی جواب نمیده.

آفلاین BlueSky

• بابا حرفه ای
  • amir2012 سابق
    • ديدن مشخصات
ملخ ها باید یکسان باشند.

چهار موتور،دو به دو همواره معکوس یکدیگر کار خواهند کرد.

آفلاین محمد پورخلیلی

• ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
ملخ ها باید یکسان باشند.

اقا غیر ممکنه کوادروتوری پیدا کنین که هر چهار ملخش شکل هم باشن، همه جا دوتا ملخ روبه رو مثل هم هستند و دو ملخ کناری عکس هم هستند، من کواد ساختم ، کار بقیه گروه ها رو هم دیدم کسی تا حالا نتونسته با چهار ملخ شکل هم کواد رو بلند کنه یا اگه هم بلند کنه با سرعت زیاد دور خودش میچرخه، چون مثلا وقتی موتورها ساعت گرد باشن بدنه تمایل داره بصورت پاد ساعت گرد حول محور موتور بچرخه و اگه موتورهای کناری این نیرو رو خنثی نکنن فریم دور خودش میچرخه که از این قابلیت و با زیاد کردن دور دو موتور هم جهت رو به رویی و کم کردن به همون میزان موتورهای کناری برای چرخش پرنده استفاده میکنن، در مورد عکس کردن موتورها هم شما یه بار امتحان کنن ، وقتی موتور عکس میچرخه باید ملخ هم عکس بشه تا باد رو پایین بده
شما یه سر به بقیه فروشگاه ها هم بندازین همه برای کواد ملخ پولر پوشر با هم میدن، اینم عکس چنتا کواد یه سرچ هم بزنین و به شکل ملخ دقت کنین دو ملخ روبه رو پولر و کناری ها پوشر هستند

آفلاین mehdi

• ارسال: 881
    • ديدن مشخصات
ملخ ها باید یکسان باشند.

اقا غیر ممکنه کوادروتوری پیدا کنین که هر چهار ملخش شکل هم باشن، همه جا دوتا ملخ روبه رو مثل هم هستند و دو ملخ کناری عکس هم هستند، من کواد ساختم ، کار بقیه گروه ها رو هم دیدم کسی تا حالا نتونسته با چهار ملخ شکل هم کواد رو بلند کنه یا اگه هم بلند کنه با سرعت زیاد دور خودش میچرخه، چون مثلا وقتی موتورها ساعت گرد باشن بدنه تمایل داره بصورت پاد ساعت گرد حول محور موتور بچرخه و اگه موتورهای کناری این نیرو رو خنثی نکنن فریم دور خودش میچرخه که از این قابلیت و با زیاد کردن دور دو موتور هم جهت رو به رویی و کم کردن به همون میزان موتورهای کناری برای چرخش پرنده استفاده میکنن، در مورد عکس کردن موتورها هم شما یه بار امتحان کنن ، وقتی موتور عکس میچرخه باید ملخ هم عکس بشه تا باد رو پایین بده
شما یه سر به بقیه فروشگاه ها هم بندازین همه برای کواد ملخ پولر پوشر با هم میدن، اینم عکس چنتا کواد یه سرچ هم بزنین و به شکل ملخ دقت کنین دو ملخ روبه رو پولر و کناری ها پوشر هستند

کاش سایت روباتیکال ادامه میداد آموزش ها رو تا ما توی سر در گمی نمونیم به مدیرش پیام بدید  8)

آفلاین BlueSky

• بابا حرفه ای
  • amir2012 سابق
    • ديدن مشخصات

حالا گرفتم چی میگی .

من فکر کردم موتور ها رو نمی تونی معکوس هم بچرخونی.

عکس ها رو که گذاشتی گرفتم منظورت رو .

ببین برای این که بفهمی کدوما چپ گرد و راست گرد دارند باید به عکس نگاه کنی.
چون محصولات طبق عکس ارسال میشن.

یه راه دیگه هم برای پی بردن به این موضوع وجود کلمه ی "دوبل" در اسم ملخ هست.

موفق باشید.
« آخرين ويرايش: 14 خرداد, 1393, 05:25:01 توسط BlueSky »

آفلاین manasory

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
میشه دور رو معکس کرد و ملخ را معکوس کرد ولی تراست کم میشه و دور موتور زیاد میشه و بازده پایین میاد .بنابرین باید با سعی و خطا دو ملخی رو که معکوس میبندید عوض کنید و گام یا طول و شاید جنس ان تا علاوه بر جبران تراست گشتاور معکوس را با موتورهای دیگر یکسان کنید. البته میتوانید از چهار ملخ متقارن استفاده کنید که این ملخ حا بازده پایین دارند و نمیتوانند داینامیک باشند و این به معنی این است که حرکات اکروباتیک ان خیلی محدود میشود

آفلاین محمد پورخلیلی

• ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
اره تراستش خیلی کم میشه چون ائرودینامیک ملخ برا چرخش در یه جهت خاصی طراحی شده.

آفلاین alirezanasiry76@yahoo.com

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 20
    • ديدن مشخصات
تراست
« پاسخ #10 : 11 خرداد, 1395, 12:13:17 »
سلام فرمول محاسبه ی تراست رو می خواستم؟؟
« آخرين ويرايش: 12 خرداد, 1395, 09:42:51 توسط alirezanasiry76@yahoo.com »

آفلاین asbasb

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
برای ملخ کوادروتور دوتاش ساعتگرد باید بچرخن و دوتاش پادساعتگرد باید بچرخن تا کواد پرواز کنه. موفق باشید
www.robotical.ir
www.robouav.ir
www.wle.ir

آفلاین aryan.shir24@gmail.com

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • ارسال: 51
    • ديدن مشخصات
برای ملخ کوادروتور دوتاش ساعتگرد باید بچرخن و دوتاش پادساعتگرد باید بچرخن تا کواد پرواز کنه. موفق باشید
www.robotical.ir
www.robouav.ir
www.wle.ir
سلام میشه لطفا ملخ مناسب برای میکروموتور معرفی کنید ممنون میشم

آفلاین mehdi

• ارسال: 881
    • ديدن مشخصات
www.robotical.ir
www.robouav.ir
www.wle.ir

باسلام
شناسه کالا : 0901047

میکرو موتورهای CW/CCW با ملخ 56mm*8mm
« آخرين ويرايش: 03 تیر, 1395, 03:55:55 توسط mehdi »

آفلاین aryan.shir24@gmail.com

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • ارسال: 51
    • ديدن مشخصات
www.robotical.ir
www.robouav.ir
www.wle.ir

من موتورشو دارم فقط ملخ می خوام و پیدا نمی کنم موتورشو که دارم.
باسلام
شناسه کالا : 0901047

میکرو موتورهای CW/CCW با ملخ 56mm*8mm