انجمن های گفتگوی روبوایکیو

لطفا به سیستم وارد یا ثبت‌نام کنید.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

لطفا برای استفاده بهتر از انجمن، ثبت نام کنید!

نویسنده موضوع: موتور مولد انرژی الکتریکی از انرژی مکانیکی پدال دوچرخه  (دفعات بازدید: 21084 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین mehdi

• یه دنگ از سایت به نامشه
  • ارسال: 881
    • ديدن مشخصات
محمد جان باز هم ازت ممنونم بااینکه اطلاعات من خیلی افزایش پیدا کرد اما تقریبا تمامی توصیه‌هایی که در این عنوان مطرح شده با نیازهای خواست اولیه‌ای که مطرح کردم سازگار نیست و حداقل یکی از شرط‌ها رو برآورده نمی‌کنه. همانطور که گفتم من مولد کوچیک و قابل حملی می‌خوام که با پدال زدن (با چند تا چرخدنده ساده و قابل حمل میشه چیزی مثل پدال دوچرخه طراحی کرد و هر جا سوار کرد) که به طور معمول میتونه ۲۰۰۰ دور در دقیقه رو فراهم کنه بتونه ۳ آمپر و ۱۲ ولت رو به من بده و قابل خرید در ایران باشه. دینام ماشین و موتور خیلی سنگین و بزرگ هستن و به کار نمیان. دینام دوچرخه با دور مورد نظر نمی‌تونه جریان کافی تولید کنه. براشلس به دورهایی نیاز داره که پدال زدن نمی‌تونه فراهم کنه و بقیه موتورهایی هم که معرفی شده قابل خرید در ایران نیستن. آخری هم که با یک پک دوچرخه ارایه میشه و خیلی هم گرونه. با توجه به نیازمندیهای تکنیکی، موتوری با این خاصیت حتماً باید وجود داشته باشه و می‌تونه خیلی ساده باشه چون این میزان جریان و ولتاژ غیرقابل دسترس نیست.
چیزی که می‌خوام یه چیزی مثل این هست که در ایران پیدا نمیشه متأسفانه:
http://www.small-generator.com/Small-Alternator-YAF-54.htm
البته اگه خروجی dc باشه بهتره.
باز هم از شما دوستان می‌خوام که به من موتورهایی رو برای بررسی پیشنهاد بدین.
از وقت و توجه‌تون ممنونم.
اگر بخواهید فکر کنم فروشگاه بتونه براتون واردش کنه http://roboeq.ir/prequest/

آفلاین sorena2

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 13
    • ديدن مشخصات
محمد جان 15000 دور خیلی بالاست. اگه تعداد چرخدنده‌ها (تعداد قطعات متحرک هر دستگاهی) زیاد بشه دستگاه مورد نظر کارایی رو از دست میده و زود خراب میشه. نهایت دوری که از این طریق (پدال زدن با پا یا دست) می‌تونه فراهم بشه 2000 دور در دقیقه هست. من هفته پیش دینام دوچرخه خریدم و تست کردم. روش نوشته بود ۶ ولت و ۳ وات اما ولتاژ خیلی خوبی می‌داد با دور تند پا زدن ۱۶ ولت رو هم روی مولتی متر دیدم ولی جریان حداکثر (پا زدن در حد مرگ) یک آمپر رو داد. خیلی کمه. ظاهراً بدست آوردن جریان مورد نظر خیلی سخت‌تر از گرفتن ولتاژه.
مهدی جان اگرم وارد بشه قاعدتاً خیلی طول می‌کشه. عجیب میشه اگه تو کشور به این بزرگی فروشگاهی این مولدا رو نداشته باشه یا یه واحد صنعتی همچین چیزایی تولید نکنه. موارد کاربرد خیلی زیادی می‌تونن داشته باشن.

آفلاین محمد پورخلیلی

• ارسال: 893
    • ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
همون دینام ماشین مگه چند کیلو؟ دینامو یه نفر بیاره بقیه وسایلو یکی دیگه
چطور بپرسیم ؟    http://forum.roboeq.ir/index.php?topic=1902

آفلاین sorena2

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 13
    • ديدن مشخصات
نمیدونم دقیقاً چند کیلو هست ولی وقتی بلند کردم خیلی سنگین بود. یعنی فک کنم اگه بذارمش تو کوله‌ی معمولی، کوله پاره بشه. خیلی هم گرونه. در ضمن باید ارزش اینکه ببری رو داشته باشه. اگه قرار باشه چیز به این سنگینی و گرونی ببریم که از خیر دستگاهای برقیمون میگذریم. نه نمیخوام صورت مسأله رو پاک کنم میخوام راه حل رو پیدا کنم. اگه مولد مورد نظرم پیدا نشد شاید سفارش بدم آشناها برام بیارن از خارج از کشور یا اینکه خودم تا حد ممکن کوچیک، سبک، قابل حمل و بهینه بسازمش. به هر حال هنوز تو فاز گشتن برای پیدا کردنم چون وقت کمتری می‌بره.

آفلاین محمد پورخلیلی

• ارسال: 893
    • ديدن مشخصات
    • سپهر تراشه پارس
باتری پر با خودت ببری سبک ترو راحت تر نیست ؟  پاور بانکهای خوبی اومده تو بازار ...  :-\
چطور بپرسیم ؟    http://forum.roboeq.ir/index.php?topic=1902

آفلاین mehdi

• ارسال: 881
    • ديدن مشخصات
چرا از چند تا مولد کوچیک همزمان استفاده نمیکنی؟؟؟
اون ها رو میتونی با هم سری کنی تا آمپر هاشون با هم جمع بشه
محمد جان 15000 دور خیلی بالاست. اگه تعداد چرخدنده‌ها (تعداد قطعات متحرک هر دستگاهی) زیاد بشه دستگاه مورد نظر کارایی رو از دست میده و زود خراب میشه. نهایت دوری که از این طریق (پدال زدن با پا یا دست) می‌تونه فراهم بشه 2000 دور در دقیقه هست. من هفته پیش دینام دوچرخه خریدم و تست کردم. روش نوشته بود ۶ ولت و ۳ وات اما ولتاژ خیلی خوبی می‌داد با دور تند پا زدن ۱۶ ولت رو هم روی مولتی متر دیدم ولی جریان حداکثر (پا زدن در حد مرگ) یک آمپر رو داد. خیلی کمه. ظاهراً بدست آوردن جریان مورد نظر خیلی سخت‌تر از گرفتن ولتاژه.
مهدی جان اگرم وارد بشه قاعدتاً خیلی طول می‌کشه. عجیب میشه اگه تو کشور به این بزرگی فروشگاهی این مولدا رو نداشته باشه یا یه واحد صنعتی همچین چیزایی تولید نکنه. موارد کاربرد خیلی زیادی می‌تونن داشته باشن.
دقیق نمیدونم ولی چه ولتاژ و آمپری رو به دست بیاورید بستگی به سیم پیچی داره مثلا اگر سیم پیچی کلفت باشه یه چیزی کم یا زیاد میشه اگر طول سیم ها زیاد باشه یه چیز دیگه باید خودتون تحقیق کنید